Dostoyevski'den bir soru size

"Kolay kazanılmış bir mutluluk mu daha iyidir yoksa seni yücelten bir acı mı?" demiş üstad sebepleriyle yorumlarınızı bekliyorum içinizden geldiği gibi..

Güncellemeler:
3-4 kişinin cevabına bayıldım o yüzden en iyi cevap seçemedim aarkadaşlar ..harikasınız

0|0
5|13

En İyi Erkek Görüşü

• Bu söz aklımda şu düşünceleri çağrıştırıyor. Dünya'ya gerçekten iz bırakmış yüzyıllarca isimleri ve yaptıkları eserleri nesillerden nesillere dolaşmış insanların hayatlarını okuduğunuzda pekte içler açıcı hayatlar olduğu söylenemez. İdealist düşünceleri aslında dünyanın gelip geçici bir yer olduğu fakat bırakacakları eserleri ebedi olacakları düşüncesi en temel yapılarıdır. Bu hedefleri doğrultusunda aile hayatları birçoğunun olmamış, yoksulluk çekmişler, toplum tarafından dışlanılmış, öldürülmüş, anlaşılmamış hayatlar vardır...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Öncelıkle merhabalar cok guzel bır soru tam ıstedıgım gıbı bir soru benı yucelten acıyı secerımkı hayatı daha ıyı tanıyayım toz pembe gormuyem ben kendımden ornek verem benım guzel bır aılem guzel bır yasantım vardı kaybettım herseyımı aılem vefat etti kız ark terkettı dustum kaldım dost bıldıklerım arayıp sormadılar bır gun bıle ben bu acıyı tatmasam gulluk gulustanlık sanan bırısıydım dunyayı ama bu acıyla dunyada daha neler donuyor onu anladım tek kaldım mazımde yasıyorum belkı ama ben tanıdıım oducem bedelıde odedım mutluluktan alcam var benım sana bır tavsıyem dostoyevski okuduguna gore dıger ınsanlardan korkulacak ınsansın ALAMUT FEDAİLERİN KALESİ BİR OKU DERIM BEN ARASTIR NETTEN PISMAN OLMAZSIN VLADİMİR BARTOL

1|0
    0|0
  • Yanıt vermek isterdim, lakin Dostoyevski'yi çok iyi bilen ve tanıyan bir arkadaşım ziyadesiyle güzel açıklamış durumu...

1|0
    0|0
  • acı beni yüceltiyorsa zaten sonunda mutlu olurum. cefa cekmeden sefa sürülmez. benim mantıgım budur. kolay kazanılmıs bir mutluluk zaten yoktur.

1|0
    0|0
  • Aslinda cevapda soruda.. bence kolay kazanilmis olan kolayca gider zor yldan kazanilan ya da yücelten hersey daha iyidir.

0|0
    0|0
  • Acının yücelten türden olması lazım. Şu an kredi kartı borcu yığın olmuş birinin nasıl piyangodan paraya kolay zor demeden ihtiyacı varsa benim de mutluluğa o denli ihtiyacım olduğundan bu soruya objektif cevap veremem. Ama soru güzel.

1|0
    0|0
    • Düşünen insanlar, düşünmeye devam edin. Yoksa düşüncesizlikten boğulup gideceğiz.

• Kolay kazanılmış bir mutluluk

0|0
    0|0
  • ikisi aslında aynı noktaya çıkabiliyor. acı çeke çeke hiçbirşey sana acı vermez hale gelir sadece mutlu olmak kalır eline. ufak şeylerle mutlu olmayı öğrenirsin. taze bir kurabiye yemiş gibi hissettiniz çoğunuz ayrıca bunu da biliyorum :))

0|0
    0|0
  • gerizekalı herif o yaşa gelmiş ancak mı bulabilmiş bu fikri, ya da önceden bulduysa nasıl yaşayabilmiş, ney onu hayatta tutmuş, boğulacağım çaresizliğimin içinde

0|0
    0|0
  • Yüceltmek konusu sabır ve mertebe olarak baz alındığında acıyı isterim ama Her zaman Allah'tan hayır, Sukunet isteyin diyen bir peygamber varken sadece anı yaşar başıma ne gelirse razı olurum

0|0
    0|0
  • acı her zaman iyidir... savaş olmadan barışı sağlayamazsın! acı illa ki olacak.

0|0
    0|0
  • cevap sorunun içinde saklı

0|0
    0|0
  • eden bulur panpa

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• beni yücelten bir acı yaşarım ama yaşadığım acıylayücelmek benim elimde yerin dibine batmakta.şöyle ki ölen birinin ardından sadece göz yaşı dökülür ağıt yakılmaz,ağıt isyandır ama ben buna sabredemiyorsam beni yüceltmez acım

kolay kazanılan bir mutlulukta o mutluğun ardısıra şükrümü sunduysam beni yüceltecektir

velhasıl kelam imtihanın büyüğü küçüğüolmaz,ve senin yücelmeni sağlayacak olan olay değil verdiğin tepkidir.

1|1
    0|0
  • romantik hareketler falan fişman

0|1
    0|0
  • beni yücelten acı daha iyidir kolay kazanılmış bir mutluluğun cok fazla birşey getirecegini sanmıyorum ama beni yücelten o acı bana mutlaka birşeyler öğretecektir diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Mutluluğu tercih ederim

0|0
    0|0
  • ben yücelmesemde olur

mutluluğu seçiyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...