Kruvasan bana hep uzak gelmiştir. tatlı poğaca gibi düşünürdüm hep

uno kruvasan denedim, fena değilmiş, ama yinede çok hoşuma gitmedi. Yabancılar buna bayılıyor galiba. siz nasıl buluyorsunuz?

0|0
11|7

En İyi Kız Görüşü

• Kruvasan Fransız mutfağına özel hilal şeklinde bir açma türüdür..Dışı hamur içi çikolata kaplı kat kat bir hamur işi..

Her milletin kendine has değişik damak lezzetleri mevcuttur ve elbetteki bizim damak lezzetimize uymayacak yiyecekler olabilir..

Ben yurtdışında iken yediğim kruvasanların burada tattıklarımla alakası olmadığını gördüm..Buradakilerin adı sadece kruvasan..Bildiğimiz hamurişinin kruvasan şekli verilmiş hali..

Aynı şey Donut için de geçerli..Burada donut adı altında satılan hamurişileri aşırı yağlı ve 2.lokmadan sonra midenize bir ağırlık çöküyor..Halbuki gerçek Donut çok hafif , çok lezzetli,yedirdikçe yediriyor ama aşırı kalorili..

Bulabilirseniz bazı özel pastanelerde kruvasan yapıyorlar..Tadı tam olmasa da orijinaline yakın..Bulamazsanız Uno'nun kruvasanlarını tavsiye ederim..Sade ve çikolatalı olanları mevcut..Bilhassa çikolatalısı hafif, lezzetli ve çay ya da kahve eşliğinde iyi bir atıştırmalık..Büyükçe bir poşet içinde ufak kruvasanlar var ve fiyat/lezzet hesabında lezzetine göre oldukça da ucuz sayılır..

1|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Tr de bir defa bir pastacidan kruvasan yedim. Su kadarini soyleyim. Türkiye de ki kruvasanlar "sahte". Yurtdisinda yasayan biri olarak, ve kruvasanlarin hassini yemis biri olarak memleketlerinde soyluyorum, gercekleri cok coook daha guzel. O yedikleriniz kruvasan bile degil bence :)

0|1
    0|0
  • Uno'yu hiç denemedim ama Bien kruvasan çok kötü bence. Ben çok severim ama kendi yaptığımı. (gerçekten övünmek için söylemiyorum)

Pastanedeki simit ve poğaçalar nasıl gerçek tadı vermiyorsa bence kruvasanlarda da aynı başarısızlık var, istisnalar dışında.

0|1
    0|0
  • Yurt dışında staj yaptığım zamanlarda 7days diye bir ürün vardı bayılarak yiyorduk keşke Türkiye'de de satılsa minik minik kruvasanlardı. Canım istedi gece gece be :(

0|1
    0|0
  • çikolatalısı çok lezzetli

0|1
    0|0
  • çikolatalı kruvasana bayılırım

unonun ki de en güzeli bence

0|1
    0|0
  • yabancılar da damak tadı yokki ne bulsa seviyolar bende sevmiyoruum anlamsız buldugum bişey Allah günah yazmasın da..

0|1
    0|0
  • hiç yemedim

0|1
    0|0
  • Açıkçası ben seviyorum :)

0|1
    0|0
  • doyurmuyor iyice acıkıorsun

0|1
    0|0
  • Ben cok seviyorum ama boyutu sanki kücük geliyor 1 tanesi yetmiyor. Kahveyle cayla güzel atıstırmalık.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Türkiyede yediğiniz kurvasan'ın yabancı memleketlerdeki ile alakası yok.

Ben yurtdışına çıktığımda sık sık sade kruvasan'ı tercih ederim. Bizde ki açma ve poğaçayı andırdığı için yerim. Mısır gevreği benim zevkime hitap etmiyor.

0|1
    0|0
  • Stajımı otellerde yaptım. Fırından yeni çıkmış sıcak kruvasanı dünyadaki en güzel poğaçaya bile değişmem. Bi kerede 8 tane yediğimi bilirim

0|1
    0|0
  • sana yine uzakta olsa gelmiş.

bana 70 li yıllarda anadoluya internet gelmesi kadar uzak :)))

sevmiym :))

0_0

1|1
    0|0
  • çikolatası iyi, hamuru yumuşaksa çok güzeldir. ekmeğe nutella süren onu da yer bence. lakin aşırıya kaçılmaması gerekir :)

0|1
    0|0
  • Fırındaki kruvasan daha güzel maliyet aynı maddelerde baya fark var çıkolata daha cok var fırındakınde!

0|1
    0|0
  • Türkiyedeki kırohasan yurt dışındakilerde kruvasan yani Croissant lezzet olarak aralarında dünyalar kadar fark var

0|1
    0|0
  • adını yeni duydum

0|1
    0|0
Yükleniyor...