Türkiye'de sanat sizce ne durumda?

Sizce Türkiye'de sanata yeterince önem veriliyor mu, yapılabilecekler ve beklentileriniz neler?

0|0
14|30

En İyi Erkek Görüşü

• geçen bir kedi çizeyim dedim, daha çok gergedana benzedi. işte bu durumdayım şahsen :D sanat için elit zenginlerin olması lazım. gerçekten hakkıyla zengin olacak ama, öyle özünde tıynetsiz olup milleti sömürenler değil. onların çocukları sanat yapar, fakirin çocuğu mühendis doktor olup kendini kurtarmaya bakar. çoğunluk fakir, zenginin görgüsüz dolayısıyla sanatçı yetişmiyor.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• sorunun neye göre oldugu önemli

Sinema sanatcısı var

tiyatro sanatcısı var

Şarkıcı da sanatcı

sanattan kasıt nedir. o önemli.

0|0
    0|0
  • Sanat mı ? Geçen bir arkadaşımla bir sanat galerisnin önünde buluşacaktık, arkadaş sanat galerisinin yerini sormuş esnafa, aldığı cevap "abi burada saatçi yok" sonra yoldan geçen biri de "yukarıda saatçi var bir tane" ...

Halk açısından durum kısaca böyle.

"Sanatçıyım" diyenler açısından ise taklitten ibaret, yabancı filmi taklit eden senerist ve yönetmenler, yabancı yapıları taklit eden mimarlar vs...

Gerçekten bir kaç sanatçı varsa da, ya açlıktan ölüyorlardır, ya da kimse onların ne yaptıklarını anlayamıyordur.

ORTADOĞU ÜLKESİNDE SANAT OLMAZ.

0|0
    0|1
  • Türkiye'de sanat yapılıyor ve gayet üst noktalarda.

Kitle bunu idrak edecek düzeyde olmadığından konudan bihaber yaşıyor.

Yaptığı sanatı dünyada takip eden bir çok insan varken kendi ülkesinde tanınmayan insanlar fazlasıyla var.

Asıl soru; Toplumun sanat düzeyini nasıl yükseltmek lazım gelir?

0|0
    0|1
    • Senin bahsettigin yukseltmek degil baskalasmak ... Bunu cok iyi basardiginda sanat yapmayanlardan bir firkin yok bu topraklardaki ozgun kulturden gelenlere gore .

Dunya Kulturu Dunya Gorusu filan bunlar herkesin anlayacagi seyler degildir .

• Sence oyle bence boyle. Bunun matematik netlikte cevabi olmaz.

• sanata gelene kadar durumu daha acil ve vahim olan birçok konu oldugu için bu soruyu protesto ediyorum:) mesela insan hak ve özgürlükleri mesela basın özgürlügü mesela sosyo ekonomik adeletsizlik .. bir insan düşün başı yok kolları yok govdesi yok ayaklarını sorsan ne sormasan ,)

ha bu arada sanatdan aldıgım televole kulturu yoksa gercek sanat ve sanatkar olan emektar esnafa lafım yok

0|1
    0|0
  • Sanata ve kültüre önem verilmez bu ülkede. Eğer ABD'de ki bir albümü 5 dolar yerine 40 liraya satıyorsa ve adam müzik dinlemek için albüm almak istiyorsa (40 lira büyük bir para ülkedemiz de ki insanlar için) Adam dinleyemez o albümü, ya da aynı şekilde müzik aletlerinde de öyle. Her şey pahalı adam sanatla mı uğraşsın, kültürünü mü yaşatsın yoksa akşam eve ekmek getirsem diye mi uğraşsın. Kusura bakmayın da bu ülkeden bir sik olmaz.

0|0
    0|0
  • türkiyedeki sana sadece el sanatlarından ibaret artık günümüzde sinema ve özellikle müzikte yerleri süpürüyoruz ne yazıkki global kapitalizmin kölesi olmaktan bu dışavurumculuk ve kökten iyi yetiştirilememiş gençlikle alakalı edebiyat şiir tiyatroyu zaten 1980 ler darbelerden sonra kaybettik önce kendimizi arabeske sonra rock rolla sonra rnb hiphop derken trance ile patlıyan ergen genclikle sanatsal boyutumuzu yitirdik diyebilirim özelliklede müzikte tabi..

0|0
    0|0
  • bi tarafını açan sanatçı oluyo

0|0
    0|0
  • Başbakan bulunan arkeolojik eserler için "bir kaç çanak çömlek demişti". En başta Türkiye de ki eğitimin düzenlenmesi gerekiyor tablet vererek olacak iş değil bu...

0|1
    0|0
  • sevişme sanatı benden sorulur <3

0|0
    0|0
  • Türkiyede sanat = çıplaklık

kliplerde yarı çıplak danslar , dizilerde yasak ilişkiler gayrimeşru çocuklar

0|0
    0|1
  • Sanatçıya saygısı ve sanata ilgisi olmayan bir ülkede sanat demeyin lütfen.

0|0
    0|0
  • artık herşey sanat su içmek sanat seks yapmak sanat araba kullanmak sanat kısaca sanat eskiden sanattı şimdi s*çmak bile sanat.

0|0
    0|0
  • sanat açısından bakılırsa ülkemizde sadece sinema dizi adına sanattan konuşmak mümkün.

Bencede Oratadoğuda sanat olmaz

0|0
    0|0
  • sanat mı dedin? o da ne öyle? ilk defa senden duydum!

0|0
    0|0
  • link - link karşılaştırmayı sen yap :D

0|0
    0|0
  • ölü

yeterince destek ve ilgi yok

0|0
    0|0
  • İçler acısı bir durumda, hayvanlara karşı belediyelerin aldığı sorumsuz tutumda aynı şekilde.

0|0
    0|0
  • Karnımızı doyurdukta sanat kaldı

0|0
    0|0
  • her zaman derim, bir ülkede endüstriyel imalat gelişmezse sanat da gelişmez diye. sanat seviyesini anlaman için imalatımızı bir incele. türkiye bu konuda çok gerilerde. keza sanat da öyle...

0|0
    0|0
  • amerikan sigarası dış mihrap tezgahları japon malı tv sinde batmıs turk sineması:)

müzik anlamında cok cok ilerliyor bence bugun turkiyede bir cok dunyaca unlu virtuözumuz var

0|0
    0|0
  • sanatçılar ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar zaten sansür uygulayarak sanatçılarımızı kısıtlıyoruz hoolywood filmleri bize nedense daha cazip geliyor kendi bahçemizdeki meyveleri göremiyoruz ki gözümüz hep komşunun bahçesinde

0|0
    0|0
  • umarım sanat eğitimi alanlar veya sanatçılar bu soruya cevap verir...

0|0
    0|0
  • Soyunmak ve sevişmek artık sanat olmuş. Hemen hemen herkes sanat yapıyor.

1|0
    0|0
  • Sanatçı olman için acun hülya tamam desin zaten sorun yok o kadar düştük

0|0
    0|0
  • Sanat mı ? Türkiye de mi? Bilmiyorum ben hic görmedim

0|0
    0|0
  • İstiklalde 1911 yılından itibaren 33 tane tiyatro vardı hepsi yıkıldı gelin siz düşünün.

0|0
    0|0
  • sanata saygı sıfır kıçını başını sağlam açan sanatçı diye tanıtılır.

0|0
    0|0
  • Türkiyed e sanat berbat durumda

0|0
    0|0
  • bir sanatçı olarak sanata ve sanatçıya saygı yok dizi süreleri uzun kaliteli yapımlar çok az sadece arap ülkelerinde izleniyr

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Sansürün gölgesinde.

0|0
    0|0
  • Türkiye pek çok konuda gerilerde maalesef...

0|0
    0|0
  • Gastronomi hariç baska bir sanat goremiyorum ben. Cogu ulkeye gore turk mutfagi çok zengin.

1|1
    0|0
  • Sanat mı varmış Türkiye de? En son kim evine tablo aldı?Kim tiyatroya gitti?Yeni bir sanat gelişiyor evde dizi izleme sanatı... Bir tane ünlü heykel adı bilen mi var şu devirde yazık cidden...

0|0
    0|0
  • Turkiyede sanat mi? Birak lutfen, burasi dusundugumden de eglenceliymis dur bakalim. Elestirim sana degil kesinlikle uzuldugumden. Gercekten caba gosterenler var belki haklisiniz. su an bu sozumle de eminim onlari bir kez daha kirdim, ama kimse onlarin elinden tutmuyor ki

Biz sanati bir hobi olarak goruyoruz. Birak oglum/kizim sen hobi olarak yap.

OK anne OK baba.

0|0
    0|0
  • verilmediğini düşünüyorum eve belki sinema diğerlerine göre öne çıkmış ama onuda aşk fantezilerine alet eden çok sayıda insan var. kısacası ülkemizde yeteri kadar değerli değil.

0|0
    0|0
  • Türkiye'de müzik ölmüş zaten.Hadise , Atiye vb, kişiler dinleyen bir ülkeden ne beklenir ki? Cazın sadece rastgele yapıldığını sanıyorlar birde.Hayatlarında caz dinlememiş insanlar

0|0
    0|0
  • sanat hıc olmadıkı

0|0
    0|0
  • Sanat mı? Sanat burada yok. İçıne ettiler

0|0
    0|0
  • sanata önem verilmiyor verilseydi sık sık sanatçı yetiştirilir sergiler yapılırdı..

0|0
    0|0
  • bence türkiyede çok iyi saatçılar var, biraz daha önem verilirse dünya çapında önem kazanabilirler

0|0
    0|0
  • Katilim az. Ben tezhip sanatcisi olmayi cok isterdim ama deger verilmiyor ne yazik ki

0|0
    0|0
    • Haklisin herkes ekmeginin pesine dusmus geberiyo millet acina

• Kapitalist düzen bunu gerektiriyor. Bu konular çok derin sayfalarca yazarsın ama sadece başlığı okurlar. Biraz da bu yüzden, bu haldeyiz..

• Evet sanata önem verilmese de çok değerli sanatçılar yetişmekte. Bugün ne Fransa'da ne İngiltere'de ne başka bir avrupa ülkesinde bildiğimiz bir şair var mı ? Elbette ki yok. Biz çok daha iyi durumdayız sanatçı varlığı açısından ancak evet ülkemizde sanatçıya verilen bir değer göremiyorum ben.

0|0
    1|1
    • Dünyaca ünlü Shakespeare'leri ve Edgar Allan Poe'ları var aslında, şiir alanında dünyada daha çok tanınan sanatçılar bizim Namık kemalimizden veya Can yücelimizden

• Ne içtin sen?

• valla ben önem vermiyorum bence olmasada olur ama kendimlende türkiyeyi genelleyemem...

0|0
    2|0
Yükleniyor...