Sözlü müzik - sözü olmayan müzik !!!

sözleri olan müzikler,yada olmayanlar...siz hangisini daha çok dinlersiniz,ve neden ? ikisini birbirine üstün kılan özellik nedir ? ne olabilir ?

• Sözlü müzik
    A seç
  • Sözsüz müzik
    B seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
bunu sordum çünküü, sözlü müzikle sözsüz müzik arasında çok önemli bir fark var ; sözlü müzikte başkalarının kelimeleri anlamlandırışı üzerinden yürür düşlerimiz,hissettiklerimiz , yani başlangıç noktasını bir başkası belirler ; sözsüz müzikte ise kurguyu sadece biz yapar , istediğimiz yerden başlar ve istediğimiz gibi süreriz atımızı ,ve de notaları bizden çalan "söz" lerin gölgesinden korunuruz...Bilimsel olarakta sözsüz müzik insanı daha az yorar ve düşlerimize daha çok yer kalır
yukarıda yazdıklarım ışığında bir kez daha düşünmenizi isticem ...

0|0
63

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 6

• Sözlü müzik

...

0|1
    0|0
  • Bazen bir müziği sırf sözleri çok güzel diye dinlerim..

0|1
    0|0
  • sözlü... çunku daha anlamlı oluyo ve diyemediklerimi sözlerde buluyorum:)

0|1
    0|0
  • sözlü müziği daha çok dinlerim ama ders çalışırken klasik müzik tercih ederim. adaptasyon sağlıyor

0|1
    0|0
  • Sözlü müziği daha çok dinlerim. Dinlerken bir yandan benim de söylemem lazım ^^

0|1
    0|0
  • Her ikisi de aslında.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Duruma göre değişiyor. Bazen Skrillex vb. dubstep üzerinden giderim sırf müzik. Bazen de coldplay vs. Ama üstün diyemem. Tamamen o anki ruh haline bağlı birşey.

0|1
    0|0
  • sözsüz olsun zira anlamlı sözleri olanlara şu sıra rastlamak pek mümkün değil

0|1
    0|0
Yükleniyor...