Bu hayvan sever olmak mıdır ?

Sokakta köpeğini tasmasından çekiştire çekiştire evine götüren kişi sizce hayvan sever midir ? Evde köpek beslemek o hayvana sevgiden mi, kendi duygularımızı bastırmak için mi ?

0|0
6|3

En İyi Erkek Görüşü

• Hayvan sever olmak zaten kişinin ego tatminlerinden başka bir şey değil.

hiçbir hayvan sizlerin sevgisine muhtaç değildir.zaten yabancı ülkelerde hayvan severlerin yaptığı yardım defilelerinde cins cins kıyafetler hayvanlara giydirilip sergileniyor.

0|0
    0|1
    • dükkanlarda küçük kafeste gece gündüz yaşamak zorunda bırakılan hayvanlar bizim sevgimize muhtaç değil mi?

• Bilader fena saçmalamışsın.

dükkanlarda kafese konulmasına karşıyım konulmazsa senin o aciz sırf kendini mutlu etmek için verdiğin sevgiye muhtaç kalmaz.önce bir okuyun anlayın yuh ya

Kızlar Ne Diyor 6

• Yaşam alanları yok ki? Her yer vızır vızır araba, beton binalar, zalim insanlar..

Keşke yaşamaları için alan bırakılsa da hayvan sahiplenmek, birini daha kurtarmış olma psikolojisine girmek zorunda kalmasak..

Ama verdiğin örnekteki çekiştirme olayı hayvan sevmek değil. Bunu yapanları görünce de kızıyorum.

Köpeğim uzayabilen tasma ile geziyor. Sadece yoldan geçerken kısaltıyorum, parkta ya da gezeceği yerde de tamamen açıyorum. Köle değiller, arkadaşlar. Sadece güvenliği için bazı tedbirler alırım.

0|0
    0|0
  • Ne yapsın bazen eve gitmek istemiyorlar. Millet çocuklarını da çekiştiriyor da bu sevmediğinden değil. Herşeyden nem kapmayı sevmem.

0|0
    0|0
  • Bana göre kesinlikle egolarını tatmin etmek için bakıyorlar. Buna dışarıda hava olsun diye kurt ve pitbull köpeklerini gezdiren ergenleri de ekleyebiliriz.

0|1
    0|0
  • Barınaktan alınıp, onu oradan kurtarıyorsan evet bu hayvanseverlik. "Babacııııııım bana bundan al ya! Istiyorum çok tatlııı" diip, bir petshoptan aldıktan sonra nerdeyse hic hayvana bakmamak, hic dısarı çıkarmayıp ayda bir kere çıkardığında da bunu yapmak evet malesef hayvanseverlik olmuyor...

0|1
    0|0
    • Barınaktan alıp şehirden uzakta doğaya bırakmak mı dağa doğru eve getirip beslemek mi ?

• Kedi, köpek bunlar insanlara muhtac evcil hayvanlardır sen heralde köpegi vahsi kurtlar ile karıstırdın asagıdaki yorumunda doğaya salmak, dogal ortama bırakmaktan bahsetmissin.

Bazı insanlık duygularından nasibini alamamıs varlıklar sahipsiz basıbos köpekleri ormana bırakıyor ve o köpeklere 3-5 hayvansever hergün yiyecek götürmezse ölecek vaziyete geliyorlar ve ölüyorlar. Onlar vahsi hayvan degil kurtlar vasaklar kartallar gibi avlanıp ciğ et yiyemezler. Önce bunu bir acıklığa kavusturalım.

2. durum senin sorunda yazdıgın hayvanı boynundan cekistirmeye gelirsek elbet bu cok kötü bir durum ve her kedı köpek besleyende hayvansever olsaydı barınaklarda ve sokaklarda evden atılmıs hayvanlar olmazdı.

Ormanlar ve betonarme sehirler evcil hayvanlar icin tehlikeli yerler. Onlara hic uygun degil.

0|0
    0|1
    • İzlanda'da köpek beslemek yasak! Türkiye'de bazen apartmanlarda yasak olarak konulan bu uygulamanın İzlanda'nın başkenti olan Reykjavik'te geçerli olması nasıl olup da hayvanseverleri harekete geçirmiyor hayret. Tabii bu kanun, hayvanların doğal ortamlarından uzaklaştırılıp kısıtlı alanlarda yaşatılmasını engellemek adına da yapılmış olabilir. Bilmem anlatabildim mi ?

• Kediler de köpeklerde doğada rahat rahat insanlar olmadan yaşarlar... kendini kandırmayı bırak... hayvanları kendinize esir edip bunun haklılığını ispatlamaya çalışmayın..

• Git bak internette ozaman belediyeler tarafından, hayvan düsmanı insanlıktan nasibini alamamıs mahluklar tarafından ormanlara atılan köpekler ne oluyor?

Hayvanseferler kalkıp onlara yiyecek götürmese ölüyor.

Artık sizin gibi hayvan düsmanlarına tahammül edemiyorum, ya gercekten nefret ediyorsun ya da cahilsin bana doğada tek basına yasarlar diyorsun. Çok komiksn ya.

• köpekler mutlu evde. olur o. ama sirkleri hayvanat bahçelerini yanlış buluyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Sokaklarca evcil hayvanlar artmakta asıl onların durumu en kötüsü diğerleri şehirde kendilerini idare edebiliyorlar rekabette üstündürler.

Bakamayıp sokağa atanlar en vicdansız olanlardır.

Seveceksen herşeyine de ilgileneceksin.

Bir de sözde medeni insanlar var. Hayvanlarını gezdirirler ama pisliklerini de dışarda yaptırmak için tabi o pisliği poşete atıp olması gereken yere atmıyorlar Türkiye de çok yaygın yerler hayvan pisliği .

Bu kısımda ayrı yaygın bir vakaa ..

Bence insanlar işine gelen kısımlarıyla ilgileniyor bir bütün olarak sevme ve ilgilenmeden yana değillerdir.

0|0
    0|0
  • iyi bakarsan sokakta veya dükkandaki kafeste yaşamaktan çok daha iyidir. ekmek elden su gölden. valla hayvan olsam ben de evde yaşamak isterdim. bende iki tane sultan papağanı var. onları petshop'taki esir hayatından kurtardığım için mutluyum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...