Kitap kurtlarii sorum size :)

Yeni bir kitap yazılacak olsa...Kitabın konusu tarih ya da tarihi bir roman olacak olsa...Nasıl bir kitap olmasını isterdiniz...Neleri anlatmasını,nasıl bir kurguya sahip olmasını isterdiniz.O kitabı almanız için siz de nasıl bir his uyandırmasını isterdiniz.Nasıl bir tarih romanı yazılsa ilginizi çeker ey dostlar :)

Güncellemeler:
Hadi ama yorumlarınızı bekliyorummm a dostlar :)

0|0
7|6

En İyi Erkek Görüşü

• İki düşman olan tarihte yerini almış şahsiyetlerin aynı fikir ve ideolojilerle ancak bir birlerinin en iyi dostu olduğu, karakterlerin kişilik bakımından tarihe uygun gerçekçi olması ancak aradaki dostluğun romana konu olması hoş olurdu.

Birde böyle bakmak gerek.

1|0
    0|0
    • Düşman değil de dost olsalar diyorsun yani...

• Hitler ve Stalinin dünya görüşleri aynı olsun ama çocukluktan beri dost olarak yetişsinler.

Çok hoş bir kitap olurdu.

• Güzel bir bakış açısı.Teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 5

• Şu an benzer bir konu üzerinde roman çalışmamız var. Game of Thrones i andırıyor hafiften.Daha çok mitolojiden yararlanmış bir eser. Yine içerisinde krallıklar ve onların mücadelesini barındırıyor. Ama konu itibariyle daha farklı tabi. Burada kölelik,özgürlük gibi zıt kavramlar arasındaki ilişkiler anlatılacak. Bir soykırımın tarihsel açıdan tartışılması da var içinde. Genellikle soykırımlar büyük yıkımlar beraberinde getirir. Ama kurgulamaya çalıştığı kitapta tersi bir durum söz konusu :9

1|0
    0|0
    • eminim güzel bir kitap olacaktır.İyi çalışmalar dilerim :)

• İnşallah...Teşekkürlerimizi sunarız. Kolaylıklar dilerim :)

• Anaerkil döneme ait bir kitap yazılabilir.

1|0
    0|0
  • Ben tarihe çok meraklıyımdır bu nedenle her haliyle ilgimi çekiyor. Fakat belirli ideolojilerle yazılmış, siyası amaç taşıyan, çakma tarihçilerin yazdığı kitaplardan nefret ediyorum insanların zihinlerini bulandırıyorlar ki amaçları da bu zaten.

1|0
    0|0
  • George R.R Martin'den 10. kitabı bekliyorum. Gerisine lüzum yok.

0|0
    0|0
  • kitap okumayı beceremiyorum bir de yazacam zor yani

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• hep belli bir dönem yazılıyor tarih kitaplarında.tarih ya iki aşığın gözünden anlatılıyor.yada sadece yüzeysel ve sıkıcı bir dil ile.daha içeriyi anlatan kitaplar olmalı.dönemini tam yansıtmalı..eğitimleri,mutfağı ne yendiği,halkı ,düşünce yapılarını, bu konulara kadar inmeli her konuda bilgi veren akıcı hikayeleştirilmiş bir kitap dikkatimi çeker..mesela okuduğum kitaplarda ya acaba bu nasıldı neden bu yazmıyor diye düşünmem gerekmesin..

1|0
    0|0
  • Kanki çok kitap okurum ama tarih kitapları sıkıcı geliyor o anlamda beğendiğim Alamut diye bir kitap var baya bir değişikti bir de demet altınyeleklioğku (doğru yazdıysam) o kadının yazdığı kitaplar sürükleyici oluyor

1|0
    0|0
  • İstanbul tarihini anlatan güzel bir roman ya da kaynak isterdim.

İstanbul'u sadece Osmanlı ile değil ta en başından anlatılmasını. O devletlerin İstanbul'u İstanbul yapan eserlerini, değişikliklerini öğrenmek isterdim.

1|0
    0|0
  • Dili anlaşılır olması lazım.Karşılıklı konuşuyormuş gibi yazması ve de yüzeysel yazılmamalı derin yazılması lazım.Kapağı ise dikkat çekici olsun

1|0
    0|0
    • Kapak zaten en önemli detaylardan biri öyle değil mi

• Orası öyle elbette,mesela ben bir okuyucu olarak kitabın kapağı ilgimi çektiğinde kitap ilgi alanım dışı da olsa şöyle bir elime alıp bakıyorum neymiş bu diye.o bakımdan söyledim. :)

• enteresan olsn

1|0
    0|0
  • sıkmayacak ya roman havasında olmalı ansiklopedi gibi değil

1|0
    0|0
  • yeterince yazılmış var bence yeter artık yazmasınlar yetişemiyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...