Günümüz Teknolojisi Sosyal Hayatı Nasıl etkiliyor sizce ?

Benim fikrim sosyal hayati resmen öldürüyor eskisi gibi değiliz. Örnegin bir aileyi ele alsak eskisi gibi degil tableti alan ona odaklanıyor cocuk desen pcden kalkmıyor vs vs. Daha sonra sosyal yaşantıyı ele alalım günümüzde cogu insan sanal ortamdan çıkmıyor sosyalleşme diye birşey kalmıyor yavaş yavaş . İyi yönleride var telefon mesela istediğin kişiye anında ulaşabiliyorsun ama daha fazla kullanım var bence hemde gereksiz yere. Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler ?

0|0
11|13

En İyi Kız Görüşü

• Zararları konusunda katılıyorum bende bir çok kez eleştirdim bunu ama yararları da var tabii Ks mesela tamamiyle teknoloji ürünü , kimse birbirini tanımadığından bir çok kişi gerçek korkularını mutluluklarını üzüntülerini paylaşıyor burada günlük hayattaki maskelerini bir an olsun indiren çok kişi var , bu tür siteler teknolojinin harikaları , yorumları da cevapları da okuması çok zevkli.. :)

2|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Her ne kadar yararlı da olsa, eskiden bu kadar teknoloji yoktu ama gerçekten insanlık vardı, her şey çok daha güzel, içten ve samimiydi..

1|1
    0|0
    • cidden eskisi kadar insanlar arasında bag kalmadı artık birbirini tanıyan gören birisi yolda gördügünde bile yüzünü çevirip kaçıyor. Nerde eski bayramlar diyordu büyüklerimiz ben eski bayramları özlemeye başladım.

• Aynen öyle eskiden bayramlarda heyecan vardı, şimdi bayramlar tatil için fırsat gibi görünüyor, eski değerler kaybediliyor, işte bunları bizim canlı tutmamız lazım :)

• bilgi kirliliği bence en büyük problem..birde insanların büyük çoğunluğu sosyal ağlardan takip ediyor gündemi orda yoksa yapılmıyordur olmamıştır gibi..bilinçli kullanmazsan zararı fazla

0|1
    0|0
  • dediklerinde haklılık payın var fakat teknoloji gelişmeler de günün gerçeği.

ve güçlü insanları derinden etkilemeye yetmiyor bence.

0|2
    0|0
  • fotoğrafını görüp begenip aşık oluyolar duyguları basitleştirip harcadı teknoloji eskiden bir mektupla yıllarca birbirini beklerken insanlar hırkasını koklayıp sarılan iki saniye görebilmek için mucadele verirken simdi lharcayıp atıyolar

1|1
    0|0
  • link

link

link

Haberleşiyoruz yan yanayız ama, birbirine yabancı uzak ve konuşmadan

Sosyal Asosyaller olduk

0|0
    0|0
  • Kardesimden birsey isteyecektim yarin için ve snapchatten bir caps alip kendisine attim. Kendisi nerede diye soracak olursan hemen yan odamda... :/

0|1
    0|0
  • Zaten şu sanal dünyada sosyal olduğunu sananlar aslında asosyaller, farkında değilller sadece. Tamamen haklısın

0|0
    0|0
  • hepimizşu ansenın soruna cevap verıosak demekkı dısardakı sosyal haytla ılıskımızı kesmısız :)) yanı ks den ornek al sen karar ver?

0|0
    0|0
  • dünyanın gerçekliği sorgulanmadıkça etkisi sürecek

0|0
    0|0
  • yabancılaşıyoruz birbirimize

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Bizim ülkemiz ve insanlarımız hiçbir zaman doymuyolar ne yazıkki :) Tüketen bir toplumuz bir kere. Ne okuyailiyoruz ne yazabiliyoruz. Eğer dikkat edeseniz Amerika, Kore ve Japonya'da dokunmatik telefon sayısı tuşlu telefon sayısının çeğreği kadar bile değil. Bir kere ihtiyaçları yok adamların. Okuma bakımından çok ilerideler ve okuma yazma bilmeyen nüfus neredeyse yok. Herşey kararında güzeldir. Grektiği kadar teknolojiye ayak uydurmalıyız. Daha sonra gerisi gelecektir.

1|1
    0|0
    • Gerçekten hocam hep tüketen dışa bagımlı hale gelen bir ülke olmaya başladık eskiden bu kadar değildi. Günümüzde gereginden fazla teknoloji kullanımı var dediginiz gibi dokunmadık telefon üreten ülkelerde bile 4/1 bile kullanan sayısı yok cem yılmaz gösterisindede bahsetmişti hatta japonyaya gittim bu kadar ileri teknoloji görmedm diye . Allah sonumuzu hayır etsin.

• İstihbarat kelimesi iyice anlamını yitirmeye başladı bence teknoloji sayesinde. artık 13-14 yaşında ki bebeler bizim yıllarımızı verip zorla ttaktığımız gri şapkaları es geçip kendilerine hacker diyor grafiker diyor oyun yapımcısı diyor , diyorda diyor iyice her şey seviye olarak düşmeye başlıyor

0|1
    0|0
  • elınden gelse kımse evdn cıkmıcak

1|1
    0|0
  • Arkadaşlarla bir mekana gittik oturuyoruz diyelim, muhabbet felan. Taa ki wi-fi nin şifresini öğrenene kadar :P ya da o lanet olası mesaj gelene kadar sonra durduramazsın :) Adamla maça gidiyoruz fotoğraf çekip instagrama atmaktan chek-in yapmaktan gelen yorumları okumaktan maçı izlemiyor. Ayrıca şu internet paketlerini ucuzlatan tarifelerdende nefret ediyorum :)

0|0
    0|0
  • Sanayi Devriminin getirmiş olduğu toplumsal değişim bütün bunlar. Avcılıktan, tarıma geçildiği zamanda yaşıyor olsaydık yine bu tip bir değişim görürdük. Ayrıca Üçüncü Dalga isimli bir kitap var tavsiye derim günümüzdeki sosyal değişimler ve ileride bizleri neler beklediği ile ilgili bir kitap.

0|0
    0|0
  • Çok iyi bir şey ama bizim milletin kafası hep i*neliğe çalışıyor

0|1
    0|0
  • valla iyi yanlarıda var kotu yanlarıda

0|1
    0|0
  • ilkellik mutluluktur

0|1
    0|1
  • asosyal yapar benceee

0|0
    0|0
  • Bizim ahirette sorgulanammız kısa sürecek yahu. Neler yaptın dünyada? - Aha kıçımı buradan kaldırmadım -_-

1|0
    0|0
  • En güzeli de elektrikler kesilince. Sohbetler başlıyor :D ...

Teknoloji doğru kullanılmalı. Bazen aileler bilerek göz yummakta . Neymiş dışarda zarar görebilir evde dursun .

0|0
    0|0
  • black mirror diye bir dizi var oda tam bunu anlatıyor bir bakmanı öneririm

0|0
    0|0
  • Malesef sosyal hayat diye bişey yok artık

0|0
    0|0
Yükleniyor...