Osmanlı padişahlarından sevmediginiz var mı? Varsa kim?

osmanlı padişahlarından sevmediginiz var mı varsa kim? ben mesela kanuni sultan'dan nefret ediyorum o kadar ülkeyi fettetti gitti uçkuru yüzünden bir kadına yenildi büyük hatalar yaptı bu yüzden bu muhteşem yüzyıl'ı hiç izlemedim sonunu kitaptan okuyup bildigim için sizin sevmediginz padişah var mı?

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Fatih Sultan Mehmet den sonrasını sevmem

0|1
    1|2

Kızlar Ne Diyor 4

• bende kanuniyi sevmiyorum. tamam çok adaletliymiş falan ama kendisine Allah'ın yer yüzünde ki yansımasıyım diyormuş. özellikle bu laftan sonra ondan nefret etmeye başladım. belki hürreme inanıp oğlunu öldürmeseydi hala osmanlı devrinde olacaktık.bilmiyorum hiç sevmiyorum

0|0
    1|1
    • Şu bir gerçek Hürrem Osmanılının sonunu getirdi

• Ondansa 2. Selim'i sevmemen daha mantıklı olacaktır, o zaman.

0|0
    0|1
  • Osman Gazi hariç hiçbiri

0|0
    0|3
    • Çok hakimsiniz Osmanlı tarihine maşallah!

• Evet öyleyim

• Zaten soruya değil cevabıma yorum yapmakla çapınızı belli etmişsiniz maşallah

• 2. Selim hariç hiçbirini sevmiyorum açıkçası.

1|0
    0|1
    • 2. selimi seviyon afferin mal

• Mal ? 1. terbiyeli ol 2. Osmanlının çöküş dönemine girmesini sağlayan padişah 2. Selimdir yani belkide onun sorumsuzluğu sayesinde şu an cumhuriyeti yaşıyoruz ve kendisine sempati duymam için bir sebep bu.

Erkekler Ne Diyor 5

• Bende Kanuni'yi sevmiyorum hele son bölümde reklamda gördüm normalde hiç izlemem ama Mehmet Günsür'ü dinlemeden öldürttü çok içim acıdı :/

0|1
    0|3
  • Hangisi sevile bilir ki ? Sizin Fetih dediginiz aslinda Isgal biliyormusunuz bunu ? Siz giddip savas acip, insanlarin ülkelerini caldiniz.

Israil bilem Osmanlinin yaninda masum kaliyor.

Padisah ailesinde sadece ise yarayan tek kisi vardi buda Fatih Sultan Mehmet. Bileme ve sanata deger veren tek padisah odu.

Digererini cöpe atabilirsin.

1|1
    0|4
    • İşgal değil,gaza,senin anlamayacağın bişi,İslamı yaymak adına yapılan bişi,Sivil halk katledilmeden.Hem o zaman ki başlarında hristiyan hacı görmek yerine Osmanlı kavuğu görmek isteyen avrupalılara sor.

• sana mı soracağız çöpe atılıp atılmayacağını... nerden buluyorsun bunu söyleme gücünü... Osmanlı olmasaydı sende olamazdın unutma..

• Kendi geçmişine küfür eden millet,bravo,tamda avrupanın istediği çocuklarsınız

1|0
    2|4
    • Islamin yayilmasi icin yapildi iyi güldüm ... Güc ve Para icin yapildi , her savas gibi.

Insanlar topraklari icin savasti ve Osmanli tarafindan öldürüldü. Hic kimse isteyerek topraklarini Osmanliya vermedi dedigin gibi.

Ben tamamen Avrupalilarin ortadoguda görmek istemedigi bir genclikim. Akilli, sorgulayan ve gercekleri inkar etmeyen bir genclik.

• Dert tabiki toprakti sen ne saniyorsun ? Isgal isgaldir. Kim yapiyorsa yapsin. Ben Roma ve Osmanli arasi bir ayrimcilik yapmiyorum bu senden gelen bir Iddadir.

Gec bu masallari.

• sen o kas kafan bazı şeyleri anlamaz,biz masum halkı katletmedik,600 yıl önce tebaamız olan bütün milletler bugün hala var,sizin gibi soyundan utananlardan tarih dersi alacak değilim,Kendi geçmişinizi düşmanların istediği şekilde kabullenmişsiniz,yetiştereceğiniz çocuklarında sizlerinde bu vatan için faydası olmaz,faydanızın olacağı yere gidin.

• Bebek katili olanlarını mesela.

1|1
    0|2
  • 2.Abdülhamit bir yana diğerleri bir yana

0|2
    1|0
Yükleniyor...