Sizce Türkiyenin gidişatı ne olur?

Tarihsel sürece baktığımızda yıkılması muhtemel görünmeyen devletler dahi bir anda yok olup gittiler ve tarih sayfalarında yerlerini aldılar,

Roma imparatorlu, Osmanlı imparatorluğu,İngiliz imparatorluğu,M oğol imparatorluğu...bunlardan bazıları.

herşeyin bir sonu olduğu gibi devletlerinde bir sonu vardır, Türkiyenin sonu tarihi misyonunuda göz önünde bulundurduğumuzda daha geniş yelpazeli yeni bir devlet olurmu yoksa Etrafımızı kuşatan alevler birgün bizede sıçrarmı?

biraz anlaşılmaz bir soru oldu ama cevap vern herkese teşekkürler

0|0
6|18

En İyi Erkek Görüşü

• Tarihteki Devletin yikilmasinin baslica nedenleri o dönemin getirdigi konjokturunde etkisiyle fetihlerin durmasi ya da insanlarin bagimsizlik duygularinin kabarmasi neticesinde olmustur.

En basit örnegi Osmanli İmparatorlugu ve Birlesik Kralliktir.

Mogol İmparatorlugu ise Cengizhanin cocuklari arasinda paylasilmistir bu yüzden dört devlete bölünmüstür daha sonrada parcalanmistir.

Ancak günümüzdeki rejimler fetih üzerine degil ekonomi üzerine kuruldugundan ve yakin tarihtede büyük bir dünya savasinin olmamasi ihtimali ile pek bir sey olucagini sanmiyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Yönetim kısmında bulunan gruplar devlete ihanet etmemesi şartı ile ve adaleti yönetimin merkezine koyduğumuz sürece yıkılmayız inşallah.. Yıkılan devletler neden yıkılmış diye sormalı aslında. Nasılsa her devletin kaderi vardır, bu devlet de yıkılacak anlayışıyla umutsuzluk etmiş oluruz. Üzeirmize düşen bu ülkede yaşayan herkesin bu ülke için çalışmasıdır.

0|0
    0|0
  • ya elin yahudilerinin hakim olduğu bir siyon devleti olur ya da eli tüm müslümanlara ulaşabilen bir islam devleti!

0|1
    0|0
  • Daha yıkılacağımızı düşünmüyorum ama ağır şeriat kurallarının getirilmesi yakındır

0|0
    0|0
  • Savas Çıkar Yakında zaten kuraklık fılan boy gösterecek of bız yasamayalım ölelim daha iyi

0|0
    0|0
  • Allah sabir versin baslagici ve sonu yasiyanlara kolay degil

0|0
    0|0
  • Amerikanın adamları ile bir şekilde gelerek yönetiliyoruz her dönem

Darbe yapanlar yaptıranlar

Seçimle gelenler

Amerikanın elinde oyuncak olmuşuz.

Çok daha kötü günler geliyor.

Pkk seçimden sonra Güney doğu da özerlik ilan edecekmiş. Baştakiler de kankaları. Sonumuz iyi değil.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• o yokolan devletler imparatorluklar geçmişte kaldı artık yıkılma yokolma yok savaş yok haritalar çok nadir değişir ama imkansızda değil tabiki artık dünyada eskisi gibi tek büyük güç yok geçmişe bakarsan er dönem bir güçlü imparatorluk vardı şimdi tam bir denge oyunu var herkes kendi çapında güçlü nükleer bombayla en sıradan devlet bile en güçlü devleti ordusunu yok edebilecek konumda ama türkiye iyiye gitmiyo herkesle düşmanız nerde teröris bir grup var onla dirsek temasında silah para sağlıyo ülke çok zenginiz ya

0|0
    0|0
  • Türkiyenin sonu gerçekten iyi değil..

Güneydoğumuzun "kuzey kürdistan" olması yakındır..

Ve buna zemin hazırlayanlar sanki bu ülkenin iyiliği için çalışıyormuş gibi görünüyor ya en çok da bu zoruma gidiyor..

Milyonlarca insanın büyülenmiş gibi onlara inanması da işin en vahim yanı..

0|0
    0|0
  • her şeyin bir ömrü var.bir gün korktuğumuz da olacak ama şimdi değil...etrafımızdaki alevler en çok şu anki devletimizi yöneten dingillerden kaynaklanıyor.bir zamanlar devlet silah bırakmaz terörist silah bırakmalı diyen bu gün bir devlete silah çekene özgür suriye ordusu diyor ve destekliyor.komşumuzun toprak bütünlüğünü savunmaktayız diyen devlet o komşunun kuzeyindeki çakma yönetimle(ırakın kuzeyi) petrol anlaşması yapıyor merkezi hükümeti takmadan.mısır tarihi boyunca asla bizlere yani türk devletine asla böyle davranmamıştır vaziyet ortada.kaddafiyi sırtından vurduk lübnanda alevi sünni çatışması var bizim devlet sünni devlet olduğu için tarafsız olamadı.daha ne diyim üstadım.ana avrat sövsen yarabbi şükür diyenler var daha ne diyim?

0|0
    1|0
  • Tarihte, yıkılan bir Türk devletlerinin yerine kurulan yeni devlet, bir Türk devleti olmuştur. Sadece ismi değişmiştir. İlber Ortaylı ''Türkiye'ye Türkiye ismini veren italyanlardır . Çünkü; italyanlar hangi coğrafyada kimlerin yaşadığını bilir'' der. Cografyamıza baktıgımızda Türkiyenin yıkılma ihtimali yoktur. Bir hayal olur yıkılması.

Türkiye yıkılmak yerine, zayıf bırakılabilir düşman olan grup veya devletler tarafından, Buda bir sömürü sistemidir. Bir devleti millileşmemesi, güçlenmemesi, bagımlı bırakılması sömürü sistemi açısından iyidir.

Türkiyenin yıkılmasının imkanı yoktur. Karıştırılabilir, bunada müsayit.

Benim düşüncem; Türkiye bu cografyada güçlü devletler konumunda. Yakın gelecekte bir günümüz ABD olma potansiyeli var.

0|0
    0|0
    • ABD olması hikaye fakat bölgesel güç olmayı amaçlarsak başarılı olabiliriz.Tabi hükümetin saçmasapan işlerle uğraşmak yerine doğru yaptığı işlerle uğraşması lazım

• ABD olması Hikaye değil. Sen veya ben görebilir miyiz, bilemem. Saçma dediğin işleri çıkaran da Hükümet değildir. Daha geniş alandan bakman lazım olaylara. Bu arada şu anki hükümeti çok sevmem.

• Bakarsan bağ bakmazsan dağ olur. iyi yönetim akıllı yönetimle, bu potansiyel var. Ama maalesef

insanımız sunu anlamıyor, iyi kazanımlar için Hükümet kıvırtmak zorunda.

• Devrim kaçınılmazdır, insanlar değişimi sever, ama bu yakın zamanda olmaz. Türkiyede azınlık grupların ki kendilerini öyle görmüyorlar, birleşmeden ortak çıkarlarını düşünmeden bireysel çabaları çoğunluk tarafından bastırılır. Türkiyede zaten herkes bireysel çıkarını düşündüğü için bu yakın zaman için imkansız gözüküyor.

0|0
    0|0
  • bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır! gerekirse kanımızın son damlasına kadar savaşırız yeryüzünden yok oluruz ama genede yedirmeyiz bu toprakları, ileride muhtemel 3. dünya savaşı çıkacaktır zaten dediğim gibi ölmekten korkarsan eğer herşeyini kaybedersin, vatan içinde gerektiğizaman terddüt etmeden ölmeyi göze alabiliyorsak hiçbir millet bizi yok edemez...

0|0
    0|0
  • türkiye yıkılmaz arkadaş 11 devlet in impartorluğun devamı türkiye . timuçin zamanında dünyanın yarısına sahip olan devlet neden bir avuç anadoluya kalsın dersen . anadolu dünya üzerinde vazgeçilemeyecek tek toprak . kimin elinde anadolu olsa yıkılmayacaktır . türkiye anadoludan başka yerde olamaz anadolu da türklerden başka sahip bulamaz

0|0
    0|0
  • kardeş artık 21.yüzyıldayız kolay kolay hiçbir ülke yıkılmaz. hele 70 milyonluk bir ülke hayatta yıkılmaz zaten gerek de yoktur çünkü düşmanların sadece yönetimi değiştirmesi yeterlidir (günümüzde hükümet). şuanda kamuoyu, medya, insan hakları vb gibi daha saymadığım o kadar çok şey var ki... Yıkılma ancak bir üçüncü dünya savaşı ile mümkün (konveksyonel, nükleer silahlar ile) oda insanlık için son olur. tarihi tarihe göre değerlendirin bugünün şartları ile dünün şartları, gerekleri bir değill.

0|0
    0|0
  • devletler yıkılmazlar, rejim değiştirirler.

türkiye osmanlınını devamıdır. türkiye cumhuriyetine birşey olsa bile devamı olur.

osmanlı ise anadolu selçuklunun ve bizansın devamıdır.

ingiliz imparatorlugu yıkılmıştır demek bir yorumdur. topraklarını kaybettiler o kadar. ingiliz devleti, parlementosu, ordusu, krallıgı hala eskinin aynısı. bu nasıl yıkılmaktır?

0|0
    0|0
  • Niyazım ; dünyada islam birliğini kurmaya ve savunmaya gücü yetecek bir devlet olması

0|1
    0|0
  • İyiye gitmiyor,insanlık ölmüş,yalanlarla siyaset,yalanlarla ulke iliskileri..

0|0
    0|0
  • Kusura bakma ama örnek olarak Osmanlinin sonu yakin oldugu acikca ortadadi.

Diger konularda Türkiyenin sonu yakin oldugu acikca ortada.

0|0
    0|0
  • turkiye yanar doner bir ulke.herseue evet der.hic bir seye karsi geldigi gorulmemustir

0|0
    0|0
  • türkiye kendini yakmaya gidiyor

0|0
    0|0
  • Türkiye nin ne olacağı halkına bağlı. ya birbirini yer ya da dışardakileri.

0|0
    0|0
  • 5 sene sonra savaş çıkar !

0|0
    0|0
    • devletin basindakinin diyecegi savas lobisinin isi paralel savas devletinin isi biz masumuz ardindan bulentten bir aglama tamam kazandik savasi

• "BENİM NÂCİZ VÜCÛDUM ELBET BİR GÜN TOPRAK OLACAKTIR;

FAKAT, TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR"

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

ben bu sözü haklı kehanet olarak algılıyorum

0|1
    0|0
Yükleniyor...