Kitap okuyanlar yorumlara. En hızlı okuyucu en iyi cevaba aday:))

Başladığın kitabı genel olarak ne kadar sürede bitirirsin?

0|0
5|16

En İyi Erkek Görüşü

• Kitap okuma hızı kitabın kalınlığı-konusu-dili vb. bir çok husus ile objektif unsurlarla, o an ki o dönemki kişisel sorunlar, iş yükü, vb. gibi hususlar gibi subjektif unsurlarla doğru orantılıdır. Sonuç olarak cevabını ihtimalli cevaplarsam:

1- 400 sf.lık akıcı bir roman (polisiye, bilimkurgu, tarihi vb.) : 4-5 gün de biter bende.

2- 400 sf.lık Makale ağırlıklı kitaplar (hukuk, eğitim kitapları, araştırmalar vb. ) : 10-12 gün de biter.

3- 400 sf.lık edebi kitaplar (şiir, tartışma, biyografi vb. ): 8-9 gün de biter.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• kitabı çok beğenmişsem bazı yerlerini tekrartekrar okuduğum için normalden fazla sürebiliyor. Sayfa konu ve zamanı göz önüne alırsak günlük ortalama 100 sayfa okurum akıcı ise 200 e çıktığı veya tempo düşmüş ise 50 ye indiği olur.

1|0
    0|0
  • Kitap uzun zamanımı alır. Şöyle ki günümün en az iki saati kitap okumakla geçer ama okuduğum kitabı çok uzun sürede bitiririm. Kitabı okumadan önce kitabın yazılış serüvenini araştırırım. Kitabın anlatım tarzı da önemlidir. Söz gelimi kitap sanrısal gerçekçilikle anlatılmışsa, bu alanda yazılmış makalelere muhakkak göz atarım. Ama genel anlamda kitap bilinç akışı ya da serbest çağrışım teknikleri gibi anlaşılması zor tekniklerle yazılmışsa bitirmek çok uzun zaman alır. Ama, sanrısal gerçekçilik akımıyla yazılmışsa nispeten daha kısa tutar. Ancak, kitap bitirmek benim için sorun değil, zaten kitaba başladığımda hemen bitirmeliyim diye düşünmüyorum. Bazen oturur daha önce okuduğum bir kitabın sevdiğim bir sayfasını zevkle, yeniden okurmuş gibi okurum. Örneğin, Gabriel Garcia Marquez' in Yüzyıllık Yalnızlık romanını üç defa okudum. Ve daha çok okuyacağıma da eminim.

0|0
    0|0
  • bir ortalamam yok kitabı ne kadarda hazmedebildiğim, yazarın akıcılığı üslübu konusu gibi bir çok etken var birde not almam gerekecek mi o kitabı okurken ? hem bence hiç bir kitap bitmez sonuçta her okuduğumda farklı birşey kazanabilirim o kitaptan

0|0
    0|0
  • kitaba bağlı ve içeriğine eğer beğenirsem 300-400 sayfalık 3 gün

beğenmesem de 10 günde falan biter bazen 2 günde bitirdiğim kıtaplarda var

0|0
    0|0
  • Okuduğum kitaplar çok aforizmalar özlü sözler içerdiği için bazen bir sayfa okuyup 2 sayfa okuyacağım süreyi düşünerek geçirebiliyorum.

Evet uzun sürüyor biraz.

0|0
    0|0
  • sürüklüyosa bitirine kadar okurum tabi 200 sayfadan fazla değilse

0|0
    0|0
  • geçen cin ali okudum 10 dakika sürmedi ^^

0|0
    1|0
  • kitabın sürükleyicilğine bağlı bir de uzunluğuna , mesela 300 syf.lık kitabı 1 günde bitirdiğimi bilirim

0|0
    0|0
  • günde 100 sayfadan fazlası zor be bir kere king lear ı 1 gecede bitirmiştim oda 200 sf falandı rekorum o

0|0
    0|0
  • en fazla 4 günde bitirmişimdir ilgimi çeken romanları

direk zamanımı ilgimi çeken kitaba ayırıyorum

0|0
    0|0
  • Açlık oyunları

1. kitap 2 gün

2. kitap 3 gün

3. kitap 2 gün

Kitap okurken yarıda bırakamıyorum o yüzden artık okumuyorum.

0|0
    0|0
  • Bir hafta olabilir tabi sayfasına bağlı

0|0
    0|0
  • bundan 3 yıl önce bir kitaba basladım hala benimle beraber bir ara okurum diye

0|0
    0|0
  • sayfasına bağlı günde 50 sayfa ortalama

0|0
    0|0
  • Cok cok hizli okuyamiyorum ben ya

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Eger kitab cok akici ve heyecanliysa kac sayfa olursa olsun onu ben 1 haftaya birakmadan bitiririm :) amaşu anokudum kitab pekde heyecanli degil Daha 1 ay oldu ortalardayim 300 saydalik birsey

0|0
    0|0
  • Bi' kaç saatte bitirebilirim, manyak okuyucuyumdur.

1|0
    0|0
  • 3,4 günde 2 günde bitirdiğimde başım göte erecek

0|1
    1|0
  • çok güzel bir kitapsa uzatırım bazen.

0|0
    0|0
  • Çok sevdiğim kitapta 1 - 2 gün içersinde bitiririm

0|0
    0|0
Yükleniyor...