Türkiye' de, ileride çalışma olanağım nedir?

Ben yurtdisinda yasiyorum ve yakinda üniversite ye basliycam ve okumak istedigim meslek terapi doktoru gibi denelebilir yani ergotherapie olarak burada geciyor yani ben okulum bittikten sonra temeli türkiye ye dönmek istiyorum ama tabi ozaman bu okudugum meslegi de devam ettirebilsem yani internette arastirdim ama bu meslek yani ergoterapi hakkinda bisey bulamadim. yardimci olabilen biri mi var?

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• ben yurt dışına kaçmaya çalışıyorum sen buraya gelmeye calısıyosun :) hangi ülkede yaşıyosun ? eğer müslümanlara ırkçı düşünceler besleyen bir ülkede değilsen ben olsam gelmem.Mesela singapurda yaşayan biri gelmesin abi.Kesinlikle diyorum bak altını çiziyorum kesinlikle gelmesin.Türkiye öyle bir yerki dinsizinden dindarına herkez çatışmayla yaşıyor.Yarın süreyeden beter olmayacağımızın garantisi var mı ?

Yolda yürürsün bomba patlar ölürsün.Memur olmak için cemaatçi olman lazım.Hak hukuk yok.Herşey oyun yalan dolan düzenbazlık.Özel sektör desen yahu 20 sene okuyup mastırını hastırını doktorasını yapan adamı 16 saat çalıştırabiliyolar.Adam kalkmış inşaat mühendisi olmuş sabah 8 8:30 akşam 9 9:30 çalıştırıyolar 13 saat işte 2 saat yol + hazırlanma 15 saatini işe ayırıyosun nerde aile nerde yavrucaklara ayıracak zaman.Ha az çalışanda var.Onun içinde baya şanslı olman lazım.

Bilmem biliyomusun bu ülkede iş başvuru formlarının altında referanslarınız diye madde var ya.Ne demek referanslar.Daha önce çalıştığı yerleri sorsa hani anlarsın ağaoğlu inşaatta çalışan bir adam eşşek değildir bu adamın referansının ali ağaoğlu olmasına gerek yok değilmi.Ağaoğlu inşaatta çalışmış zaten.O halde niye çalıştığımız müesseseler yerine referans olacak insanların adı soruluyo.

Bişey söyleyimmi benim ülkemde torpilsiz iş biraz zor dönüyor.

Ben senin yerinde olsam turistik gezi için bile gelmem.Zira burada para harcayip ödediğin vergilerle hükümet kim bilir ne işler yapıyor.

0|0
    0|0
    • benim bütün ailem asil izmirli yani annem babam İzmir de dogdo orda büyüdüler falan sonra evleneip buraya gelmisler bende almanyada dogdum büyüdüm daha yasim kücük belkide türkiye yi düsünmem ama iste belki de fazla planlayicim:D ama ailem pek bu istegimi yani iler türkiye de yasamak istedigime bu fikrimi pek begenmiyorlar

• Elindeki nimetlerin kıymetini bil.Almanları sanırım sevmiyosun ama katlanmayı denemelisin.Zira burada öyle gruplar varki almanından fransızından çinlisinden daha gavur ve daha çirkin.Sen kal orda anne babanın yanında ve onların sözünü dinle tamammı

• hahaha iyi tamam:D zaten böyle giderse gelmeyi niyetimde yok sevdigim biri de vardi türkiye de ama olmicak artik bundan eminim yani belki onun icin buradaki hayatimdan vazgecebilirdim ama bu bir aptallik olurdu simdi farkina vardim..hakketmeyecek birine..neyse haklisin galiba:)

Erkekler Ne Diyor 3

• ne güzel işte türkiyede tek olursun :D

0|0
    0|0
    • hahah cok komik:D ben ciddi bir cevap bekliyorum ama sanirim bu konu hakkinda kimsenin gercekten biseyler bildigi yok.

• ederler canımm

• hmm bilmiyorum iste bundan emin olamiyorum.burda böyle bir yer var agentur simdi türkcesini bilmiyorum:D orda meslekleri falan sorabiliyorsan onlar sana yardimci oluyo ama buradaki almanlarin da türkiye den pek bisey bilmedikleri icin onlar da bana cevap veremediler

• link bunu buldum

0|0
    0|0
    • Evt bu cok tesekür ederim:)) yani en azindan simdi Türkiyede de oldugnu biliyorum cok saol;))

• rica ederim

• kusurabakmada ergoterapi nedir ?

0|0
    0|0
    • ergoterapi aslinda insanlari hem icten hem distan tedavi etmek gibi bisey:D yani mesela kanser hastasi olan cucuklar gelebiler hayata küsümüs ve sen onlari yeniden hayata baristirmananin bir yolunu aramalisin ya da biri kaza gecirip artik elini oynatamiyor ve sen bunu terapi ettirmen lazim yani düzelmesi icin yani bir cok sey yapiyorsun bu meslekte bu yüzden zaten bu meslegi yapmak istiyorum

• Kim öyle kim kala ozamana kadar :D

• haha öyle neyapcan:D aslinda hic de simdi düsündügüm zaman 4-6 yila kadar okuyasim yok ama bu meslegi gercekten yapmak istiyorum iyi bir sekilde ondan

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...