Bir Türk (islam dini ne mensub bir kız ) bir hiritiyanla (erkekle) yapabilir mi

Ikiside dinine kalacak, ayrı din çelçevesinde birleşekler .Ikiside değiştirmiyor

Güncellemeler:
hiristiyan* erkekle

0|0
622

En İyi Erkek Görüşü

• bırakın kardeşim dini kurallara göre korka korka yaşamayı. seviyor musun sen bu adamı? ikiniz de birbirinizin inancına saygı duyuyor musunuz? ileride sorun olmayacağına inanıyor musunuz? o zaman evlenin gitsin. çok fazla mutlu çift örneği var yani buradaki insanların laflarına göre sevdiğin adamdan vazgeçme. onunla çok mutluyum diyorsan devam et, evlen. sonuçta ikinizi de yaratan aynı. dinine çok bağlı biriysen belki zamanla müslümanlığı aşılayıp müslüman olarak ölmesini sağlarsın, bu konuda ona yardımcı olursun. bu durumda bırak günahı, sevap bile saymaları lazım sana karşı çıkan üye arkadaşların.

1|0
    1|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 21

• Araya din karıştığı sürece hiç bir şey rayında gitmez!

0|0
    0|0
  • dinen erkekğin 4 büyük dinden 1i ile evlenmesi mümkün seviyorsa müslüman olsun inandığı varlık değişmeyecek neticede

0|0
    0|0
  • Eğer İslam dinine mensup olan bir kız biraz dindar ise hristiyan bir erkekle yapamaz. Ha yok böyle dini zayıfsa bir süre daha İslam dininde kalır daha sonra hristiyan olur.

0|0
    0|0
  • Müslüman bir kız Hristiyan bit erkekle evlendiği an kız dinden çıkar. Çünkü ayet açık!

1|0
    0|0
  • Yasal olarak sikinti cikartmazlar ama dini olarak bilmiyorum

ben sahsen sevdigim birinin dinine kokenine vs bakmadan sevrrim kim ne derse de evlenirim ikiside allahin bir dini neticede dusmanliga ne gerek var ki :)?

0|0
    0|0
  • Caiz değildir kardeş.

0|0
    0|0
  • Maalesef, izdivaç olmaz

0|0
    0|0
  • yok bayyan evlenemez erkek evlenir çünkü erkeğin dediği olurr

0|0
    1|0
    • Ben istersem evlenirim.

• evlen evlenme diyen yokki :))) ama dinen evlenmemen lazım ya da eşin müslüman olmalı

• Kadın evlenemez ama erkek evlenebilir. İslam'da kural böyledir.

1|0
    0|0
    • evlenemez diye bir kural yok.

• Sizde evlenemezsiniz , keyfiniz göre arzulayamazsınız!

• Bak ben burada kafamdan sallamıyorum bacım! İslam böyle diyor kadınlar evlenemez diğer bir din mensubu ile erkekte ehli kitap olandan evlenebilir Hasbinallah yaa ben demiyorum Allah diyor.

• mesele çocuk hangi dine mensup olacak bence bunu düşün kendini değil

0|0
    0|0
  • iyi biriyse olur yahudi sevgilim vardı ve diğer kızlardan daha ıyıydı onunla asla dın çatışmasına gırmedım dınını merak edıyordum ve dınledım o islamı dınlemek ıstemedı saygı duydum çokta mutluyduk

0|0
    0|0
  • erkek arkadaşınız nereli hangi ülkeden söyleyebilirmisiniz

0|0
    0|0
  • zor

0|0
    0|0
  • müftüler buraya takılmaz ;)

0|0
    0|0
  • İslam dinine göre caiz değildir

1|0
    0|0
  • ikisinden biri gerçekten seviyorsa fedakarlık yapacaktır yapmıyorsa ilişki biter bu demek oluyor ki gerçekten sevgi yokmuş yani dini filan araştırmaya gerek yok sonuç ortada aslında :))

0|0
    0|0
  • olamaz cunki psikolojik sosyolojik ve fiziki acıdan yetersizdir kadın.

simdi söyle dusun erkek bir kaptır kadınsa su

yani su girdigi kabın seklini alır.

0|0
    0|0
    • Bende onunkine mi yönelirim diyorsun

• bilmiyorum yani benim bilgim bu kadar uzerine yorum yapamam

• elhamdürillah

0|0
    0|0
  • Caizmiki böyle bişey ?

0|0
    0|0
  • olmuyor birisinden birsisi degişmesi lazım aksi halde zina olur

0|0
    0|1
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 6

• İsterse, gerçekten severse yapabilir elbette..Hepimiz Allah'ın kullarıyız ve yaratanımız ortak..

Ben müslümanın eşim Hristiyan..Evliliğe dini, dili, ırkı, karıştırmayı sevmem..Din konusunda hiçbir problem yaşamadık şimdiye kadar..Herkes kendi inancını yaşıyor..Güzel fikir münazaraları yapıyoruz..

Bu birlikteliklerde önemli olan, biribirinize olan sevgi ve saygınızı kaybetmeden aradaki farklılıkları kabullenebilecek medeni cesaretiniz ve yüreğiniz olması..Gerisi teferruat..Zaten bu denge sağlanabildiğinde müslüman-müslüman birlikteliğinden daha uzun ömürlü ve sağlam bir ilişki oluyor..

Ha günahsa da günah kime ne ..

0|1
    0|0
  • islamda ehlikitap olamayanla evlenmez ehli kitaplaevlenilebilir ancak karşıdaki Müslüman olmalıdır.müslümanbirkız Hristiyan bir erkekle evlenemez

0|1
    0|0
    • ehl-i kitap sadece hristiyanlığı değil yahudiliğide kapsıyor

• Evlenemez diye bir kural mı vardı , evlenmemelidir ama isterse yapabilir

• evlenemez ben öylebiliyorum..

• islam inancında olmasa da kendi adıma yapabilirim bazı konularda anlaşma sağlarsak.

0|0
    0|0
  • islam dinine göre yapamaz

0|0
    0|0
    • Ilerleyen zamanda erkeği döndürmem şartıyla değilmi , ama olmasa ne gibi sorunlar olur

• Ben değiştirmiyorum ozaman günah olmaz. Katılmıyorum

• kardeşim sen iyi misin?

katıl ya da katılma hülküm bu

haa ben takmıyorum dersen orası beni ilgilendirmez

kıçınızdan fetva vermeyin

• Evlenme imanın gider.

0|0
    1|0
  • yapamaz yasak

0|0
    1|0
Yükleniyor...