Yıllar sonra torunlarımız arkeolojik kazı yaparken sizce nelerle karşılaşacaklar?

Yıllar sonra torunlarımız arkeolojik kazı yaparken ; sizce Nelerle karşılaşacaklar ?

Kazı sonuclarındaki bulgular neler olacak ?

0|0
1726

En İyi Erkek Görüşü

• Kazı çalışmaları sırasında önce alışveriş merkezlerini bulacaklar, biraz daha derinlere indiklerinde eski mimari yapılara ulaşacaklar.

Bazı bölgelerde yürütülen çalışmalarda ise toprağın altından android işletim sistemli pek çok telefon kalıntısına rastlayacaklar. Hatta daha detaylı taramalarda cep telefonlarının atası olan takoz ve eylemlerde kafa yarma amaçlı olan Nokia 3300'ı bulduklarında büyük bir arkeolojik keşif yapacaklar.

Bunun yanı sıra bir zamanlar ormanların olduğu bölgelere yapılan villaların izlerine de rastlayacaklardır. Sit alanlarının üstünü kaplayan otel yıkıntıları önemli kazı merkezleri olacak ve pek çok yeni nesil arkeolog burada staj görecektir.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 25

• Herkes telefon demiş..

Oysa ki elektronik eşyalar ortalıkta bırakılmıyor, bir şekilde dönüşüme gidiyor..

Binalar deseniz artık olduğu yerde terk edilmiyor, moloz olup moloz döküm alanlarına gidiyor..

Yani eskisigibi "kalıntı" kalmıyor artık..

Bulunacak şeyler sadece doğada çözünmeyen ve bir şekilde üstü örtülerek toprak altında kalmış pet şişeler..

0|0
    0|0
  • Bizim çağda hazırlanan varsa Grimoire , şimdiki cadıların "Gölgeler Kitabı" isimli defterlerini bulup yazılırından bir şey anlamayıp evrenin çözülemezliği diyecekler :)))

Peace ^^ sister.

0|0
    0|0
  • prno dergiler vhs kasetler disketler teyp kasetleri misket

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • muhtemelen bizim cagı es gecerler

0|0
    0|0
  • her kazdiklari toprağin altinda çöp poşetleri yiyecek içecek artiklari... naylon pet su şişesi, sigara izmariti, ve bilimum çöp türevleri...

0|0
    0|0
  • Ajda Pekkanı bulurlar :D

0|0
    0|0
  • kasetler comodore 64 falan :D ama tabi gömülmezler bunlar göçükte kalırlarsa ancak

0|0
    0|0
  • Marmaray, metro, hızlı tren. Zorlarlarsa galata kulesi :/

0|0
    0|0
  • Bunu düşünmenin kime ne faydası var?

0|0
    0|0
  • boş içki şişeleri sigara paketi poşet yemek kutuları denizde klozet traktör lastiği filan.

0|0
    0|0
  • Tablet, ipad, iphone, smartphone vs...

0|0
    0|0
  • bir sürü cep telefonu tabletler laptoplar masaüstü pc lcd tvler

daha neler neler

:=)

0|0
    0|0
  • beni bulabilirler bok yoluna gitmiş olarak :)

0|0
    0|0
  • Tablet,notebook felan heral :D

0|0
    0|0
  • Okul etraflarında çürümüş prezarvatif kalıntıları bulurlar sanırım :D

0|0
    0|0
  • ormana attığımız prezarvatifleri :::))

0|0
    0|0
  • kullanılmış prezervatif... toprakta da erimiyor meret..

0|0
    0|0
  • RTE'nin fotosunu falan bulmasınlarda ... Daha da birşey istemem...

0|0
    0|0
  • bırakacagım bir kup altını bulabilirler

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 17

• Ayakkabi kutusu dolu para:D

1|3
    2|2
  • pet şişe çöp diyesim geldi. erir diyerek cevap verme o yüzden

0|0
    0|0
  • sanırım uzun yıllar sonra kazı yapmalarına gerek kalmayacaktır,toprak üzerinden tarama yapacaklardır,o değerli madenler için olacaktır,tarihi düşüneceklerini hiç sanmıyorum

0|0
    0|0
  • menfaat ihanet iğrençlik pislikler acımasızlıklar ... daha sayım mi?

0|0
    0|0
  • Buldukları her yere bina diktiklerinden tarihi eser diye bir şey kalmadı bulsalar çöp bulurlar.

0|0
    0|0
  • muhteşem yüzyıl dvd leri :D

0|0
    0|0
  • çeşitli şarj cihazları bitmiş bataryalar kopmuş kulaklıklar ve yırtılmış kopmuş kulaksızdan bile daha değersiz karalama kağıdı olarak kullanılmış kağıtlar ve kitaplarla..

0|0
    1|1
  • beni bulmadıkları sürece önemli değil

rahat bırakılmak istiyorum :p

1|1
    1|2
  • Bol enerji yakiti fosili. Allah cezamizi vermezse tabi.

Ben torunlarima bugunu anlatan bir kitap yazip birakacagim. Onlari coktan dusndum. Yerim ben onlari ^^

0|0
    0|0
  • şu kaybettiğim küpeleri bulurlar muhtemelen :D

1|1
    1|2
  • bilgisayar telefon :D

0|0
    1|2
  • hiç birşey bulamazlar bence

0|1
    1|3
  • Notebook,S4 bilgisayarlar bulabilirler.

0|0
    1|2
  • Iphone larla tabletlerle :D

0|0
    1|1
  • bol bol poşet

0|0
    0|2
  • türk liraları , madeni paralar , bilgisayar , telefon , tabletler , kitaplar , bazı insanların yazdıkları günlükler - anı defterleri , ya da bizim çağımızda varlığını sürdüren ancak torunlarımızın çağında nesli tükenmiş olan hayvan fosilleri olabilir , değişik mimari yapı olabilir , fotograf ya da resim olabilir , fotograf makinası aklıma şimdilik bu kadar geldi :)

0|0
    1|1
  • bölüm ne arkeoloji mi

0|0
    1|2
Yükleniyor...