Evrim teorisine nanıyor musunuz?

Açıkçası inanmaya başladım ...peki siz ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
demek istediğim maymundan geldiğimiz değilde maymunlarla mı karıştığımız ve değişik insan tiplerinin ortaya çıkması nede olsa beyaz ırk üstün ırk olarak kabul edilir
Çinlerlerin japonların kökleri siyahilerden çıkmış mesela ..sonra nasılsa çekik göz olmuşlar ...iskandinav insanları hem en güzel hemde en zeki ırk mesela

0|0
6|21

En İyi Erkek Görüşü

• Evrim teorisini maymundan geliyoruz diye tanımlamak yanlış. Tek hücreli metabolizmalardan başlayan bir sürecin kompleks yapıdaki biz canlılara evrilmemizi anlatır.

Evrim elbette ki gerçek. Örneğin 20 yaş dişlerimizin fonksiyonunu kaybetmesi sonucu körelmesi veya kuyruklarımızın işlevini yitirmesiyle düşmesi gibi bir çok örnek var evrime dair.

Ben evrimin dine karşı olduğuna inanmıyorum. Hala bir yaratıcı olmak zorunda.

"We're gonna be in the Hudson"

3|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Bu tür ifadeler Bu söz; akılla, mantıkla, ilimle bağdaşmaz

Herkes Hazret-i Âdem’in neslinden gelmiştir.

Allahü teâlâ, insanlara hitap ederken, Ey Âdemoğulları) buyuruyor.Araf 26, 27, 31, 35, Yasin 60

Sizi bir tek nefisten, candan [Âdem aleyhisselamdan], ondan da eşini [Havva validemizi] yaratan Allah’tır.) [Araf 189, Zümer 6

Hepiniz Âdem aleyhisselamın çocuklarısınız.) [Bezzar]

Âdem, Allahü teâlâ ile konuşan bir nebidir.

Musa, “Ya Rabbi, Âdem sana nasıl şükretti?” dedi. Allahü teâlâ buyurdu ki: “Başına gelenin benden olduğunu bildi. Bu onun şükrü oldu.”) [Hakîm-i Tirmizi]

Allah, Adem'i yeryüzünün halifesi yapacağını meleklerine tebliğ etmiş, Adem'i yarattıktan sonra ona eşyanın isimlerini öğretmiş, eşyanın bilgisini edinme ve beyan etme kabiliyetini vermiştir.

Allah Âdem'i yarattığı ve ona ruh verdiği zaman meleklere, "Âdem'e secde edin!" diye emretmiş, bütün melekler bu emre uymuşlar

...söylüyorum Kur'an okuyun okuyun okuyun ne olursa olsun alın elinize mealini abdestinizi alın okuyun bir kere merak etmedniz mi roman hikaye okuyorsunuz yaa

(Ey insanlar, sizi, bir erkekle bir kadından yarattık. Birbirinizle tanışmanız için milletlere ve kabilelere ayırdık.) [Hucurat 13]

0|0
    1|1
  • Evrim inanalicak birsey degildir. Bir kisi Evrime inanamaz. Evrim bir bilimsel Teoridir ve bilimde inanmaya yer yok.

Evrim Teorisini ya bilirsin ya da bilmezsin bukadar.

Maymun konusuna gelirsek. Evrim Teorisi insanarin Maymundan geldigini desteklemiyor.

Evrim Teorisine göre Maymunlarlan insanlarin ortak atalari var, bir baska Primat.

3|2
    0|0
    • primat olayını biraz açıklarmısın gerçekten merak ediyorum :/

• Evrim Teorisi türlerin baska bir türlere Evrimlesmesini anlatiyor.

Maymunlar ve biz Tek bir ortak atadan geliyoruz.

Yani eskiden BIR tür vardi, o türden insanlar ve maymunlar cikti. Insanlar ve Maymunlar Primat sinifina giriyor. Pirimat bir siniftir.

Sana bu sayfayi tavsiye ediyorum

evrimagaci.org/

• teşekkür ederim

• merhaba hanımefendi zeki ırk meselesine gireceğim. En basitinden bizim ülkemizdeki eğitim sisteminden bahsedelim sende biliyorsun bunu milyonlarca üniversite mezunu olup da boş gezen var ama bu sistem avrupada böyle değil. Neye yeteneğin varsa o alanda yetiştiriliyorsun zekilik meseleside eğitim sistemlerinin iyi olması bilinçli birer bireyler olmalarından kaynaklanıyor. Ayrıca beyaz ırk üstündür diye birşey yok Allah nezninde her kul eşit örneğin ilk müezzin olan Bilal-i Habeş zencidir. Peygamberlerin çıktığı arap ırkı zencidir ayrıca zencilerin bizden bir kası fazladır. Dünyanın her alanında başarılı zenciler vardır. Edie Murpy gibi mesela çin ve japonların köklerini bilemeyeceğim bilgim yok ama Rus kızlarını erkeklerini herkes bilir güzel ırklardır bunun nedenide şudur gittikleri yerlerde kendilerine benzeyen çocukları evlat edinip ırklarını bozmamışlar, Ayrıca savaşa gittiklerinde cinsel ihtiyaçlarını karşılamak için kadın götürürlermiş. Bizim ırkımızda afedersinde her sefere gittiği ülkede nefes alan dişi canlılarla ilişkiyi girip ondan bundan kız alarak ırkımızı bozmuşlardır. Çinliler ne yaparmış biliyormusun padişaha çirkin vezirine orta ordu komutanınada güzel kadınlarını verip birbirlerine düşürürlermiş. Ne alaka diyeceksin belki ama yani seferler olmuş savaşlar olmuş insanlar dağılmış illaki ırklar birleşecek ve çeşitli ırklar meydana gelecektir

0|0
    0|0
  • Evrim inanç meselesi değil aslında. Evrim, bilime ve kanıtlara dayalı hareket eder. ''Şahsi fikrim, şuan Dünya'da olmamızın en mantıklı açıklaması evrimdir'' diyebilirim.

4|2
    0|4
  • "Açıkçası inanmaya başladım." asdfghj O da güzel.

0|0
    0|0
    • şimdi afrikadan rusyaya doğru baktığında görebiliryorsun farkı

• Yaratılışçılığa göre çok daha mantıklı geliyor

2|3
    0|1
  • ALLAH Hz. Adem(as)'i yaratırken yeryüzünün her yerinden toprak getirtmiştir. Yani şu anda dünya üzerinde yaşayan tüm insanların genetik özellikleri Hz. Adem'de vardı. Bunun için coğrafyaya göre farklılık gösteriyor insanların fiziksel özellikleri. Evrime inanıyorsan şunu sorayım. Madem evrim var, madem maymunlarla ortak atadan geldik, hadi insanla maymun çiftleşsin de karma bir ırk meydana gelsin. Stalin bunu denemişti ama başarısız oldu araştırmanı tavsiye ederim.

0|0
    1|1
  • Elbetteki evrim diye birşey yok. Irkların olması evrimin olduğunu göstermez. Hem evrime inanıyorsanız insanında maymundan evrimleştiğine inanmalısınız. Konuyla ilgili hiç bir gerçek fosil kaydı yok. Dolayısı ile en azından geçiş dönemine ait fosiller bulunmaliydı. Buda yok dönüşen canlının ilk hallerinin yok olması lazım ancak böyle bir şey söz konusuda değil.

0|0
    2|3
    • Fossiler tonlarca var. Yaratilisi destekleyen bunlara sahte diyorlar, inkar ediyor bu baska ;)

• Hayir biz tesadüf demiyoruz. Tam tersi. Ben sana sorsam Günes nasil oldu Cevaplayamayacaksin ve Allah ol dedi oldu diyeceksin ;)

Fossilerin sahte oldugu ispatlanmis. hahaa kicimlan güldüm.

Kuran Bilimsel bilgiler icermez, icerdigi tek sey bilimsel celiskilerdir.

Iste bütün gün Müslümanlarin uydurduklari yalanlari dinlemenin sonucu. Gerceklerde birhaber.

@Pmocu.

Ikitane degil, tonlarca.

• Bu tartışma bitmez ama aşağıda 2 tane bulundu diyen arkadaşda beni güldürdü daha fazla bulunamadımı :))

• Maymundan geldik muhabbetine maymunlar bile gülüyor.

1|1
    1|3
    • maymun değilde isanların maymunlari insana çevirme olayı falanda varmış...

• Yahu zırvalık, böyle şeylere itibar etmeyin.

• Şu gündelik yaşamımızda bile hala ürünlerü mevcut olduğunda inanır gıbı yapıyorum dsad

0|0
    0|0
  • inanmıyorum.bu evrim saçmalığınıda özellikle sizin gibi fazla bilgi birikimi olmayan veletler üzerinde yayıyorlar.

0|1
    2|3
  • inanıyorum.. evde maymun besliyorum belki evrim geçirirde memelerini ellerim :D :D

0|1
    2|1
  • İneklerde kanatlanacak mı ş biliyonmu :)

0|0
    2|1
  • Evrim teorisi bilimsel bir teori, inanmak nedir lan , sen ''ben yerçekimine inanıyorum'' diyen birini gördün mü hiç, varsa karşıt bir teorin çürütürsün, inanıp inanmama gibi bir durum söz konusu bile değil

cayırt

1|0
    1|3
  • inanmıyorum.toplumların arasındaki fiziksel farklar yaşadıkları coğrafi bölgeye yiyip içtikleri şeylere göre zamanla değişiklik göstermiştir.zenciler sıcak ülkelerin insanlarıdır.sarışınlar genelde soğuk ülkelerin gibi mantıklı açıklamaları vardır

0|0
    2|2
  • biz maymundan geliyorsak onlar niye hala maymun

link

:D

0|0
    1|4
    • biraz daha zorlarsan kayışı koparacaksın gizli gel müslüman ol bırak bu münafıklıgı yanmaktan kurtul kafanı çalıştır düşün biraz şöyle cık bir dışarı dünyaya bir bak kendiliginden olacak türden bişeymi

• müslümanım ama ırk die birşey var inanıyorum

• ben kargadan başka kuş tanımam

ben evrim teorisine filan inanmıyorum kuranda insanın yaratılışı yazıyor orda ne yazıyosa kanımın son damlasına kadar ona inanırım sen neye inanmak istiyosan inan sonuçta senin günahın sana benim günahım bana eskiden böyle mücadele ederdim inanmayanlarla ama artık hiç umursamıyorum neye inanmak istiyolarsa ona inansın veya inanmasınlar

• ben inanmıyorum

0|0
    1|2
  • hayır

0|0
    1|1
  • yaw he he he anladık

0|0
    1|0
  • Ben inanıyorum. Şu an için en mantıklısı evrim'dir. Ayrıca evrimi bilmeyenler, maymundan geldgimizi sanıyor hala. O cahillerle hiç ugrasmayın bile.

Bütün insanlıgın Adem ve Havva'dan üremesinden, Muhammed'in ayı iki yarmasından, Süleyman'ın uçmasından daha bilimsel ve inandırıcıdır. Aklı olan da arastırıp ögrenir zaten

1|1
    0|1
    • ayı ikiye yaran hz.muhammed değil yüce ALLAH tır efendi

hz peygamber sadece vesile olmuştur

• Yav hee hee

• benimde dediğim maymundan geldiğimiz değil ama insanların başkalarıyla çiftleşerek evrim geçirebilme olasılığı

Kızlar Ne Diyor 6

• Evrim bilimsel bir gerçeklik. İnsanlar maymunlardan gelmiyor. Nasıl ki kedi, aslan ve kaplan ataları ortak olan farklı türlerse İnsansılar da aynı şekilde. Irkların farklılaşması da doğa koşullarına uyum sağlamayla alakalı.

1|0
    0|1
  • İnsan oğlu değiştikçe farkettim.

1|1
    0|1
  • bilimsel olarak inanıyorum evet ama bugün ismiyle maymun diye hitap ettiğimiz birini öne sürdüğümüz için insanların şuan inanmaması çok normal

1|1
    0|0
    • din bilimi diyede bir şey var canım yaradılış diye bir şey var evrimleşme mumkun olabilir bilimsel olarak ama insan insan olarak yaratıldı.

• bunu kesin olarak sende bende bilemeyiz : )

• inanmıyorum

0|0
    1|2
  • inanmıyorum

0|0
    0|0
  • bu konu tartışılmaz biz maymundan falan gelmedik.Bizleri Allah Yarattı tamamı?

0|0
    2|1
Yükleniyor...