Diksiyon sizin için ne anlam ifade ediyor?

Diksiyon sizin için ne anlam ifade ediyor?düşüncelerinizi alabilirmiyim.

0|0
5|3

En İyi Erkek Görüşü

• diksiyon kendini iyi ifade edebilmek ama eğer yapabiliyorsan ikili konsumlarda karsının konustuğu gibi konusmaya çalıs yani çok hızlıysa çok hızlı çok heyecanlıysa çok heyecanlı sakinse sakin çünkü insanlar konusabildikleri gibi anlarlar (bir insana 8 dakikada nasıl evet dedirtirsiniz-kevin hogan) bu kitapda bahsediyor bundan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Haftada 1 saat olan alan dersim. Yok hikayeler , yok nefes tutmalar yok öyle yok böyle kendimi konuşmayı bilmiyormuş gibi hissettiğim ders. İşe yaradı mı diye sorcak olursanız :D HAYIR! Geçen bir hocamdan 'Diksiyonun bozuk.' azarını işittim. Kurtulayım bir şu okuldan Allah aşkına nerde manyak varsa bana denk geliyor. Düzgün konuşma çok önemliymiş felan. Sen düzgün konuştuğunda elin köylüsü senle alay eder mi? -Eder. Benim için nasıl konuştuğu değil ne söylediği önemli. Diksiyon eğitimi almış biri küfrediyorsa , size şiir gibi gelmez bu bir gerçek :)

0|0
    0|0
  • Bir erkeğin ya da bayanın konuşma tarzı çok önemlidir. Ses tonu da aynı şekilde. İş yaşantısında da bu çok önemlidir. Bir insanı konuşmanızla bağlayabilirsiniz.

Yani diksiyon benim için çok önemlidir.

0|0
    0|0
  • Lisedeyken diksiyon kursuna gitmiştim ve iyi ki de gitmişim. O zaman 16 yaşındaydım ve sınıfın en küçüğüydüm.

Kursun ilk günü bize öğretilen bu cümleyi hiç unutmam:

"Diksiyon ve fonetik açısından Türkçe asla yazıldığı gibi okunan bir dil değildir."

Gerçekten ağaç yaş iken eğiliyormuş, o zaman o kursta öğrendiklerimi şuan çok rahat uygulayabiliyorum ve bu insanı gerçekten farklı kılıyor.

0|0
    0|0
  • çok önemli bence kendini ne kadar ifade edebildiği isterse dünyadaki en çirkin erkek olsun ama diksiyonu iyi olsun ve benim hoşlandığım şeylerden hoşlansın yeter :)

0|0
    0|0
  • Temiz konuşma.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• 2 kelimeyi bir araya getirip konusabildigim cok nadirdir

demekki cok bir anlam ifade etmemiş bana bu gune kadar.

0|0
    0|0
  • Çok mutlu olduğumda çok kral diksiyon sahibi olurum ama normal zamanlarımda pek diksiyonum iyi değildir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...