Türk kızları askere gitmeli mi?

Sonuçta vatani görevse bizede düşmezmi?

Düşünceleriniz nedir

0|0
6|15

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 14

• Askerlik zaten saçma. İstiyorsan benim yerime git.

0|1
    1|0
    • askerlik gayet gerekli bir uygulama yarın birgün savaş çıksa ne yapacaksın apti gibi ortalıkta gezineceksin askeriyede bunları öğretiyorlar askerlik çok gerekli

• Karşıdaki ne yapıyor, cephe kurmuyor mu , mantıksız beyefendi?

• Karşımda kimse yok, düşmanım da yok. Ayrıca bak: link

• valla böyle düşünmen beni çok mutlu etti :) vatan sever hemde askere bile gitmek isteyen helal olsun sana hep böyle vatanını sev :) bence zorunlu değilde gönüllü olarak askere bayanlarda alınabilir...

1|0
    0|1
    • Vatani görevse normalde bize de düşmesi gerekmiyor'mu

• Türk kızları bakkala bile gitmemeli..

Otursunlar çikolata yesinler asdnmasklfdgh

0|1
    1|1
  • savaş olursa tabiki gitmelisiniz,ama savaş olmadımı gereksiz .bide şu var ben tunceli komando olarak askerlik yaptım inanki 1 sene boyunca canım çıkmıştı,arazi yapısını görsen korkarsın,5 metre düz yer yok,sırtında 25 kilo çanta,10 saat o tür arazide yürüyosun,3-4 gün kalıyosun sence dayanabilirmi kızlar?

0|0
    0|1
    • Kolay değildir eminim. Ama bizde eğtilsek azimle baş ederdik askerlikle diye düşünüyorum.

• kolay değil inanki,savaş olunca Türk kızları eminim canla başla cephede olur,ama terör ve gerilla savasında inanılmaz çok zayıf kalırlar benim görüşüm böyle arazi yapısıyla ilgili bir yer atayım sana örnek link

• Askerlik meslek olsun bizim ne işimiz var askerde

2|1
    0|0
    • Bizi yollasınlar değiş tokuş . Ne işiniz yok ki

• gitmemeli ...

erkeklerde gitmemeli profesyonel askerlik olmalı ...

şimdi çıkıp vatan millet borcu diyeceksiniz ama gitmek mecburi olmasa sadece isteyenler gitse gibi bir yasa gelse vatan borcu edebiyatı yapanların kaçı gidecek ...

0|0
    0|0
  • otur oturduğun yerde.

0|0
    1|0
  • türk kızları bence olması gereken yer baş üstüdür asker ocagı değil kızın askerde işi yok aslerlik erkek içindir erkege o yuzden derler askere gitmeden adam denmez diye

0|0
    0|0
    • Evet her erkek gitmeli ama

Bunun erkeği / kızı olmamalı .

• savas durumlarında eli silah tutan herkes normal şartlarda sadece erkek gitmeli askere

• Sen o ağırlıktaki makinalıyı kaldır, yerlerde sürün kilometrelerce sonra konuşalım

0|0
    0|0
  • gitmeli

dikiş nakış yemek annelik kursu ilk yardım ve cinsellik

konuları işlenerek kadınların bilinçlendirmeliler.

0|0
    0|1
    • Gitmemizden yanasın anladım.

• Türk kızları askere gitmemeli.

0|0
    0|0
    • Nedenini dile getirirmisin

• Kızlar hassas. Askerlik onlara gelmez. Burada ki hassaslığı silah taşıma ya da silahla atış yapma ile ilgili demiyorum. Ne erkek arkadaşlarım var ki taş gibi adamlar ama askere gittikleri zaman bazılarının psikolojisi aşırı derecede bozulduğu oluyor. Hele hele doğuya düşersen tedavi bile oluyorsun. Her kız üstesinden gelemez.

• Otur evinin hanımı çocuklarının anası ol.

0|1
    0|0
    • Bu zihniyeti bir kayb edelim.

• savaş çıkarsa gidersiniz savaş çıkmazsa oturun evde ne gerek var

0|0
    0|1
  • 9 ay sonra teskere almadan bebekleri kucaginiza alip gidersiniz

0|0
    0|0
    • Çoğu bekarsa ve ya evli değilse, ne çocuk muhabbeti yapıyorsun ki?

• Yani erkek askerlerle yapacaginiz kacamaklar, simdi yedim ayaklari yapma :)

• Sen bizi ne yaptın be ya :)

Kızlar Ne Diyor 6

• anti militaristim

bunu gerekli kişilerin yüzüne de söylerim

link

1|2
    1|0
  • Düşmez.

0|2
    0|0
  • Yok artik, iyice abartmissin.

0|1
    1|0
    • İşte senin gibi düşünenler herşeyi ataerkil görür :S

• Ne yalan mi soyleyim? Ben dayanamam herhalde 6 ay askerlige? Yani ayip birsey mi bunu soylemek?

• Değil.

• Gitmeliiiii :) keşke öyle bir şansımız olsaydı

1|0
    0|1
  • gitmeli :)

1|0
    0|0
  • Geçin bu ataerkil toplumuz o yüzden herşey... kadın erkek eşit haklara sahip olmalı konularını. Ne olursa olsun yapıları itibariyle kadın ve erkek eşit olamaz. Ama bu biri diğerinden üstündür demek değil...

0|0
    0|0
Yükleniyor...