Beni anlatıyor dediğiniz bir kitap cümlesi kitap paragrafı var mı?

Sadece beğendiğiniz değil beni anlatmış sanki yazar burada dediğiniz o bölümleri paylaşır mısınız cevap veren herkese <3

Hakan Günday (Azil) : Bir insanı sevdiğini düşünmek, ona bunu söylemek ve ardından sarılmakla anlatılmayacak kadar mükemmeldir. .

1|0
18|24

En İyi Erkek Görüşü

• Ben şarkı var diyorum Bkz: link

Yaşlanan Birgün Bugün. Bavulu Topluyor Ve Son Vedası Tıpkı Dün Gibi, Köşeye Çekilip

Ağliyor, Bense Yarına Penceremden Bakma Gafletindeyim. Gözlerim Dolu Ve Ellerim

Tutuklu Yüzüme.

Dudaklarım Kilitli, Hoşçakal Bugün...Sen De Yolcusun Dünlerimde Sorgusun Ve 24lük

Yorgunsun Git De Dinlen Gidenlerle Yarınım Kapıda Bekliyor Ve Son Veda Zamanı...

Saçlarımda Saklı Kar Beyaz Ve Gözlerimde Hep Telaş.Panik, Silik Resimler Ortasında Bir

Küçük Çocuktum, Hep Konuktu Baska Gün Ve Çok Soğuktu Her Geçen Dün. Tıpkı Sen

Gibiydi Giden O Eski Dünler, Geçmisin Karanlığında Anılarımdı Onlar, Bense Bulamaz

Oldum Onları, Hep Selam Gönderdim Geride Kalana Kanıtım Yoktu Yarına, Yolcularımla

Ağladım, Hiç Misafir Olmamıştı Kimse Bunu Ben Anladım. Sonbaharda Katil Oldu

Rüzgarlar, Öldü Tüm Yapraklar, Yağmur Aldı Gözyaşı, Ve Rüzgar Oldu Ruhlar Estiler

Yavaşça. Sen Misali Ağlamıştı Her Dünüm Usulca.

Dudaklarim Kilitli, Hoşçakal Bugün, Sen De Yolcusun, Dünlerimde Sorgusun Ve 24lük

Yorgunsun, Git De Dinlen Gidenlerle Yarınım Kapıda Bekliyor Ve Son Veda Zamanı.

Acımasızca geçip giden zamandan geriye kalan sadece yalnızlıklarımızdı.

Aynalarda Buğulu Yüzümü Göremez Oldum, Ve İyimserlik Mateminde Sarı Gül Tuttum.

Hayallerim Yok Oldu Koyduğum, Yerde Yoktu Hiçbiri, Tek Yabancı Bendim Evde, Ve Bir

Yalancı Mumdum.Doğan Güneş, Solan Gülümdü, Talan Sonuydu, Kalan Resimdi Bir

Vesikalık Gülen Çocuktum Yüzüme Bakarak Ağladım, Yüzleşirken Kendimle

Hıçkırıklarımla Savaşır Oldum Ertelendim Yarına. Reddedildim, Gideni Yolcu Etti Gözlerim

Ve Gelene Merhaba Dedi Bu Kimsesiz Dilim, Ortalarda Gezinen Oldu, Dilenci Ellerim, Bu

Son Demiydi Sonbaharın, Son Yaprağında Son Gülümsemekki Nefesi Son Çekişti İçime

Sonbahardı. Güz Ağırdı Gün Üzeri Bir Tebessüm Etti Yüz, Saklı Kaldı Her Düşende Kırılan

Onca Göçebe His, Biz Dünden Olma Yarına Varma Garibeyiz.

Acımasızca geçip giden zamandan geriye kalan sadece yalnızlıklarımızdı.

Dudaklarim Kilitli, Hoşçakal Bugün, Sen De Yolcusun, Dünlerimde Sorgusun Ve 24lük

Yorgunsun, Git De Dinlen Gidenlerle Yarınım Kapıda Bekliyor Ve Son Veda Zamanı.

Yalnızlık Ömrüm Boyunca Tanımadığım Bir Yabancıydı Onunla Şimdilerde Beraber

Uyanıyoruz. Her Yeni Güne İki Yalnız , Şarkılar Yazıyoruz. Yorgunuz... Çok Yorgunuz...

0|1
    0|0
    • Yalnızlık Ömrüm Boyunca Tanımadığım Bir Yabancıydı Onunla Şimdilerde Beraber

Uyanıyoruz. Her Yeni Güne İki Yalnız , Şarkılar Yazıyoruz. Yorgunuz... Çok Yorgunuz...

• Bu kadar uzun metin tüm insanoğlunu anlatır :))

• Ama böyle anlatamaz. Kalem-Kağıt bedava yaz.

Erkekler Ne Diyor 23

• Bizi anlatmak...

Bu biraz da etkilenilen bir şiir ertesi "aa bunu ben de yazabilirdim" ya da "hay allah, benim neden aklıma gelmedi daha önce" hissiyatına benziyor. Bir an yoklayan bu yanıltıcı düşünce ya da deli cesareti, sonra kayboluyor tabii. Kelimelerin simyacılığı, göründüğü kadar kolay değildir.

'Hayallerim, Aşkım ve Sen', Türkan Şoray'ın en güzel filmlerinden biridir. (bkz. Derya Altınay karakteri.) "Denizleri çeşitli yönlere açılan, yumuşak tepeleriyle Boğaz'a ve Haliç çevresine uzanan..." girizgahıyla anımsanabilecek bir pasaj vardır filmde. Müşfik Kenter'in büründüğü karakter, Beyoğlu'nda eski nezih insanların ve çok renkliliğin kaybolduğundan yakınır.

İşte şimdi bir Atılgan kitabıyla o Beyoğlu'na uzanalım. Önceliğimi almaz ama ilk aklıma gelendi.

Nasıl deniyordu. Alın teri değil, copy-paste :)

"...İki saat sonra kalabalığın içinde, sinemadan bir dar sokağa çıkan sanki başka birisiydi. Düşünüyordu: ‘Çağımızda geçmiş yüzyılların bilmediği, kısa ömürlü bir yaratık yaşıyor. Sinemadan çıkmış insan. Gördüğü film ona bir şeyler yapmış. Salt çıkarını düşünen kişi değil. İnsanlarla barışık. Onun büyük işler yapacağı umulur. Ama beş-on dakikada ölüyor. Sokak sinemadan çıkmayanlarla dolu; asık yüzleri, kayıtsızlıkları, sinsi yürüyüşleriyle onu aralarına alıyorlar, eritiyorlar.’ Saatine baktı: Dört buçuğa beş vardı. ‘Eve gidip okusam.’ Durağa yürüdü. ‘Bunları kurtarmanın yolunu biliyorum. Kocaman sinemalar yapmalı. Bir gün dünyada yaşayanların tümünü sokmalı bunlara. İyi bir film görsünler. Sokağa hep birden çıksınlar...’ Kafasından geçene güldü. Duraktakiler dönüp baktılar. Kadının biri kaşlarını çattı. Sokakta kendi kendine sesli gülünemeyeceğini bilmeyen yoktu..."

- C -

3|0
    0|0
  • Az önce başka birinin aracılığıyla tanıştığım yazarın cümlesini koymak güzel olur bu soruya.

" Sordukları zaman, bana ne iş yaptığımı, evli olup olmadığımı, kocamın ne iş yaptığını, ana babamın ne olduklarını sordukları zaman, ne gibi koşullarda yaşadığımı, yanıtlarımı nasıl memnunlukla onayladıklarını yüzlerinde okuyorum. ve hepsine haykırmak istiyorum. onayladığınız yanıtlar yalnızca bir yüzey. ne düzenli bir iş, ne iyi bir konut, ne sizin medeni durum dediğiniz durumsuzluk, ne de başarılı bir birey olmak ya da sayılmak benim gerçeğim değil. bu kolay olgulara, siz bu düzeni böylesine saptadığınız için ben de eriştim. hem de hiç bir çaba harcamadan. belki de hiç istediğim gibi çalışmadan. istediğiniz düzeye erişmek o denli kolay ki ama insanın gerçek yeteneğini, tüm yaşamını, kanını, aklını, varoluşunu verdiği iç dünyasının olgularının sizler için hiç bir değeri yok ki. bırakıyorsun insan onları kendisiyle birlikte gömsün. ama hayır, hiç değilse susarak hepsini yüzünüze haykırmak istiyorum. sizin düzeninizle, akıl anlayışınızla, namus anlayışınızla, başarı anlayışınızla bağdaşan hiç yönüm yok. aranızda dolaşmak için giyiniyorum, hem de iyi giyiniyorum. iyi giyinene iyi değer verdiğiniz için. içgüdülerimi hiç bir işte uygulamama izin vermediğiniz için. hiç bir çaba harcamadan bunları yapabiliyorum, bir şey yapıldı sanıyorsunuz.”

...

Ayrıca,

Hiçbir ben gerçekte bütünlük taşımaz, her ben çok yönlü bir dünyadır, yıldızlarla döşenmiş küçük bir gökyüzüdür, çeşitli biçimlerden, aşamalardan, konumlardan, değişik kalıtsal öğelerden ve değişik olanaklardan bir karmaşadır. Bu karmaşaya bütünlük taşıyan bir nesne gözüyle bakması, sanki yalın ve sağlam bir biçime sahip, açık seçik hatlarla belirlenmiş bir nesneymiş gibi ben'inden söz açması, her insanın (en yüksek düzeydekilerin bile) içine düşmekten kurtulamadığı bir yanılgı, bir zorunluluktur, adeta solumak ve yemek yemek gibi yaşamın bir dayatmasıdır.

...

Atmayan kalbin (<3) sende kalsın.

0|1
    1|0
  • volkan konak, mimoza çiçeği şarkısında,

Çekilmez bir adam oldum yine

Uykusuz aksi nalet

Bi bakıyorsun ki ana avrat söver gibi

Azgın bir hayvan döver gibi bugün çalışıyorum

Sonra bir de bakıyorsun ki

Ağzımda sönük bir sigara gibi tembel bir türkü

Sabahtan akşama kadar sırt üstü yatıyorum ertesi gün

Evet evet ve beni çileden çıkarıyor

Büsbütün

Kendime karşı duyduğum nefret ve de merhamet

Çekilmez bir adam oldum çekilmez

Uykusuz aksi nalet

Yine her seferki gibi haksızım

1|0
    1|0
  • kapıdaki hıyar beni içeri almazda ondan ...

neden almaz ? . şeklimi beğenmez almaz, haraketlerimi beğenmez almaz , konuşmamı beğenmez almaz

egzozcu bu der...siktiri çeker ! .

farz-ı misal içeri girdik diyelim. o zaman ne olucak !? .

sizin yaptığınız gibi sizin baktığınız gibi

benden öküz öküzler bana dik dik bakar...

bu hayvanda nerden çıktı.

ne güzel eğleniyorduk...ne güzel dalgamıza bakıyoduk... ne güzel oturuyorduk demezlermi !.

derler... demediniz mi lan!

dediniz...

neyse nerde kalmıştık ?.

"bizim olduğumuz yerde her şey bizim yüzümüzdendir."

nejat baba

0|0
    0|0
  • link

AŞK Bir kalb ki onun sevmesi aldanması yok

Tutkunluğu yok , bir güzele yanması yok

Bin kez yazık olsun sevisiz yüreğe

Aşksız geçecek günlerin faydası yok ÖMER HAYYAM

0|1
    0|0
  • kahraman tazeoğlu; "Allah kimsenin ağlayarak kaybettiğini, kimseye gülerek kazandırmıyor" eserin adı bukreydi galiba

1|0
    0|0
  • Bilge kağan yasaları

2:)iki türk tek düşmana saldırmaz

5:)aman diyene el kaldırılmaz

7:)bunların riayetsizliği ölümdür

0|0
    0|0
  • Plan, gücün güdük küpü!

0|0
    0|0
  • """Sen uzattığın elini tutmayan ele mi dargınsın, tutmayacak bir ele uzattığın için kendine mi kızgınsın""""" Mevlana...

0|0
    0|0
  • Kittap okuyaydım yazacak bişeylerim olurdu belki :)

0|1
    0|0
  • çanlar senin için çalıyor

al buda link

0|0
    0|0
  • sanki her unutmak istediğimde ona daha çok aşık oluyorum diye başlayıp koca bir sayfaydı şimdi tek tek yazamam

0|0
    0|0
  • İlk defa gördüğümüz bir peynirin evsafı hakkında söz söylemekten kaçtığımız halde ilk rast geldiğimiz insan hakkında son kararımızı verip gönül rahatıyla öteye geçiveriyoruz? KÜRK MANTOLU MADONNA SEBAHATTİN ALİ

0|0
    0|0
  • kitap olarak geçer mi bilmiyorum ama günlüğüm beni anlatıyor baştan sona :) herhalde başka hiçbir kitap beni bu kadar güzel anlatamaz (-:

0|0
    0|0
  • kitap cümlesi değilde bir imparatorun sözü ''herkesi dinlerim yine kendi doğru bildiğimi yaparım''

0|0
    0|0
  • Bu cümle beş kelimeden oluşuyor...

0|0
    0|0
  • Kendin olma cesaretini bul

0|0
    0|0
  • Henüz öyle bir yazar çıkmadı

0|0
    0|1
  • Profilimde yazıyor. Ona ek olarak "ölüm yaşamayı bilen için bir sey ifade etmez"

0|0
    0|0
  • rastlamadım

0|0
    0|0

• önsöz!

0|0
    0|0
  • kitap okudugumuz mu var sanki

0|0
    0|0
  • muhibbi: olmaya cihanda devlet bir nefes sıhhat gibi... ;-)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Etrafınızda yürekten ağlayan bir kadın varsa bilin ki olgunlaşıyordur. Bilin ki, gerçekleri kabul etmeye başlamıştır. Bilin ki, artık aşkın olmadığına inanmıştır.

Bilin ki, sarılacak tek bir doğrusu kalmıştır. O da kim, ne diye sormayın artık... Çok ağlayan kadınlar, eninde sonunda kendilerine sarılırlar çünkü! Aziz NESİN

0|0
    0|0
  • Belki sıkıca sarılabileceğimiz bir sevgilimiz olmadı, belki yalnızız; ama bilinsin ki adam gibi sevdiğimizdendir yalnızlığımız!

link

1|0
    0|0
  • Cornelius Loevestein'deki 11 numaralı hücresinde bir yazı okumuştu. Alim Grotius hapishaneden kaçtığı gün yazmıştı bunu. Bu sözü en iyi Cornelius anlayabilirdi. Şimdi oturdukları güzel evin kapısında şöyle yazıyordu.

''Sadece büyük acılar çekenler mutluluğun anlamını bilirler.''

0|1
    0|0
  • " her insanın kendine özgü GBK yani genetik bombok kodu vardır. Birçok insan boku yemiştir ama herkesin bok yeme tarzı apayrıdır."

0|1
    0|0
  • “Yaşamım boyunca içimi kemirttiniz. Evlerinizle. Okullarınızla. İş yerlerinizle. Özel ya da resmi kuruluşlarınızla içimi kemirttiniz. Ölmek istedim, dirilttiniz. Yazı yazmak istedim, aç kalırsın, dediniz. Aç kalmayı denedim, serum verdiniz. Delirdim, kafama elektrik verdiniz. Hiç aile olmayacak insanla bir araya geldim, gene aile olduk. Ben bütün bunların dışındayım. Şimdi tek konuğu olduğum bu otelden ayrılırken, hangi otobüs ya da tren istasyonuna, hangi havaalanı ya da hangi limana doğru gideceğimi bilmediğim bu sabahta, iyi, başarılı, düzenli bir insandan başka her şey olduğumu duyuyorum.”

0|0
    0|0
  • "Sen hiç terk edildiğini bilmeden sevmeye devam ettin mi?"

Kahraman Tazeoğlu / Bukre

1|1
    0|0
  • Hep kötüyüm, “Nasılsın?” Diye soran sen olmadıkça…(Kahraman Tazeoğlu/Kıyısızlar)

Bugün seni seviyorum, yarın da bir neden bulur severim. Daha sonra seni yeniden keşfeder yeniden severim. Benim senden başka işim yok ki.(Ahmet Batman / Soguk Kahve)

0|0
    0|0
  • Ben sende üşüyorum, sen istediğin yerde ısınabilirsin. Eğer gerçekten suçluysan, omzumu gözlerinle ıslatabilirsin.

Özlediğim kadarıyla anladım seni.

Ahmet Batman/ Soğuk Kahve

0|0
    0|0
  • ''Sen öyle çağırmasan, ben böyle gelmezdim.''

0|0
    0|0
  • Mantığın durduğu yerde şeytan yerdım der

Suç ve Ceza

Aklıma kazınmış söz hiç unutmuyorum :D

0|0
    0|0
  • zaman ormandaki bir baltanın yankısıdır

j. christophe grange

0|0
    0|0
  • "Demek ki benim yüzüme bakılınca ne kadar saf ve bön biri olduğumu hemen anlayabiliyorlar."

0|0
    0|0
  • Dünya bir dilek gerçekleştirme fabrikası değil

0|0
    0|0
  • benı anlatan kıtap var bukre... gercektn kndmı buluyorum satırlarnda ve gozyaslaryla okuyorum...

0|0
    0|0
  • Hayır yok ..

0|0
    0|0
  • 'Nefes alır gibi özlediklerimiz, bir ömür kalbimizde gizlediklerimiz var.'

Ahmet Batman - Sabah uykum

0|1
    0|0
  • Ben senin benim hayallerime karışacağın günü bekliyorum.

-Sabah Uykum

0|0
    0|0
  • 1|1
    0|0
Yükleniyor...