Bu alım satım işleri nasıl oluyor ?

Arkadaşlar sahibinden.com gibi sitelerde bir şey sattığımızda mesela alıcıya bulduk gönderdik kargoyla ödemeyi nasıl alıyoruz ?Hani alırda ödemesse nasıl garantili oluyor ?

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• kardesim simdi bu büyük sitelerin havuzu(banka hesabı) oluyo , örneğin ben senden bir tane telefon aldım bin tl ye bu parayı ben sahibinden.com a veriyorum para sahibinden de bekliyo ve sana site diyoki parayı aldım kargoyu gönder sen kargoyu gönderiyosun ben onay veriyorum(vermezsem en geç 3 gün içinde otamatik onaylanıyor) sahibinden.com sana parayı yüzde 5 komisyon alarak veriyor. Yüzde yüz güvenilir yani bir sıkıntı olmuyo parayı almadan göndermiyosun sonuçta.

0|0
    0|0
    • birisi ptt kapıda ödemeli olarak gönderir misin demiş onda ödemeyi nasıl alacağım ?

• site aracılığıyla daha güvenli olur kesinti yapılıyo ama güven açısından daha iyi oluyo tanıdık falan olursa bireysel gönderebilirsin veya elden satım yapabilirsin :) internetten satışmı yapıyosun

• evet :)

Kızlar Ne Diyor 2

• kapıda ödemeli alıyorum.. hem içini kontrol ediyorum hemde ödemeyi direk yapıyorum..

0|0
    0|0
  • sahibinden sana mesaj geliyor diye biliyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Onay kodu gibi bir durum söz konusu.Ürünü aldıktan sonra 2 veya 3 iş günü içinde onay vermezse para hesaba aktarılmaz ve ürün satıcıya geri iade edilmesi istenir yoksa yasal işlem başlatılır.

0|0
    0|0
  • satıcının hesabına parayı yatırırken açıklama kısmına aldığın ürünün adını yaz olsun bitsin. az ihtimal de olsa göndermediği takdirde elinde o ürün için parayı ödediğini gösteren dekont bulunmuş olur. sıkıysa göndermesin.

0|0
    0|0
  • ordan telefonu alıp görüşüosun telden. daha sonra buluşup falan satıyosun ya da alıyosun

0|0
    0|0
Yükleniyor...