Okumuş tahsilli birine neden kıymet verilir

ben anlamıyorum

bi üni mezunu komşu kız vardı gerizekalıydı resmen ama üni mezunu atanamamış herkese tatlı hoş güzel geliyor halbuki bence begenilecek bir tarafı da yok marifeti yok güzel konuşmuyor

başka bir akrabamız vardı üni de okuyordu böyle boş boş oturuyor fazla konuşmaz ama millet der güzel çalışkan becerikli

bence bu ikide bir işe yaramaz üni okumuş ama öyle zeki falanda degil neden sizce tolplum neden kıymet veriyor

0|1
3|12

En İyi Erkek Görüşü

• sonucta bir statuleri var universite bitirmis diger kusurlarini örtüyor:))

Simdi birde atanirsa iyi bir geliri olucak

daha ne:)

2|0
    0|0
    • ama öyle akıllıda zekide degil çok mantıksız konuşuyor bence aptalda

• ben onu kıskanıyorum mesele bu bir diploma insanı ne yapıyor

• diploma iste diploma demek etiket demek.. etiketi var.Sende diploma yok etiketin yok isin özeti bu

Erkekler Ne Diyor 11

• toplum yargısını yargılamamız doğru olmaz. sadece şunu söyleyebilirim, okumakla adam olunmuyor. en basit örneği, fatih terim sonradan lise bitirmiş birisi. ama teknik direktörlüğünden milyon avroları konuşuyor. halbuki nice doktor o parayı ömrü boyunca kazanamıyor. ama şu bir gerçek ki, okumuş ile okumamış arasında çok büyük fark var. ama bazen okumak medrese değil hayatın ta kendisi de oluyor. yani feleğin çemberinden geçmek te bir çeşit diplomadır.

0|0
    0|0
  • mümkünse okumamış kızla evlenmeyi tercih ederim ama ilgilendiklerimizde hep okucam diye tutturuyomuş adam olcak sanki kızlar ise okumusda para vardır diye giderlr

0|0
    1|0
    • sen okumamışsan normaldir okumamış birini istemen

ama okumuş olsan emin ol üni mezunu bir eşim olsun dersin çalışmasada üni mezzunu olsun dersin

• valla anlayan anlyor aşık olan sanki diplomaya aşık oluyor düşün

nasıl rol yapm be zaten adam üni okumuşsa düzgün bir işi oluyor en basitinden bundan anlaşlır iş yapan olur

• her neyse kim neyi istiyosa onla evlensin bizde kendimize göre birini buluruz hayırlı olduktan ne okursa okusun

• Toplum onlarda senin göremediğin meziyetleri görüyor, sen sadece kıskandığın için ve o kısknaçlık senin onlarda olan o meziyetleri görmeni engelliyor.

kısa ve öz olay bu.

1|0
    0|0
    • yok valla

kıskanıyorum çünkü benim babam kızımı şu bölümde okuyor diyince neden okutuyorsun okumasın falan demiş öyleyse kendi neden okumuş

onun meziyetinde bir şey yok sadece dilploması var hergün evde oturuyor bazende dışarda boy gösteriyor

• Kultur güzellikten önemlidir bence. Medeniyet her seyin basidir. elbette değer verilmelidir hakkıyla okuyana

zaten okumayana okuyandan cok değer verilince ülkenin halini meclisi falan goruyorsunuz değil mi?

0|0
    0|0
    • emin ol okumuş adam deger görüyor çalışmasada aptalda olsa aklı kıtda olsa üni okumuşsa insanlar farklı bakıyor konuşmasına bile hoş görünüyor

• başkaları hakkında yorum yapma hakkı olmaz ki okumasının

ben aofde okuyorum anneme demiş neden okuyor okumasın demiş tamam kendi okumuş neden başkasını eleştiriyor herkesin kapasitesi yok beni ailem başka şehre yollamıyor kendi şehrimi tutturamadım düşün arkamdan o kadar laf

halbuki kendi 4 yıldır kpssye giriyor kazanamıyor kendi neden sınava giriyor demi

• O kendi kişiliği. okuma hakkı insanın kendisinindir. kimse karışamaz, yorum yapamaz. kişiliği bozuk olabilir bu ayrı konu. Herkesin yaratılış biçimi ve amacı farklıdır. Belki sen okumadan güzel çocuklar dünyaya getireceksin, ama o okuduğu halde bunu yapamayacak. Bilemezsin. Allah, bir yerden alıyorsa diğer yerden verir, tamamlar. Toplum gözünde nasıl olduğuna hiç takılma okuyanla okumayanın. Gün gelir, sana da işleri düşer insanların. Sen de o zaman hakettikleri şekilde cevaplarını verirsin.

• Bos bos nasil oturuluyo ne demek istiyosun ve fazla konuşmayınca güzel becerikli falan olunmuyomu bence senin komplexin var belki bunların yapısı böyledir

0|1
    0|0
    • mesela annesi kahve yap diyor o diyor az süt vardı süte biraz süt koydum kahve yaptım diyor misafirin yanında öyle put gibi oturuyor iş miş yok

mesela başkası ona sorar biz şu bölümü çocuga okutacaz diyor o diyor neden okutuyorsunuz okumassın der kendi atanamadı birazda kıskançlık var

• Toplumumuzda etiket merakı var ondandır...

0|0
    0|0
  • eğer millet böyle düşünüyorsa ben bitmişim. 2 üniversite bıraktım :)

0|0
    0|0
  • atanamamış okusa ne olur :)

0|0
    0|0
    • atanamamış ama adı üni mezunu

bi konuşuyor bence basit bir konuşma millet dyor ne kadar tatlı güzel ama aynı konuşmayı lise mezunu konuşsa kimse öyle demez

• diploma bir işe yaramaz iş hayatında tecrübeye bakarlar. konuşmayıda bilmiyosa bırak yarın koca adaylarına göstersin diplomayı ::)

• etraf öyle demiyor üni mezunu diye farklı görülüyor

iş hayatı yokki tecrübe olsun zaten üni mezunu diye diye avukat koca buldular adam yakışklıda iş bilmeyen yemek yapmasıını bilmeyen çalışmayan kız tahsilli zengin koca buldu şaştım

• okuyanla okumayan bir olmazda ondan

0|0
    0|0
  • eller kadir kıymet bilmiyor

0|0
    0|0
  • Kıskanma kıskanma sende zeki olsaydın sende okusaydın...

0|0
    0|0
    • bende üni okuyorum anneme demiş neden okuyor okumasın demiş bilgili üni mezunu biri olsa demez mi okusun

bence kenddisinde bir şey yok begenmiyorum ama diploma farkı var işte

• Harbiden beyinsizmiş yaaa kusura bakma ama ...

Kızlar Ne Diyor 3

• günümüzde artık insanın kendisinden ziyade etiketine bakılıyor da ondan. Üniversite mezunu olup cahil, görgüsüz olan o kadar çok ki. Şimdilerde üniversite okumak marifet değil, iyi kötü herkes bir yerlere giriyor. Kendini ilerletebilmek önemli.

0|0
    0|0
    • ondan ilerleme yok hatta başkasına tepeden bakıyor hatta üni 4. senesinde kazanmış zor okumuş bence basit biri

• o değilde zengine çok talep var oturup cahil cahil konuşuyor millet ağzını açıp dinliyor yazık be

0|0
    0|0
    • ailesi zengin degil ama fakirde degil

• Yok anam yok :) ben 3 universite bitirdim 3000 civari aylik gelirim var ama yine kiymetim yok. Bak evlenemedim de. Eski erkek arkadasim kendini begenmis biriydi beni takmiyodu hic. Abim de beni devamli elestirir. Hic bir yaptigimi begenmez. Yani toplumun begenisi onaylanmak evlenmek mutlu olmak gibi seyler nasip işi.

Kimi profesor olsa kiymet gormez kimi ev kizi olsa el ustunde tutulur. Kiskanma kimseyi bu his senin ruhunu kirletir

2|0
    0|0
    • Yaaa öyle bir konuşmuşsun ki bu hayatta sanki evlilikten daha önemli daha güzel bir şey yokmuş gibi...

• haziranda atama varmış ama 77 puana az almışsın diyorlar 2012 puanyla tercih edicem

bi arkadaşım büro yönetimi ve sekreterlik bitirdi 72 ile atandı bana dediler senin puanın az bilmiyorum

zor her yıl kaç kişi mezun oluyor

• Puanin düşük. Tekrar sinav olacak bu yil ona iyi calisirsin. 86 yukarisi lazim sana

Yükleniyor...