Zorunlu Din dersi kalkmali mi ?

Merhaba.

Bildiginiz gibi Türkiyede haftada 5 Saat Matematik. 6 Saat Dindersi gösteriliyor.

Bu 6 saat Dindersinden 2 Saati zorunlu, 4 saati secmeli.

Ama bildiginiz gibi, bircok Okulda o 4 saatida ögrencilere zorunlu olarak gösterioyorlar. Neyse.

Soru baslikta zaten yaziyor. Zorunlu Din dersi kalkmali mi ? Din dersi tamamen secmeli mi olmasi gerekir ?

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• Kalkabilir ama şöyle bir şey var zaten din kültürü dersini görmek istemeyen müdüre başvurup o dersi almayabilir :))

0|1
    0|0
    • Benim Bildigim, Ögrencinin ailesi Milli Egitime bir dilekce yazmasi gerekir. Ve o dilekcede aciklamalari gerekir neden Din dersine katilmiyor diye.

Örnek olarak ögrencinin Dinsiz olmasi.

Hatirlatmak istiyorum. Bu ülkede cocuklari okulda Din dersi görmesin diye Mahkemeye giden aileler var.

• hmm ben sadece öyle olup kabul edildiğini sanıyordum.. teşekkürler aydınlattığın için:))

Kızlar Ne Diyor 2

• Bu toplumda yıllardır din dersi okutuluyor..Bu zorunu okutulan ders neyi değiştirdi..Herşey aksine daha kötüye gidiyor..

Peki okutulan din derslerinin içeriğinde neler var..İyi insan olmak, dinlere saygı, din kardeşlerine hürmet, güzel ahlak, kadınlar annemizdir saygı gösterelim , küçükleri sevip koruyalım vs..Bunları yıllardır okuyan bir toplumun böyle konularda dünya 1.si olması gerekirken her geçen yıl daha da kötüye gidiyoruz..

Farklı dinden olanlara diş bileniyor, Rahipler katlediliyor, kadınlar öldürülüyor, tecavüze uğruyor, çocuk ve kadın istismarı had safhada, din kardeşleri bile kendi arasında savaşıyor..

Demek ki okutulan onca şey boşa gitmiş ve gitmeye devam ediyor..Demek ki okutmanın anlamı yok..Onun yerine mevcut pozitif bilimlerin ders sayısı arttırılsa ya da öğrencinin hobilerine yönelik bazı aktiviteler konulsa daha uygun olur kanaatindeyim..

Din dersi ile toplumun düzene sokulacağını ve iyi dindar insanlar yetiştirileceğini düşünmek abesle iştigal etmekten öteye geçemiyor..

0|0
    0|2
  • zorla güzellik olmaz

eğer 80 rejimine karşıysan bunun izlerini silmelisin.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• bence matematik dersi nasıl hayat için gerekli ise din derside gerekli.dinini öğrenen insan farkındalık kazandığından toplumada faydalı olacaktır.

0|1
    0|2
    • Dünyaya bakarsak nerde bir problem varsa, dindar bir ülkede oluyor. Dinsizligin yaygin olan ülkelerde suc oranida daha düsük.

Bende Dinleri zararli görüyorum.

• Sen ayetleri bilem bilmiyorsun beni ne rezil ediceksin ? Hayatinda hic kuran okumadin.

Google yaz "Savasi ve öldürmeyi emir eden ayetler" ve cevapini alacaksin.

• asıl sen kuran okumadın.bana verecek cevabın bile yok.istersen sana kuranda senin için neler dediğini söyleyebilirim

• bence kalkmali ,cünkü din herkez kendisini ilgilendirir yani hic kimseyi zorlayamazsin

1|1
    0|0
  • Seçmeli olması daha iyi olur. Dersin adı din kültürü ve ahlak bilgisi.Müslümanlık değil.

0|1
    0|0
  • zorunluysa kalkmalı

0|1
    0|0
Yükleniyor...