Insanlar neden mutsuz?

Insanlar neden mutsuz? Dertleri nedir?

Kime sorsam mutsuz. Bu kadar mutsuz yapan nedir insanı?

0|0
24|49

En İyi Erkek Görüşü

• "Az ile geçinen değil, çoğa doymayan fakirdir." lafından giriş yapıp "maymun iştahlı" olmaya bağlayalım. Doyumsuzluk, bugünkü insanların en komik özelliği.

İkinci olarak bakış açısı. Diyebilirim ki nasıl baktığın seni öyle hissettirir. Placebo denilen etkinin kişinin kendi salaklığından ve kendi inancından geldiğini söylerler. Sanki bir tür kuantum gibi. Hani şu evrene osuruklarınızı yollayın, pislikten arınıp pozitif düşünmeye çalışın falan filan şeysi gibi.

İnsanın halini belirleyen gerçekten de ta kendisi. Sınırların onları nereye kadar taşıyabildiğin ile sınırlıdır. Mutluluğun ne kadar kendini mutlu sayabildiğin ile paraleldir. Hırsın, ne derece kıskanmış olmana bağlıdır. Kendimizi belirleyen düşünceler, hisler ve duygular, dış dünyanın bizde belirlediği yansımalar değildir hiçbir zaman. Neyi yapıyorsak, neyi gerçekleştiriyor isek, kendi iç dünyamızdan yardım aldığımız süreç içerisinde olur daima.

Bu yüzden diyebilirim ki, mutluluğun içinde saklı. Sadece nasıl kullanacağını bilmen gerek.

Karamsar bir bakış açışı sana bunu sunamaz.

İnsanın kandırabileceği en budala kişi; kendisidir.

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 48

• Nasıl mutlu olunacağını bilmiyorlar da ondan.

Esas sorun şu ki; insanlar yalancılar, iki yüzlüler ve en önemlisi aç gözlüler, doyumsuzlar... Gerçeklerden kopuk bir şekilde yalanlarla oluşturdukları sahte bir dünyanın içinde yarışıyorlar ve yaşıyorlar. Dolayısı ile yarışı kazansalar bile mutlulukları sahte oluyor.

Kimisi mal biriktirip mutlu olacağını zannediyor. Zengin mutsuz oluyor. Çünkü mutluluk duygusal bir olgudur. Sevgiyle alakalıdır. Parayla değil.

Mutluluğu sevgilide arayanlar, yalnızlıktan kaçanlar, önüne gelenle ayrım yapmadan sevgili olanlar, sayıyı arttırma çabasında olanlar da mutlu olamıyor. Sahte mutlulukler aslında mutlu etmiyor insanı. Teselli ediyor. Sonunda mutsuzluk ağır basıyor.

"Nicelik" her zaman mutsuzluk getiriyor. Mutluluk, "nitelik" ile geliyor... Ne yaparsan yap, her ikisi aynı anda artmıyor.

0|1
    0|0
  • Birazcık olsun mutsuzum! Sebebi yine insanlar.. Sorumsuz, çıkarcı, boş insanlar.. Kendilerini akıllı zanneden akılsızlar..

1|0
    0|0
  • Ah şu lanet yalnızlık...

1|0
    0|0
  • Derlet, sıkıntılar bizde baba mesleği. Belki ben de onun sıkıntılarını paylaşırsam, babamın sıkıntısı hafifler diye..

1|0
    0|0
  • ekmek derdindeyiz insanlar mutlu gibi görünüyor ama hep boş inanmıyorum önemli para malesef kardeşim param olsun 1 tane dostum olsun yeter bana lüks değil ama fakir hayatı yaşamak 3 kuruşu hesaplamak istemem bu da bu lanet ülkeden kurtulmak gerek hem çalışma saatleri hemde para az ve tl çok dğersiz bir para malesef

1|0
    0|0
  • Çünkü mutsuz olmak için sebep kollayan , en ufak şeyi bile dert etmek için canına can katıp uğraşan insan çok. Oysa ki bardağın boş tarafından bakmaktansa önünde ki bardağı kaldırıp da baksalar her şey çok güzel olacak ? Değil mi ?

1|1
    0|0
  • evde kaldım ne zaman emekli olcam o zamana kadar nabıcam vs vs gecim derdi işte

1|0
    0|0
  • Mutsuz değil sabırsızlar.

1|0
    0|0
  • Başta kredi kartı borcu olmakla birlikte verilen maaş ile evliliğe adım atamamak olabilir.

1|0
    0|0
  • Balkanlardan soguk yalnizlik dalgasi geldi. Yok yok sey oldu amerika deprem falan yapiyo diyolardi gecen gun burada. Tesla yapmis diyolar ama teslanin olum tarihini kimse bilmiyor :D Ameriganin oyunu bunlar hep :D Pis mutsuzlar dizilin bakiyim soyle bisey denicem :D

0|0
    1|0
  • Ne istediğimizi bilmiyoruz, o yüzden harcıyoruz her bir şeyi. Elimizde bir şey kalmayınca da mutsuz oluyoruz.

1|0
    0|0
  • mutlu olmak için çok az şey var elimizde, mutsuz olmak için de istemediğin kadar çok şey... bizler de terazi gibiyiz, ister istemez mutsuz olan taraf ağır basıyor =) tabi diğer tarafın ağır bastığı zamanlar da oluyor, ama uzun sürmüyor pek =)

1|0
    0|0
  • Beni mutsuz eden , mutluluğu bulup da mutluluğun beni istememesi.

1|0
    0|0
  • Mutluluk için savaşan insan hiçbir zaman mutlu olamaz.

1|0
    0|0
  • acıtasyon bana göre abartmayı çok seviyoruz

1|0
    0|0
  • İnsanları mutsuz yapan,yine insanlar...

1|1
    0|0
  • hayatlarını kıyaslıyorlar

1|0
    0|0
  • sadece aç gözlülükten...

1|0
    0|0
  • dünyada herkese yetecek kadar mutluluk yok.

ve birileri gereğinden fazla mutlu oluyor!

1|0
    0|0
  • emin ol para yosa mutluluk yok.

1|0
    0|0
  • ne olacak aşk acısı

1|0
    0|0
  • kime dokunsan bir sıkıntısı var hayat şartları sevgili vs.. bir çok etken ara bulursun malesef hayat acımasız gene bunalıma giriyom pff

1|0
    0|0
  • Halil sezai mutsuz .. ;)

1|0
    0|0
  • Çünkü Mutluluk çaba ister.Neden çabalamıyorsunuz ?

1|0
    0|0
  • Şahsen benim birden çok derdim var mutsuzum. moralim hiç yok :( ama yaşıyoruz işte.

2|0
    0|0
  • bilmiyorum hep mutsuzum.

1|0
    0|0
  • yapay yalan dolan dolu özenti hayatlar...sevgiyle dokunmak içten gülümsemek yok artık.

1|0
    0|0
  • artık herşeye kolayca ulaşılabiliniyor emek harcayıp bişeye sahip olucaksınki mutlu olasın

1|1
    0|0
  • bencillikten

2|0
    0|0
  • bence parasızlık

0_0

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    18

Kızlar Ne Diyor 24

• Bunun cok fazla nedeni var...

Öncelikle mesela insanlarin sahip olduklarinin degerini bilmemesi,

farkinda olmamalari mutsuz olmalarindaki en büyük nedenlerden bir tanesi

bana göre.

Sonra bir de doyumsuzluk var ...yetinmiyorlar hic bir sekilde.

Korkularinin üzerine gidemiyorlar sürekli bir kacis halindeler...

Nefret besliyorlar sevgi yerine,umutsuzluk ekiyorlar umit yerine...

Cok cabuk karamsarliga teslim oluyorlar...vs.

Co fazla neden var gercekten ...

2|1
    0|0
    • "Cok" olacakti

• Çok haklısınız..

• Tesekkür ederim

Malesef ki hakliyim...cünkü apacik gördügümüz seyler bunlar

Insanlar bunlari birakabilse o zaman cok daha iyi olabileceklerdir buna inaniyorum

• herkesın derdı baska baska

1|2
    0|0
  • İnsan dışı yaratıklarla karşılaştıkları için

1|0
    0|0
  • insanoğlunun nankörlüğünden kaynaklanan bir durumdur. insanoğlu elinde ne kadar varda daha fazlasını ister ve mutluluğunu erteler.

1|0
    0|0
  • Mutsuz filan değiller sadece biraz şefkat ve ilgi için mutsuz gibi görünmeye çalışıyor egosu düşük insanlar mutsuz gibi görünmeye çalışıor olay bu. Zaten hayata bir sefer geliyorsun mutsuz olup o zamanı elinden kacırdıgın zaman ilerde çok pişman olursun.

1|0
    0|0
  • hayattan beklentilerim var.. hiç birisi gerçekleşmiyor.. bundan mütevellitdir mutsuzluğum..

1|0
    0|0
  • Aslında herkes mutlu. Ama insanlar sırf öyle görünmek istedikleri için mutsuz gibiler. Yada ilgi çekmek içinde. Öyle düşünüyorum ve hatta öylede bundan eminim. Çünkü mutsuz olan bir insanın ciddi sornları olur mutsuz insanlar normal bir hayat sürdüremezler bunun hakkında çok kitap okudum. Eğer bir derdin sıkıntın varsa bile bunu haraketleri , mimikleri , kelimeleri belle eder, ama şuan mutsuzluk bir popilik gibi geliyor herşey ilgi cekmek için yadaa aa o mutsuz takılıo bende mutsuz olmalıyım havalarındalar yani herşey palavra .

1|0
    1|0
  • mutlu olmayı beceremiyoruz bence gozumuzu açsak mutlu olmak ıcın cok neden bulabılırız acı daha cazıp geliyor alışkanlık oldu sanırım

1|0
    0|0
  • Herkesin kendine göre sorunları sıkıntısı var. Bana göre karşımdakinin sıkıntısı çok küçük gelebilir, oysa onun hayatını altüst eden bir durumdur

1|0
    0|0
  • "Biz ne yapıyoruz la. Biz ne yapıyoruz bu hayatta. Birileri demiş, sınırları çizmiş, burada yaşıcan demiş. Birileri demiş ki, bu maaşı alıcan demiş, bu okula gidicen demiş. Bunlara karşı çıkmıcan demiş. Bunların hepsi, ben söylemeden önce, ben yapmadan önce, birileri tarafından söylenmiş. Ben istemedim ki bunların hiçbirini." Behzat Ç.

0|1
    0|0
  • Benim mutsuz olma sebebim sürekli tüm dertleri başıma çekmem. Beni anlayan biri yok, çirkinim, yalnızım, asosyslim, bilgisayar bağımlısıyım, ailemle ilgili birçok sorunum var, akrabalarım bile benmle dalga geçiyor...

1|0
    0|0
    • ama sen hala :D güzel olduğun konusunda anlaştık sanıyordum kalanı çözülür :) bana güven

• dünyadaki mtsuzlukların yarısı gerçekleri saklamaktn ve yalan söylemekten kaynaklanır

1|0
    0|0
  • hep daha fazla mutluluk istediklerinden.

1|0
    0|0
  • yaşadıkları hayattan beklediklerini ama hayatın ona yüz çevirmesi gbi

1|0
    0|0
  • Çünkü doymak nedir bilmiyoruz.

1|0
    0|0
  • Ruhlarını yeterince doyurmuyorlar

1|0
    0|0
  • cok sey istıyoruz sanırım ondan...

1|0
    0|0
  • Çünkü şükretmeyi bilmiyorlar.

1|0
    0|0
  • Bence tamamen tatminsizlikten

1|0
    0|0
  • Dünyanın halinini görünce kim mutlu olabilirki...

0|1
    0|0
  • beklentinin yüksek olması,bencillik,en önemlisi mutlu olmayı bilmemek

1|0
    0|0
  • Kanaatkar olamamak mutsuzluk getiriyor...

0|0
    0|0
  • Dert bende derman sende =D

0|0
    0|0
  • Hayal kurdukları ve kurdukları hayali yasayamadıkları için mutsuzlar.. İnsanlar ne kadar cok hayal kurarsa o kadar yıkılır. Ortamında buna müsait olması lazım. Ama belki siyasete girecek bu konusmam ama bizim ülkemizde hayal kurmaya bile izin yok. İşte insanlar bu yüzden mutsuz..

1|0
    0|0
Yükleniyor...