Kutsal bakire beyaz olsa da siyah melekler çiz bana

ressamlar genelde beyaz insanlar çizer ve çok nadir ressam siyah insanları resmeder siz olsanız bir resim çizmeyi tercih etseydiniz günümüz ressamları gibi mi olmayı tercih edersiniz yoksa insan ayrımı yapmak yerine tüm insanların varlığını tek bir görüntü içersinde toplamayı mı tercih ederdiniz ve sizce bu tarz bir ayrım ne kadar doğru ya da yanlıştır?

0|0
7|9

En İyi Erkek Görüşü

• Vallahi batılıların ırkçılığından başka bişey değil.H.z İsa'yı bile kafalarına göre açık tenli,mavi gözlü resmeder hep katolikler halbuki H.z İsa onların da olduğu gibi Ortadoğu'da kudüs'de yaşamıştı ve orada yaşayan insanların fiziki özellikleri göre düşünüldüğünde tasvirlerden çok ama çok farklı olma ihtimali %99.9

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• nası bi kafa yaşıyonzu siz beyaaaaa:DDDDDD

ne attıysanız bana da verin:DDDDDDDD

0|0
    0|0
  • Picasso gibi ayağın üstüne göz kaşın üstüne burun çizerdim..Tek yapabildiğim o.

0|0
    0|0
  • önüme ne gelirse çiziyom valla ayrım yapmıyom

1|0
    0|0
  • fark etmez önüme geleni çizerdim ne siyah ne beyaz hepimiz insanız kardeşiz.

1|0
    0|0
  • siyah insanların kıvrım hatları çok belirgin değildir beyazlara göre. sanırım kendi sanatını ıspatlamak ve kabul görmek için basit olanı seçiyorlar

0|0
    0|0
    • insanlar sadace kıvrımlardan yada belirgin çizgilerden anlam çıkarıcak adı altında bir görüş yoktur kaldı ki rressamları araştırmaya kalktığında bi çoğu karmaşıklığın simgecisidir sadace santtan resimden anlayanlar yada bu yetiyi değerlendirmeyi bilenler resmedilmiş bi olgudan anlam çıkarır düşünceleri yansıtmak sanattır düşünceyi değil :)

• engin fikirlerinizi paylaşarak aydınlattığınız için teşekkür ederim.

türkel türegün ü tanıyormusun :-) nasıl buluyorsun? yaa erol beyin eşi işte..

sen sanattan anlıyorsun. ben sanatçıyı yakınen tanıyorum. saygılar

• Insan cizmem direkt hayvan cizerim en iyisi

0|0
    0|0
  • Beyaz çizerdim bende

0|0
    0|0
  • çok doğru bir tespit

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• insan vardir birde insan kiligina girmis nr olduklari belli olmayan icleri kararmis yaratiklar vardir. onlari gercek insanlardan ayirmak gerek, böylece neden sorusuna daha rahat bi cevap alabiliyoruz. burda insan ayrimi degil sadece belirleme yapiliyor. yani beyaz veya siyah cizmek yeri geliyor anlamayida kolaylastiriyor ama ayni zamanda anlatmayida

0|0
    0|0
  • ben kalkıp melek çizmem

0|0
    0|0
  • benim için bakire olanda olmayan da aynıdır

0|0
    0|0
    • konu bakirelikle alakalı değil shina ırk ayrımı yapan ressamlara yazılmış özel bi ispanyol şarkısından alıntı sözdür o sorunun aslı konu başlığının altında :)

• bende zaten ırk ayrımına atıfta buluanarak her ırktan insan benim için aynıdır demeye çalıştım ama...

• nalaka ressam genellemesi

0|0
    0|0
  • hiç bu açıdan düşünmemiştim

0|0
    0|0
  • Erkekleri zenci çizerdim.

0|0
    1|0
  • sadece kendimi çizerdim. bi nevi frida gibi.

0|0
    1|1
Yükleniyor...