Yabancılar Türkçeyi nasıl duyuyordur acaba?

Tabi bizim ana dilimiz olduğu için kibar bir dil mi kaba agresif bir dil mi anlayamıyoruz...peki yabancılar acaba bizim dilimizi nasıl duyuyor ve herhangi başka bir dile benzetiyorlar mı? Bu konuda bilginiz var mı?

0|0
8|5

En İyi Kız Görüşü

• hızlı konuştuğumuz için fransızca ve ispanyolcayla benzetiyolar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• yurtdışında Ukraynalı bir kıza bu soruyu sormuştum. İlk duyduklarında hangi dil olduklarını anlamaları zormuş fakat genel olarak Türkçe kaba geliyormuş kulağa. Almanca ya da arapça gibi

0|0
    0|0
  • ne diyo la bu gavur diyolar bizim için

0|0
    0|0
  • ispanyolca gibi bişey sanıyo kekolar :))

0|0
    0|0
    • Bana da bu dil Fransızca mı diye soran olmuştu...sanırım çok fazla Fransızca kökenli kelime kullandığımız için...

• olabilir " ç,ğ" ler yüzünden herşeye benziyo r ler de baskılı olunca herhangibi akdeniz ülkesinden herhalde lan diyolar

• Bir yerde Uzak Doğu dillerine benzediğini okumuştum.

0|0
    0|0
    • Ural altay dil ailesinde olduğundan dolayı gramer olarak korece ve Japoncaya benziyormuş...

• Evet, sanırım o yüzden bir Japon konuşurken biraz kulak kabartsam anlayacakmışım gibi geliyor (:

• benca coh kibar bir dıl turkce

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• link

9. entryi sevdim :)

0|0
    0|0
  • Bağırırken salyalarını sağa sola saçtırdığın hiç bir dil güzel değil.

1|0
    1|0
  • türkçeyi tersten oku o zaman kulağına yabancı gelecek ve kaba mı değil mi daha kolay anlayacaksın bana biraz kaba geldi

0|0
    0|0
  • italyan aksanlı macarca gibi dendiğini duymuştum :)

0|0
    0|0
  • Ben İngiltereye gittim orda bir İngiliz Türkçenin berbat bir dil olduğunu söyledi.Tabi bende neysee...

0|0
    0|0
  • sert agresif bir dil diyeni çok duydum

0|0
    0|0
  • Ö Ü İ Ç Ğ Ş yok.başka bir dilde ööö,ğğğğ gibi harfler duysaydın ne düşünürdün.pekte hoş şeyler düşünmüyolar olsa gerek bizede almanca arapça kaba geliyo mesela

0|0
    0|0
Yükleniyor...