Kitap okuma sevdası, sizlerde de var mı?

Kitap olarak genellenemez ama genel olarak kitap diyeyim... Bu okuma tutkusu ayrı bir dünyadır, bilen bilir. Bana kalırsa; boş zamanlarında kitap okuduğunu belirtenler yanlış bir cümle kurmaktalar. Eğer sırf boşluktan okunuyorsa hiç okunmamalı. Kitap okunan saat boş değildir. Sorum okuduğunuz kitaplar falan değil yanlış anlaşılmasın o yüzden bu kadar açıkladım. Neden kitap okuyorsunuz ?

Güncellemeler:
sanırım bazı arkadaşlar sadece başlığı okumakla yetiniyor ... her neyse

0|0
17|20

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 19

• Kitap birilerine bilgi yada anlam katmak icin veya merak hatta sürükleyici olması vs icin okunabilir.

ama kitaptan kitaba fark var. bu durumda genelleme yapmak zordur.Ve her okuyucu dedigin gibi okumak icin okuyabilir de

0|0
    0|0
  • kitap okumak ayrıcalıktır hele hele bizim ülkemiz de kitap okumakla değil kitabın sözleriyle hayal etmeli ve yazarın ne demek istediğini ne tür duygularla yazdığını anlamalı insan okudum diye kitap okumamalı ne yazık ki ülkemiz de kitap okuyan sayısı çok az ama ben kendim okuyanlardan yanayım ve böylelere saygı duyarım.

0|0
    0|0
  • Evet . Kitapsız dünya düşünemiyorum. Son okudum kitap Yılmaz Özdil - İsim şehir hayvan - Mutlaka okuyun. Genelde siyasi veya bilimsel kitaplar severim ama romanlarada hiç merakım yok denemez. :;)

0|0
    0|0
  • Okumak bağımlılık yapar

0|0
    0|0
  • yok öyle bişey işime yarayan kitabı okurum gerisiyle ilgilenmem

0|0
    0|0
  • ben kıtabı sırf keyıf almak ıcın okumam,

bana birşeyler katmalı okuduklarım... bır de kac yuzyıl once yasamıs olursa olsun,kıtabın yazarıyla adeta muhabbet edebılme ımkanı veren bir zaman makınası gibi...dolayısıyla kitap yazmıs olup gecmıste tanımak ıstedıgım her kım varsa onun kıtaplarını okurum.

misal, ha montaıgneyı tanımışsın sohbetıne katılmıssın ha denemeler i okumuşsun...zerre kadar farkı yok.

0|0
    0|0
  • bazı romanlar var içinde kayboluyorum sanki.kafa dağıtmak için okuyorum genelde.

0|0
    0|0
  • valla ben hevesliyim ama vaktim olmuyor fırsat pek olmuyor maalesef.

0|0
    0|0
  • Çok severim fırsat buldukça okurum ama son zamanlarda zamanım olmuyo

0|0
    0|0
  • Sıkça okurum.Polisiye tarzı olması hoşuma gider.Kitap okumak kendimi keşfetmemde ayrı bir katkı sağlıyor bana.Yazı yazmayı da oldukça sevdiğim için kelime dağarcığımı geliştirmekten zevk alıyorum.

0|0
    0|0
  • seviyorum farklı dünyaları okumayı :) bazı kitaplar izlediğim en güzel filmlere taş çıkartır. ben aldığım her kitabın ilk sayfasına aldığım yeri ili ve tarihi yazarım. bitirirkende aynısını yaptıktan sonra kitaplığıma koyarım :)

0|0
    0|0
    • bu güzel .) ben sadece hediye olarak gelen kitaplarıma not düşerim.

• vuuuvv :) aynen bende hiç sevmem. mahremdir benim için kitaplığım.

• öyle valla namus meselesi yaparım kan çıkar :D

• genelde geceleri kitap okumayı seviyorum yalnız ve sessiz zamanlarda ruhumu dinlendiriyor o zamanı kendime ayırıyorum ..

0|0
    0|0
  • Sanki bu dünyada değil de başka diyarlarda gezinmek gibi birşey. Kesinlikle sürekli okumalı

0|0
    0|0
  • Hayatımda hiç kitap okumadım :/

1|0
    0|0
    • üzüldüm bu cevaba, gerçekten

• Neden üzülüyorsun...Çok okuyan çok zeki değil ya da okumayan aptal da değil...Kitap okumak tercih meselesi..

• kayıp, ama ne kaybettiğini benim anlatmamla anlayamazsın.

• kafamı dağıtmak-dinlenmek için

yeni şeyler öğrenmek için

0|0
    0|0
  • evet okuyorum

0|0
    0|0
  • Mutlu olmak için ve de bilmek beni mutlu ediyor.

0|0
    0|0
  • kızlara kültürlü görünüp etkilemek için okuyorum

0|0
    0|0
  • kitap okumamın belli bir nedeni yok, olsa olsa merak diyebilirim ama o da tam olmuyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• kitap okumak bana bambaşka bir zevk veriyor.ufkumu genişletiyor farklı bakış açılarıyla bakmamı sağlıyor.roman okuyorsam o karakterini durumu yaşamamı sağlıyor.kitap okumak hayal gücüyle resim yapmak gibi bir şey.yazar sana nasıl bir şey olduğunu anlatıyor sende kafandan çiziyorsun.ayrıca sözlerine katılıyorum kitap okumak boş zamanlarda yapılan bir şey değildir kesinlikle.

1|0
    0|0
  • 'benim düşündüklerimi mutlaka biri yazmış olmalı' diyerek başlıyorum bazen.bi hobiden ziyade bi tutku oldu bende.bazıları yazar,bazıları ağlar,bazıları izler,bazıları gezer tozar böyle bastırır içinde birikenleri.ben de okurum.ararım tararım,sanki kokusunu alıyormuşum gibi onlarca kitap arasından çekerim bana iyi gelecek kitabı.hep böyle olmuştur.

0|0
    0|0
  • Kendimi bildim bileli okuyorum... Roman, şiir kitabı, dergi...

Ama romanlar ayrı bir dünyadır... O kurgunun içine girmek, olaylara sürüklenmek, okuduğun sayfalar haricinde bulunduğun ortamı dahi unutmak, tüm algılarını sadece elindeki ne yönlendirmek çok ayrı bir şeydir...

Okuduğunuz şey sizinde dünyanız olur bir anda... Kimi yerinde çok keyiflenir, kimi yerinde kitapta ki karakter gibi sinirlenir, yeri geldiğin de ise duygulanıp göz yaşı dökersiniz...

Bunun yanında kitap okumak gerçekten insanı zihinsel yönden geliştiriyor. Farkına varmadan bir çok kelime öğreniyorsunuz. İnsan ilişkilerinde daha başarılı hale geliyorsunuz. Belki de cevabını bilmediğiniz soruları gene kitaplardan öğreniyorsunuz.

Okumaya üşendiğiniz o sayfalar size bir kere kendinizi kaptırdıysanız az bile geliyor... Heyecanla ve istekle bir sonra ki sayfaya geçmek istiyorsunuz...

Kitap sadece okunmaz, yaşanır da.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum kitap okumak benim için hiç boş zaman aktivitesi olmadı kitap okumak için ayrıca zaman ayırıyorum kendime.

0|0
    0|0
  • Kitap okumaya zaman ayırmak lazım sadece boş zamnada değil, özel olarak kitaba bir vakit ayırmanın gerekli olduğunu düşünüyorum.Hala hatırlarım ilk kitabımı "alice harikalar diyarında" kitap çok ayrı bir tutku.

0|0
    0|0
  • Garip bir şey aslında; kitap okumadığım zaman eksik hissediyorum kendimi...

0|0
    0|0
  • kitap okumayı severim.Öncelikle yazarını araştırırım bende merak uyandıran yazarları tercih ederim ne olursa olsun okurum demem hiçbir zaman..Önemli olan sana birşeyler katması.Değişik kişilikler tanımak kendinden birşeyler katmak hepsi bir bütün aslında

0|0
    0|0
  • romanları sevmiyorum çünkü insanlara fazla hayalperestliği aşıladığını düşünüyorum ve boş buluyorum.zamanında roman okumadım mı okudum elbette o yüzden bir amacı olmadığını düşünüyorum.tercihim bana bir şeyler kitaplar olmasından yana...kendi alanımla ilgili kitaplar , psikoloji , felsefe...bu alanları seviyorum sadece...

0|0
    0|0
    • romanın tek tarzı yok bir çok dala ayrılır ve hepsi hayalperest değildir

• klasik okuyacaksın öyleyse

• rus edebiyatının çoğunu okudum onlar daha bilgisi fazla kitaplar...

• Kitap okumak en öncelikli işlerimdendir, çok severim. Genellikle yeni bir şeyler öğrenmek için okumam, hobidir benim için. :)

0|0
    0|0
  • Kitap okuduğum zaman beynimin dinlediğini düşünüyorum,kitap okumak bana mutluluk veriyor.

0|0
    0|0
  • Sürükleyici bir kitapsa okurum. Hoşuma gider ve genelde kaç sayfası olursa olsun iki günde biter en fazla.

0|0
    0|0
  • Çok sevıyorum zaman gecırmek vede kendını gelıstırmek ıcın bırebır

0|0
    0|0
  • vardı ama yok kalmadı artık.

0|0
    0|0
  • Çünkü yasadığın dünyadan bambaşka bir dünyaya geçiyorsun ve bu dünya her kitapta değişiyor. Yani bir kitap okurken kraliçe, başka bir kitabı okurken sarayın hizmetçisi oluyor insan

0|0
    0|0
  • cahil kalmamak birşeyler öğrenmek adına okuyorum çok keyifli

0|0
    0|0
  • okuduğum ilk kitap "ilkokul ve ortaokul seviyesi için uzay ansiklopedisi"ydi. 5 yaşında falandım. o zamandan beri okuma oburluğum hiç geçmedi. daha bugün ayakkabı almak niyetiyle girdiğim avm'de tüm vaktimi d&r'da geçirdiğimi farkettim.

neden okuyorum sorusuna gelince, ilkokul 1 de öğretmenden şikayet almıştım ben, dikkat dağınıklığı yüzünden. tabi öğretmen(!)im babama bunu kızınız çok yaramaz beyfendi! diye yarı çemkirgen ifade etmişti. o zaman beni gayet iyi tanıyan babam bi kitap verin okusun, sakinleşir, dedi. babam fark etti işte, okurken sakinleşiyorum ben. hala da sakinleşmek için okurum. dinlenmek için. soluklanmak için.

0|0
    0|0
    • Ne güzel inş mesleğine buna göre seçmişsindir. :)

• konudan tamamen alakasız bi mühendisim, ösym'nin cilveleri diyelim.:)

• olayları kendi beynimde canlandırmak eğlendiriyor beni yoksa boş zamanlarımda falan okumam kitap okumak için kendi zamanımı harcarım

0|0
    0|0
Yükleniyor...