Evlendiniz anne oldunuz?

Evlendiniz anne oldunuz işinizi bırakır çocuğa sizmi bakarsınız,yoksa işe devam der dadımı tutarsınız?

0|0
56|4

En İyi Kız Görüşü

• Evde kalmayi tercih ettim pismanda değilim. Ama cok severek çalıştım ve umarim ki yine caliscam

0|0
    1|0
    • inşallah her şey gönlünce olur ayrıca tebrik ederim vefan için bu iş sevgi işi

• Raks ne oldugunu bilmiyorum ama bunu sana sorma hatasini tabiki bir daha etmicem. Dünya konusuna hic girmeyim.

Tsk borcundamis gibi hissediyorum tek hak etmedigimi hala düşünüyorum ama sen eminsen bunu sölemdim say.

• ben eminim hiç bu kadar emin olmamıştım haala kızlar soruyor üyesi olduğuma burada aklım bir karış aşşağı çekildi her nedense,sence neden olabilir?

Kızlar Ne Diyor 55

• Keşke herşey eskisi gibi olsaydı da herkes kendisi büyütebilseydi ama şimdiki ekonomik koşullar buna müsade etmiyor malesef.Bunun yanı sıra kadının ilerisi için en azından bir emekli aylığı güvencesine ihtiyacı var.Hayatta hiçbirşeyin garantisi yok.Bunu evlilik-ayrılık anlamında düşünmeyin sadece.Bir de ölüm kalımı var.Bir/birkaç çocukla yıllar sonra ortada kalmış ve artık çalışıp emekli olamayacak yaşta annesi olanlar bunu iyi bilir.Evlatlar elbet öyle fedakar analara bakmakla yükümlüdür ama onlarda evlenip yuva kurarsa annelerine istemeyerek yetemeyebilirler.Evine almak istemek de çözüm değil anne kabul etmeyebilir kendince düşünceleri sebebiyle.Çok derin mevzular,yaşayan bilir.Allah her aileye birlik ve beraberlik versin.Dara düşürmesin.

0|0
    0|0
    • kısaca bir aile hayatının gerçeklerini özetlemişssin

• aynen bu dünyada ne arasan var işte var olanlar yukarıda açıklama yapmışlar tek tek amaçlarını o yüzden seni anlıyorum bu kadar da derine inme sevgili melek teşekkürler boşver çok derin çok sıkıntı gül geç bence sende mutluluğu hak edenlerdensin

• Teşekkürler .

• Anasınıfına baslayana kadar ben ya da ailemden birisi. Baslayınca mecburen tutarsın dadıyı. Bebekken vermeyi hic tasvip etmiyorum. malum bu devirde kimseye guven olmuyor. En azından okula basladıgında derdini veya hoslanmadıgı seyleri bize soyler ve ona gore tedbir alırız.

1|2
    0|0
  • herkes kadının ya da adamın annesine bırakırım demiş. anneler de sanki kenarda part time dadılık yapmak için duruyorlar.. benim annem çok zor koşullarda 3 çocuk yetiştirdi bu yaşına kadar. çocuğu olması durumunda ondan böyle bir şey istesem seve seve yapar lakin elli küsür yaşındaki kadından dadılık yapmasını mı isteyeceğim? bencillikten öte bir şey değil ki bu.. sırf ben işe gideceğim diye kadın bu yaştan sonra dadılık edecek bir de.. çay? kahve?

0|0
    0|0
    • bunu seve seve yapıyorlar biliyormusun sen doğur bir hele sen kızısın senin bile pabucun dama atılacak demedi deme annen torunlarını senden daha cok sevecek

• annemin ananemin hastalığı var mı dedim? aç bir teletubbies izle sen en iyisi. bu konular seni aşıyo.

• sakin olmakta fayda var kızlar

• gerçi ben çalışmayacağım ama eğer çalışan bir anne olsaydım çocuğumu katiyen bir dadıya bırakmazdım kıyamazdım

anneme ALLAH uzun ömür versin annem e bırakırdım olmadı kaynanam bakardı ama elin kadınına baktırmazdım yani evladımı olmadı işten çıkardım gene de bırakmazdım

0|0
    0|0
    • jelibon rumuzun gibi şeker bir anne adayısın inşallah hep şeker gibi gider hayatının tadı

• çok teşekkür ederim :)

ALLAH razı olsun RABBİM cemi cümlemizin hayatını şeker gibi yapsın ;)

• amin kardeşim

• Ben çalışan bir annenin çocuğuyum, o kadar emek vermişken bırakmam işimi. Yasal izinlerimi kullanır belli bir yaşa getirir kreşe veririm

0|0
    0|0
  • Ben isimi birakmam sadece 3 yasina kadr cocugum oldu diye izin alirim yani burada öyle birsey var oneden sonra ayni positionuma geri dönerim calisirm cünkü .. Kücük cocuklarin gittigi biyer var oraya birakim bebisimi sonra ciktimda alirim cünkü isi biraksam cocuga bakmakdan disari cikamicam hep evde kalicam bunuda ben sevmiyorum calisirim cocugmada bakarim hayatimida yasarim öyle yani :Dşu anyeni türkce ögrenmis bir insan gibi yazdim kusura bakma artil :D

0|0
    0|0
    • olsun kelimlerin bir önemi yok önemli olan niyetin teşekkürler

• çocuguma kendim bakarım

0|0
    0|0
  • bir çocugu anneden ayırmak dogru değil ama özelikle mümkünse ilk 3 sene çalışma derim. çocugun o ilk 3 senede sana ihtiyacı fazla olucak. örnek vereyim tamam 6 ay izin kullanıp sen baktın dadıya bıraktın. o çocuk senden çok dadıyı anne olarak benimseyecek. ayırt etme kavramını bilemez o yaşta. sana gerçek rnek vereyim. yengem öğretmen oldugu için çocucugunu dadıya bıraktı çocuk konusmayı söktü düşünsene 2 yasında çocugun sana sadece mehtap anne mehtap öğretmen diye sesleniyor. dadıya ise sadece anne diyor.. buda çocukla anne arasında kopukluk oluyor

0|0
    0|0
    • bu bir örnek ama bayağıda ihmal etmiş hoca hanım bence çocuğu tamamen çocuğu dadıya bırakmış

• Kimseye güvenemem ben kendım bakarım

0|0
    0|0
  • 3 sene devlet zaten izin veriyor (azerbaycanda). niye calisip cocugumu baskasina emanet edeyim? tabii ki kendim buyutmeyi en onemli zamanlarinda yaninda olmayi tercih ederim. hatta isi birakir bir kafe acarim ufak orayi calistiririm, boylece cocugum da yanimda olur kimseden bagimli da calismak zorunda kalmam

0|1
    1|0
  • İşe devam ederim çocuğumun daha fazla imkana sahip olması için çalışırım fakat bakıcı tutmam tanımadığım insana çocuğumu emanet edemem annem veya kayınvalidem seve seve bakacaktır :)

0|1
    0|0
  • kimseye güvenemezdim heralde o konuda en azından belli bir yaşa gelene kadar işi bırakırdım. tekrar çalışmak istersem de dediğim gibi çocuğn belli bir yaşa gelmesini beklerdim. o zaman da yine dadıya vs güvenmem ya anneannesine ya kaynanasına bırakırdım ama ikisine de sürekli bırakmazdım onları da düşünmek lazım

0|0
    0|0
    • onları düşünme evlatlar torunlardan daha tatlıymış

• :) aynen hem annen çok iyi birisi ya valla sen ona daya sırtını korkma

• çocuğu kaynanama bırakır işe devamm ederim.

0|0
    0|1
    • kaynana hikayesi türkiyede meşhurdur aman dikkat karınca ya da oda senin gibi şizöfren ise ( bu arada nikine göre konusuyorum kızma olurmu )

• Bebek dogarsa zatn burada 3 yil izin veriliyor. Ana okuluna baslayinca devam calisa biliyorsun

0|1
    0|0
  • bu konuda gerçekten kararsızım ama çocuğumu da kendim büyütmek isterim tabii her anne gibi.

0|1
    0|0
  • Çocuğumu yabancılara emanet etmem ama çocuğumun geleceği için çalışmam lazım bu yüzden öğlenleri çocuğumu anneme bırakır akşamları alırım :)

0|1
    0|0

• Ben bakarım ama çalışmayada devam ederim ev geçindirmek kolay değil ..

0|1
    0|0
  • ben ikisini bir arada yürütebilirim üstelik şuan iş kuralları okadar katı değil memurlar bile 2yıl süreye kadar izne ayrılıyor zaten sonrası anaokulu filan diye gelişiyor.Ha diyelimki bir tercih yapmak zorunda kaldım tabiki işimi bırakırım

0|0
    0|0
    • memeurlar öyle değil ben memeurum bu işlerden sorumluyum aslında konuda buradan açıldı sabah çay içerken kim bakmalı kim bakmamalı bende türkiye genelini sordum doğum öncesi 4 hafta doğum sonrası 8 hafta olmak üzere 12 hafta izine ayırılyor ücretli ayrıca ücretsiz 2 yıllık izinleri var bir sefrere mahsus bir tek cocuk için kullanılabilir amaalesef sizi tebrik ederim.

• aynen 2yıllık ücretsiz izni kastetmiştim bende.çocukla işim konusunu tercih konusunu bile etmem kimse benim kadar iyi bakamaz çünkü teşekkür ederim.

• rica ederim kardeşim benim

• ben de çalışan bir annenin çocuğuydum, ilk bir kaç ay izin alıp kendim ilgilenirdim, sonra yardımcı biri alırdım mutlaka...

0|0
    0|0
  • 2 sene bakarım sonra işe devam ederim

0|1
    0|0
  • kocaya bağlı panpa...

0|0
    0|0
  • Kendim bakarım.

0|1
    0|0
  • Belli bir yaşa kadar bırakırım ama belli bir yastan sonra dadı tutabilirim tabi bu konuda çoçuğuma dadıyı isteyip istemediğini de sorardım onun ilk adımında ilk konusmasında yanında olmak ona her yönden zenginlik getirir anne sevgisi önemli

0|0
    0|0
  • bir ya da iki sene evde kalrdm...sonrasnda part time devam ederm...sadece evde oturamam ben...okula basladgnda tam zamanli calsmaya baslarm gene

0|0
    0|0
  • İkisi de değil.Annem var çocuklara bayılır :) Torununa bir dadıdan daha iyi bakacağı kesin :)

0|0
    0|0
  • ben bakarım. sonra çocuğumun niye psikolojisi bozuldu diye doktor doktor götürmeyeyim

0|0
    0|0
    • cami avlusuna bıraksa iyi gene geçen bir haber çıkmıştı ya adanada öğretmen 40 günlük oğlunu evde bırakmış o* karı.9 günlük bayram tatiline çıkmış neymiş efendim evde yaşar sanmış bak haber buydu: link biz ramazanda oruca kadar az sabrediyoruz o bebecik ne yapsın düşünsene böbrekleri iflas etmiştir susuzluktan

• ne diyim allaha havale ediyorum

• Zor soruymuş işe devam eder, dadı yerine çevrede tanıdığım bakabilecek birine baktırırım..

0|0
    0|0
    • evet böyle aileler var çevremde çocuk başı 500 tl alıyorlar nasıl olsa karsıdaki bayan zor durumda diye fırsatçı fareler

• Gozum arkada kalmasinda

• Kendim bakarim. Anne sevgisini annesinden alsin.

0|2
    0|0
  • işi brakr çocuuma bkrm

0|0
    0|0
    • tebrik ederim yerinde bir karar

• kolumuza atatürk dövmesi yaptırcaz gidip :D hayalim

• sen bilirsin :)

• ben bakıyorum kimseye güvenemem oğlum herseyden önemli yemişim işini allah razı olsun kocam basımızda muhtac değiliz..

0|0
    0|0
    • allah senden razı olsun sıkıysa kocan doğursun onu 9 ay karnında gezdirsin seni baş tacı etsin sana bakmaya mejbur

• mecbur demeyelimde sorumluluğu nasıl ki ev işleri yemek yapmak çocuga bakmak benim sorumluluğumdaysa işe gidip eve ekmek getirmeside onun sorumluluğu

• aynen sev ki sevilesin karslıklı bu ilişki dünyadan tek bir şey karsılıksız dır oda anne sevgisidir.

• Kızlar Devam
    25

Erkekler Ne Diyor 4

• Şimdi eğer eşin gelir durumu iyi ise çalıştırmaz. Yada çalışmasını istemiyorsa çalıştırmaz zaten çocuk olduktan sonra. Bana sorarsaniz çocuğun annesi tarafından büyütülmesi gerekiyor. Anne sevgisi ile büyümeyen çocuklarda gelişim bozukluğu psikolojik noksanlık ileride oluşabilecek saldırganlık vb. duyguların tetiklenmesinde etkili oluyor. Çocuklar annelerinden ayrılmamalı 3 kuruş için. En azindan aileden biri bakmali anne illa ki çalışacaksa. Saygılar

0|0
    0|0
  • Dadı diye bişi yok . ya kızın annesi bakar ya erkeğin .

1|1
    0|0
  • Eşime yardım edecek önce akrabalardan bir tanıdık bakardık sanırım.. Eğer bulamazsak, sanırım eşimin evladıyla ilgilenmesi için, onun yerine de çalışmayı göze alırdım..

Evlilik bazen iki kişilik yorulmayı gerektirebiliyor..

0|0
    0|0
  • Dadı ya karşıyım..

Benim annem ya da karımın annesi dururken onlara gerek yok

0|0
    0|0
Yükleniyor...