Modernlik nedir ? modernlik nedir ? modernlik nedir ? modernlik nedir ?

hep bahsederiz ama bunu tam açıklayamayız. güzel açıklarım diyenler açıklayabilir mi ? modernlik nedir ?

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• günümüz bildiğin gibi bilgi çağı.bu çağa ayak uydurup gelişmeleri takip eden kişiler modern oluyor.modernlik elbisede süste ya da mallarında değil sahip olduğun bilgi ve onu nasıl kullandığındır.bir insan kendini ne kadar geliştirmiş farklılık yaratmışsa o kadar moderndir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Marinetti diyor: Bir yarış arabası yunan heykelinden daha güzeldir.

Kısaca boktan elle tutulur bir yanı olmayan zırva fikirler bütünü. Hatta fikirler bütünü bile değil çünkü fikir bütünlüğünü savunmuyor bu gerzekler..

20 yy. başlarında ortaya çıkan bu dandik akımın dünyayı nereye taşıdığı ortada.. "Oynatalım uğurcum.."

0|0
    0|0
  • moderne olmak dünya üzerinde geride kalmış ülkelerde veya halklarda hayatın daha da güzelleştirmek ve yaşam koşullarını daha yaşanır hale getirebilmek için yapılan çalışmalardır. yani bizim avrupadan teknoloji hariç her şeyini alıp insanları avrupalıların kültürünü uygulamaya çalışmak değilde oranın teknolojisini alıp ülkeyi geliştirme çabasıdır. ilk kez medeni olacağız diye 1923 te temellerini atıp teknolıji (gelişmişlik) hariç her şeyini almak değil...

0|0
    0|0
  • birisinin canı acıdıgında aynı acıyı hissedebilmektir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• 19.yüzyılda, üretim ilişkilerinin değişmesiyle geleneksel değerlerin sorgulanması, reddedilmesi ve bunların yerine yeni bir kültür icat edilmesi ile ortaya çıkan kavramdır. Üretim ilişkilerinin değişmesi ve feodalizmden kapitalizme geçişle birlikte kapitalizme uygun bir kültürün icat edilmesi gerekliliğinin bir sonucudur. Hayat standardının yükseltilmesi, bireysel özgürlüklerin genişletilmesi, doğa üzerinde denetimin arttırılması, daha iyi ve daha çok tüketim maddesinin üretilmesi temel hedefleridir. Özünde insanın farklı bir şekilde köleleştirilmesidir. Bilgi çağına geçişle birlikte sorgulanmaya başlanmış ve alternatif olarak postmodernizm ortaya çıkmıştır. Günümüzde "çağdaş" anlamında kullanılsa da doğru bir kullanım değildir.

0|0
    0|0
  • başkaları baksın diye etek boyunu kıçına kadar geri çekmektir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...