Modernlesmek sanirken hata yapiyoruz. bu konu hakkinda dusunceleriniz neler?

Hergun yeni bir gun ve gecmisin gelenekleri arasindaki baglari kopararak yabanci sozcuk ve harfler kulanarak batililastigimizi saniyoruz. Malesef farkli ulkelere bakinca inglizceyi o kadar iyi bilmelerine ragmen kendi dillerinden uzaklasmazlar. Hep kendi dilinde konusurken yabanci olsan bile bunu yaparlar ve cogumuz buna milliyetcilik der onlara kil oluruz. Halbu ki onlar kendi dilini severler zenginligini ahengini ortaya koymaya calisirlar. Peki modern siir dedigimizde cogunlukla imge kullanilir. Soz sanatlarina yer vermemeye calisirlar. Bu da gelenegimizi tamamen yoksaymak olur. Bence bu buyuk bir hatadir. Cunku gecmiste o kadar guzel siirlerimiz varken o gelenegi niye kopariyoruz. Toplumu bir vucut olarak dusunelim farkli duygulara kargaslara sahip bir beden olarak. Bu toplum gecmisini yoksayarak o gecmisinde yaptigi islere bir eklenti olusturmayarak nasil gelecegine yon verebiliriz. Iste bu yuzen modernlesmek aslinda modern gecmise sahip daha da modern bir gelecege ilerliyorum diyebilmektir.

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Türkçe, içerikli nick kullanarak, bu soruyu sorsan anlardım.

Yabancı karakter nick kullan, sonra kalk batılaşıyoruz diye şikayet et, çelişkilisin.Gerçekçi olun.

1|0
    0|0
    • Farkindaysan sen de celisiyorsun. Nick dion o da yabanci bir kelime. Ayrica bu profili ben kurmadim.

• O küçük bir detay sadece.Ancak burada yabancı nickle soru soran ve yabancılaşmaktan şikayet eden seni çelişkili buldum ben.Tamam ben bu soruyu sorsaydım, nick kelimesi yüzünden beni eleştirsen sonuna kadar hak verirdim.

• Yabanci kelimesi yazdigimdan sikayet ediyon da bu profil benim degil.

Erkekler Ne Diyor 3

• doğru söylüyorsun.Allahtan bir ara türkçe sevdası vardı ülkemizde de bilgisayara computer demekten kurtulduk:)

0|0
    0|0
  • Türk halki ingilizce biliyormu ki ingilizce kelimer kullansin ? Dediklerini temelliyen örnekler verebilirmisin bana ?

0|0
    0|1
    • Sen turk halkini bilmiyon mu? Yabanci ingliz hocasi geldi turkiyeye sinava girdi ve kaldi. Anlayabiliyon mu? Sen kendi milletini o kadar kucumseme bence. Standart sapma fazla olur ama.

• rockofages ne demek?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• biz özentilik yapıyoruz modernleşmek falan değil

0|0
    0|0
Yükleniyor...