Psikolojik güzel film önerisi olan ?

film izlemek 2 saat ama onu bulmak günlerce güzel bir film önerirmisinz tercihen psikolojik türde

0|0
2|17

En İyi Erkek Görüşü

• ''Makinist ''izlemelisin .

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Now You See Me - Sihirbazlar Cetesi (2013)

21 (2008)

Trance - Trans (2013)

1|0
    0|0
  • kesinlikle akıl oyunlarını izlemelisin ve sana bir sürü alternatif sunayım hiçbirinden pişman olmazsın :)

akıl oyunları

gizli pencere

zindan adası

siyah kuğu (bu güncel ve güzel bir filmdi )

dövüş kulubu(muhtemelen izlemissindir)

makinist(dehset)

piyanist(illaki adını duymussundur :))

1|0
    0|0
  • Lorenzo's Oil ... Bir babanın , tıpta çaresi olmadığı düşünülen genetik bir hastalığı olan çocuğu için ilaç üretmesini konu alır ve gerçek bir konudur.

0|0
    0|0
  • Zindan adası ( Dicaprioadan kült bir film ben 1 hafta düşünmüştüm filmin sonu için )

Memento ( Filmi sonundan başına doğru veriyorlar tam bir psikolojik ve beyin jimnastiği filmi )

Karanlık Yolculuk ( Baya saglamdi )

İnception (Zaten izlemişindir filmin sonu 2 secenekli bitiyor ayni zindan adasi gibi )

Fight Club ( Baya etkilemişti sonunda şaşırttan bir filmdi )

Akıl oyunları ( Ben pek birşey anlamadım ama izlenesi bir film )

Siyah Kuğu ( Güzel bir natalie portman filmi )

Kelebek etkisi ( Sonu 3 4 secenekli bite saglam bir psikoloji filmi )

Yaşam Şifresi ( Biraz psikolojik sayılabilir ama baya güzeldi )

Zamana Karşı ( Zamanın kıymetini anlatan justin timberlakın oynadıgı psikolojik sayılabilecek bir film )

Adalet peşinde ( Gerrard Butlerin oynadıgı saglam psikoloji filmlerden bitanesi )

Limit yok ( İzlemişindir zaten izlemediysen bradleye çok ayıp olur )

Bir Rüya için Ağıt ( Türk yapımı saglam bir psikoloji filmi )

Tabutta Rövaşata (Türk yapımı. Bu siteden biri önermişti izlemiştim geç izledigim için pişmanim o filmde rol alan kadın ödül alacagı gün ölmüş cidden çok şaşırmıştım)

Hangisini seçersen seç tavsiyem Zindan adası ondan sonrada sırala hepsi güzel film sıkılmazsın

Dizi olarakta Behzat Ç. önerebilirim heleki 81. bölmü beni baya etkilemişti.

Saygılar.

0|0
    0|0
    • Herşeye de psikolojik film denilmesine hasta oluyorum. Her filmde muhakkak psikoloji vardır. Yani ruh çözümlemesi zaten sanatın ya başlıca hedefi ya da aracıdır. Memento' ya bile psikolojik film deniliyor. Önerilenler arasında neredeyse psikolojik film yok. Bu tür sanıldığının aksine ''acaba şimdi ne olacak?'', ''katil kim çıkacak?'' şeklinde süren bir tarz değil. Duraklat, geri al, oynat, ileri al, duraklat, geri al şeklinde izlenebilecek gerçekten ontolojik bilgi birikim gerektiren filmlrdir.

• Vercegin örnekler bunlar olacak

1408

The Number 23

Shining

Machinist

Gizli Pencere

Çıldırış

Requem For A Dream

Se7en

Diğerleri

Bunları örnek olarak verebilirsin ama ben bunların biraz daha agır oldugunu düsünerek önceki yazdıklarımı tavsiye olarak söyledm ne biliyim zindan adası hosuna gider akıl oyunları hoşuna gider kendisi araştırır bunlarıda bulur önerilern arasında psikolojik film yok diyorsn ben daha ne diyim takıl kafana göre.

• Psikolojiyi anlatan film ile psikolojik film kavramları farklıdır. Söz konusu filmlerin hepsi gerilim filmidir. Yanlış anlama amacım yargılamak değil ama genel anlamda bu yanlış her yerde yapılıyor. Söz gelimi Kar Wai Wong' un filmi olan Zamanın Külleri psikolojik bir filmdir. Nasıl tarihi film dediğimizde tarih biliminden faydalanıyorsak psikolojik film dedğimizde de psikolojiden yararlanmak gerek; söz gelimi bilinç akışı, serbest çağrışım, sembolizm, varoluş, anlam, dasein vs.

• Çinli yönetmen Kar Wai Wong' un Zamanın Külleri filmi. Sanrısal gerçekçi ve biraz da sürrealist tarzda çekilmiş bir film. İzlemesi tuhaf ama kesinlikle eğlendirici değil. Daha çok Medeni Usul Hukuku çalışmak gibi birşey. Onun için bu filmi izleme.

0|0
    0|0
  • A Tale Of Two Sisters

0|0
    0|0
  • 1408 filmi. Psikolojik korku filmidir. Bence alanının en iyi filmi. Konusu ise Allah'a ve kötü ruhlara inanmayan bir yazarın karabüyüyle dolu bir otel odasına girip geri çıkamaması ...

0|0
    0|0
  • adaletın pesndde

1|0
    0|0
  • Psikolojik demis onerilen filmlere bak tey allahim gaggsgsfafas

donnie darko veya revolver unlu psikolojik filmlerdendir oneririm ama donnie baya karmasiktir

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • git direkt seven ı izle. brat pitt ve morgan freemen müthiş bir ikiii filmde öyle müthiş emin ol

0|0
    0|0
  • Elly hakkında

0|0
    0|0
  • 1408

Diğerleri

6. His

Davetsiz

0|0
    0|0
  • The Lazarus Project

rahmetlinin ruhu için izleyelim arkadaşlar ^^

cayırt

0|0
    0|0
  • Forrest gump

Türkçe dublaj izleyip sevdiğim tek film...

0|0
    0|0
  • inception izle

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• memento

secret window

a beautiful mind

mulholland drive

1|0
    0|0