Türkiye'de görülmeye, gezilmeye değer yerler sizce neresi?

Türkiye`de görülmeye, gezilmeye değer yerler sizce neresi?

Türkiye`nin her karışı ayrı güzel ama orası başka güzel illa gidip görülmesi gerek dediğiniz yerler var mı?

0|0
16|28

En İyi Kız Görüşü

• Sinop benim memleketim. 3 tarafı deniz ama küçük bir il.

Antalya- Büyük olmasına rağmen gezilecek yer olarak manavgat şelalesini ALANYA tavsiye ederim. Orası çok hoştu.

Amasya harika ve çok otantik bir şehir. Zaten bütün padişah ve aşıklardan söz edilen şehir. Özellikle Borabay gölünü görmeden gelme.

Giresun orası da güzel fakat küçük bir il 1 günde gezilip görülebilecek bir yer.

Aydın ve Didim- Harika mutlaka tavsiye ederim. Ama sakın sahile oturup içerken yanına muhabete gelenleri kovala yanından cüzdanlara dikkat. Didim'in denizi mükemmel.

İzmir merkez yerleşim olarak kent bana çok dağınık geldi. Ama ilçeleri çok güzel çeşme- Konak- Kuş adası- Alaçatı gezip görülecek yerleri. Koylarına gitmeyi unutma.

Tokat- İnan çok sıkıcı bir memleket.

Çorum- Saat kulesinden başka birşey yok. Orası da çok yobaz ve sıkıcı.

SAMSUN Büyük il ama güzel.

ANKARA GÜZEL VE İHTİŞAMLI. Denizi yok ama toplumu medineyet sahibi.

İSTANBUL- ANLATILMAZ YAŞANIR.

Kastamonu tarihi bir yer yeni yeni kentleşmeye müsaitleşti. Orası da güzel ama 1 günde sıkılırsın. Her kes Migros'da.

Toplamda 10 il gezdim ve amacım Türkiye turunu tamamlamak.

Sıradaki gideceğim yerler ise Tekirdağ - Muğla Bodrum- Köyceğiz Ve Marmaris. Turu.

1|0
    0|0
    • kızarmış dondurma! :D tamam inşallah unutmam. :)

• Kuşadası da Didim gibi Aydın'ın ili canım

• Antalya Kas kalkan da yazlari cok mu cok guzeldir mutlaka gitmen gerekir bence:)

Erkekler Ne Diyor 28

• Cevaplara tek tek baktım kimse yazmamış...

Fatih sultan mehmet amasraya gittiği zaman lalasına dönmş v;

"lala lala cennet dedikleri bumu ola "

Hakkari, ağrı, tunceli ve malatya hariç bütün şehirlerimize gittim. Tabiki hepsini layığı ile gezemedim ama içlerinden ilk aklıma gelen AMASRA... Ve oradan da karadeniz sahil şerîdini dolaşmalı bence. Mavisi bir baka yeşili bir başka havası bir başka insanı bir başka güzel...

2|0
    0|0
  • düden şelaleleri, manavgat şelalesi, muradiye şelalesi...

perge, aspendos, tuşpa, miletos, efesus, herakleia, kapadokia...

ıhlara vadisi, ayder ovası, söke ovası...

saymakla bitmez ki :) her taraf cennet, her tarafta görülmeye değecek tarihi eserler ve doğa harikaları var, seç beğen :)

1|0
    0|0
  • İstanbul - Galata Kulesi

Trabzon - Sümela Manastırı

İzmir - Efes ntik Kenti

Antalya - Cennet ve Cehennem Obrukları

Nevşehir - Peri Bacaları, Balon turu yap mutlaka!

Denizli - Pamukkale ve Hierapolis Antik Kenti

3|1
    0|0
  • Zeugma Antik Kenti Sonracigima Urfa Balikli Göl Gittim Denizli Pamukkale Sonra Antep Mozaik Müzeside Var yeni acildi oda güzel

1|0
    0|0
  • cevaplar arasına bakıyorum da kimse Bolu Yedigöller'den bahsetmemiş.. bence cennet gibi bir mekan gittiğinizde daha önce yaşamadığınızı farkedeceksiniz...

2|0
    0|0
  • pamukkale travertenler

fethiye ölüdeniz babadağdan paraşütle atlamayı unutma

saklıkent

mardin evleri

karadeniz sümela manastrı

ülkemiz cennet, boş bir herif bul o gezdirsin

1|0
    0|0
  • 1 Kelebekler Vadisi

2 Karadeniz turu yaylalar

3 Hasankeyf

4 Kapadokya

5 Kaz dağları

Uzar gider bu liste çok yer var memlekette kıymeti biliniyor mu hayır tabiki.

Sınırlarımızdaki ören yerleri elin japonunda olsa 5 senede bizi olduğumuz halden ona katlar maalesef biz sadece turistleri dolandırmayı becerebiliyoruz.

1|0
    0|0
  • Türkiye'nin dört bir tarafından gezilecek çok yerler var

herkes gibi bende memleketimi diyorum nemrut dağında güneşin doğuş ve batışını çıplak gözle seyredebilirsin.. çok güzel yerler var sadece bir tane yazdım

1|0
    0|0
  • Memleketim Karadeniz diyorum. Yeşillikle, doğallıkla dolu. Baştan aşağı huzur verici.

Eskişehir de aynı şekilde hayran olduğum bir şehir. İzmir ve Mardin de olabilir. Mardini, binalarını falan çok severim çok ilgimi çeker.

Edirne de aynı şekilde.

1|0
    0|0
    • İzmiri ben beğenmedim. Çok dağınık bir kentleşmeye sahip.

• Mersini de gezilecek yerlere yazmışlar ama Mersin çok daha berbat bir kentleşmeye sahip :) İzmir yine bakınca güzel. Ama gezmeye değer mi, tartışılır. Ama Mardin, Edirne, Eskişehir ve Karadenizin gezmeye değer olduğuna eminim :) Hepsinin havası bir başka. Özellikle Eskişehir de okumak en çok istediğim şey.

• amasya ve karadeniz kıyıları özellikle trabzon , rize yaylaları.

1|0
    0|0
    • Amasya hayran kaldığım otantik bir şehir farklı bir güzelliği var ve Karadeniz kıyıları yaşamaya değer güzellikler..Teşekkürler

• amasyayı tv de görmüştüm gerçekten hayran kaldım gitmek istediğim bir il.

• Kral kaya mezarlığına çıkarsan da Kızarmış dondurmanın tadına bir bak. Mütiş Manzarısı da süper.

• Doğal güzellik diyorsan karadenizi şiddetle öneririm

1|1
    0|0
  • İstanbul-İzmir-Muğla-Antalya-Kayseri

1|0
    0|0
  • Karadeniz turu geniş kapsamlı Urfa Batman Mardin Van Birde Aslında Türkiye'nin her yanı güzeldir

2|0
    0|0
  • Ben Edirne diyorum.

bb.

1|0
    0|0
  • karar ver bir yerden basla gerisi gelir

1|0
    0|0
  • Tabiki Antalya ve çevresi..

0|0
    0|0
  • Malatya hariç nereye gidersen git :)

0|0
    0|0
  • Deniz kenarı mı,tarihi ve kültürel yerler mi tercih edersin?

0|0
    0|0
    • Zaten deniz kenarında yaşıyorum. Denizsiz bir şehirde yaşam zor gibi. Ama gezi için tarihi ve kültürel yerler...Şehir kaleleri ve özellikle büyük şelaler

• ıspartayı pas geçin diyebilirim :D

0|0
    0|0
  • Malatya'ya gelme =) Pek gezecek yer yok.

0|1
    0|0
  • kapadokia, Ankara gölbaşı ve ulus, manisa kula peri bacaları, peri bacaları, antalya side, İzmir meryem ana kilisesi, konak karşı yaka, urfa viranşehir, mersin,

0|0
    0|0
  • tabi ki ankara

0|0
    0|0
  • Say say bitmez ki bu liste..

Bana yakın olan Zeugma..

0|1
    0|0
  • seven bır kalbı gezmek herseye deger:) urgup perıbacalrı dıyorum balonla gezersn ck gzl:)

0|0
    0|0
  • ESKİŞEHİR!

0|0
    0|0
  • bizim ev :)

0|0
    0|0
  • tartışmasız İstanbul İzmir aydın antalya vs..

0|0
    0|0
  • Hatay'a buyrun...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Bolu yedigoller bolu golcuk. Ikisi sonbaharda harika oluyor. Tatil yeri olarak kusadasi guzeldi. Gokceada bozcadaninda suyuna bir girmelisin oyle bir deniz yok. Seytan tepesi sanirim ayvalik tarafindaydi essiz bir manzaraya sahip. Oludeniz harikadir. Dogu bolumuni henuz gezemedim ama guneydogu anadoluya herkes bayiliyor. Karadeniz yaylari ve yesilligi harika. Antalyanin selaleleri super. Edirnenin cigerini yemelisin enfes bisey. didimde yarim kalmis bir tapinak vardi Apollo olabilir ama emin degilim. Orasida benim cok hosuma gitti taslar falan cok guzeldi. Istanbulda zaten milyonlarca yer var. Ama ben en cok bolu tarafini begendim. O agaclar bozulmamis dogasi harika. Al piknik sepetini git butun gununu gecir huzur bulursun

2|0
    0|0
  • Doğu Karadeniz'i görmek yıllardır hep aklımdaydı. Geçen sene nasip oldu. O kadar hayran kaldım ki. İnsanın yerleşesi geliyor resmen.

Sonra Şanlıurfa ile Gaziantep'e gittim. Gaziantep hele ne kadar gelişmiş ne kadar güzel bir şehir yahu.. Şanlıurfa ona keza.

Yine de Karadeniz bir başka.

Şimdi Hatay-Mersin taraflarına gitmek istiyorum bakalım. Bir de Amasra'yı merak ediyorum.

1|0
    0|0
  • Güzel memleketimin tasi topragi her yeri güzel. Her döndügüm de o kirli eksoz kokan yollari egilip öperim. O bile güzel.

1|0
    1|0
  • İzmir ve güzel sahil yerler

Marmaris

Muğla Kral Mezarları

İstanbul ve tarihi yerleri

Aklıma gelenler

1|0
    0|0
  • kapodakya Pamukkale efes Aspendos İstanbul ve mutlaka Çanakkale

1|0
    0|0
  • Trabzon kesinlikle ve Sarıkamış

1|0
    1|1
  • Uşak mecburiyet caddesi ve arkeoloji müzesi :D:D:d:DD

0|0
    0|0
  • Antalya Kaş kalkan

0|0
    0|0
  • tabiki İstanbul tarlabaşı . Benim mahallem , mutlaka görülmeli :)

0|0
    1|0
  • Çok var türkiye resmen twitterda rt yagdırcak ülke her eseriyle..

0|0
    0|0
  • Kapadokya ve pamukkale

1|0
    0|0
  • Elazig harput kalesi

0|0
    0|0
  • ankara :D

0|0
    0|0
  • kapadokya pamukkale

0|0
    0|0
  • Zeus Mağarası,Milli Park çok güzel tavsiyemdir..Denizi muhteşemdir :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...