Masonluk nedir hiç bilmiyorum

nedir masonluk merak ettim bilenler cevaplayabilirmi

0|0
5|4

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Nam-ı diğer, Aydınlananlar oda = İlluminati. Kurumunda Einstein, Newton gibi önemli aydınlarında yer aldığı tarikat. En zirvedeki masonlara 33. dereceden mason denirdi. Simgeleri çift başlı anka kuşu ve piramittir. Masonluğun en önemli saydığı ifade ''ORDO AB CHAO ( Yani, Kaostan gelen düzen anlamına gelir.)'' Amaçları dünyayı karanlıktan kurtarmak. (Burdaki karanlık mason olmayan insanlar anlamındadır.)Eskiden gizli olarak bilinen tarikat, şuan hala varlığını sürdürmektedir.

0|0
    0|0
  • Son dunya savasinda deccalin yaninda yer alacak olan, onun yerini yapan ve gizli merkezlerinde seytana tapan kisilerdir. İlluminati denilen orgutle yakin baglantilari vardir. Aydinlanma dusuncesi falan bu inancin urunudur.

0|1
    0|0
    • aynen katılıyorum saol

• evet iyi bir hizmet yapmadıklarını hatta sanat dünyasına bile girdiklerini dünya yönetimini ellerine geçirmek istediklerini duymuştum

• Bunlar hicbir sey. Yapay bir irk olusturuyorlar. Neyse bunlari sanal ortamda konusmak istemem ama yaptiklarini bilsen hayattan sogurdun.

• Yecuc mecuc topulugu bence ulkeleri birbirine dusuren bir orgut

0|1
    0|0
  • Hiç iyi bişey değil emin olabilirsin:))

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Masonluk, kökleri her ne kadar 16. yüzyılın sonu ve 17. yüzyılın başlarına kadar dayanıyor olsa da, 24 Haziran 1717 tarihinde Londra'da bir araya gelen dört locanın girişimiyle Londra Büyük Locası'nın kurulması ile başlar.[1] Masonlara göre masonluk akılcılık, bilimsellik ve insanlığın oluşumundan bu yana ortaya çıkarak, insanlığın gelişimine ve bilgi birikimlerine katkıda bulunmuş bir kültür ve fikir üst yapı kurumudur.[2] Ezoterik ve sadece üyelerine açık olan örgüttür. Dünyanın birçok ülkesinde 5 milyon üyesi ile değişik biçimlerde mevcuttur. Sadece İngiltere, İskoçya ve İrlanda'da 480.000; Amerika Birleşik Devletleri'nde ise 2 milyonu aşkın üyesi bulunmaktadır

0|0
    1|1
  • mimarlar odası birliği link

0|1
    0|0
  • bilmemek ayıp değil araştırmamak ayıp ;)

0|0
    0|0
  • faiz lobisi gibin vaiz lobisi gibin birsey

0|0
    1|0
Yükleniyor...