Özellikle Almanya'da yaşayan arkadaşlara soruyorum.

2. Dünya Savaşı ile ilgili her bilgiyi seviyorum. Tarihi de genel anlamda severim. Bir şeyi merak ediyorum. Almanya'da savaşla ilgili konuşmalar oluyor mu ? Neler konuşuyorlar? Bu onlar için utanç verici durum olsa da biri bununla ilgili konuşmak istediğinde ne cevap veriyorlar? Ve son olarak orada bu geçmişin bıraktığı etkiler nasıl ? 2. dünya savaşından kalan bir şeyler var mı müze, heykel herhangi bir şey ?

0|0
9|5

En İyi Kız Görüşü

• burda okullarda tarih bilgisini cok kuvvetli aktarirlar ögrencilere. ve öyle bir ders gördükki, zannedersin kendilerinden bahsedilmiyor, yani okadar objektif bakiliyordu bu Hitler olayina. NE kadar bilgi varsa icimize almak zorundaydik, dokumentasyon olsun filmler olsun vs. konusuluncada utanc falan yokdu cünkü genel olarak sinifdaki atmosfer misal sanki baska bir halk dan konusuyormusuz gibiydi. müze vardir muhakkak cok emin degilim ama bir keresinde bu yahudilerin sistematik toplanip yakildigi yere gittik - toplama kampi diyolar sanirim türkcede. ürperticiydi canli canli yattiklari yerleri görmek, iskence yerlerini, yakildiklari koca sobalari, kacmasinlar diye arazini etrafindaki dikenli telleri...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Şimdi okulda felan konuşulduğunda yani Almanların gurur duyduklarını felan görmedim. Mavi gözlü ve sarışın olmayanları öldürün gibisinden emir vermiş diye duydum. Almanlar sarışın felan olur ya. Benim aklıma takılan :D kendiside sarışın değildi, gözleri renkli değildi, alman bile değildi bu adam. Avusturya' lıydı. Anlamıyorum :D. Burda hatta Punk'larda var :) kesinlikle hitler'a karşı olanlar. Aklıma başka da birşey gelmiyor :D

0|1
    0|0
  • almanyadayim ama hep evdeyim o yüzden almanlarin dusuncelerini tam olarak bilemicem,ama tek bildigim burada herkes kendi halinde bildiigm kdariiyla

0|1
    0|0
  • Güzel soru 5*

Türkiye deki kadar hain yoktur orada

Yemeğini yiyen çanağına pisleyen hainler..!

1|1
    0|0
  • Ben hollandada yasiyorum ve hitleri seven hollandalilar gordum yane bunlar sadece yahudileri degil butun yabancilari sevmiyor turklerde dahil tabi

0|1
    0|0
    • Sevmesinler dert ediyor musun sen bunu ?

• Kendilerini becersinler onlar bir de hümanistlikten bahsederler

• Ayneennn

• Almanların çoğu bizi sevmiyor.

0|1
    0|0
  • Avusturyada yasiyorum inanilmaz utaniyorlar onlar ve kabul etmiyorlar hitlerin yandasi olduklarinu ve hitler dedigin anda dahi kanlari donuyor

0|1
    0|0
  • Toplama kampları hala duruyor.

Ayrıca coğu batı ülkesınde ve Abd'de yahudi soykırımını reddetmek suctur. link

Nazi askerleri orada sadece yahudileri degil 200 kadar Türk'ü de öldürdü ve sakat, özürlü olan kendı milletınden Alman vatandaslarıda öldürüldü.

0|1
    0|0
  • Adolf hitleri birçoğu nefretle anıyor.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• kafadan 5 yıldız.

0|1
    0|0
  • Kenarda köşede bir kaç gizli Nazi kalmıştır ve kendi aralarında mutlaka sohbet ediyorlardır. Ama bunun dışında günümüz Almanya'sı toplumu bu konudan rahatsızlık duymakta.

0|1
    0|0
  • Bence utanc verıcı değildir Onlar Icın, Suan Bile Hıtler Icın Ölecek Mılyonlarca Alman vardır.

bknz. link

0|1
    2|0
  • herkesin sanlı bir gecmişi vardır

0|0
    0|0
  • benim meslekte sağlık o kadar sakalı nerede bıraktırıyolar sana :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...