Rap müziği mertebe mi atlıyor sizce?

rap müziği aslında cartel ile 90 larda Türkiyeye girdi. Ancak bence sagopa kajmer ile rap müziği mertebe atladı. Gangster müziği olarak düşünülen rap bence artık daha didaktik ve daha anlam yüklü. Tabi arabesk rap saçmalığını asla kastetmiyorum. Ancak bence rap müziği "dinlenilebilir” hale geldi. Sizin bu konudaki görüşleriniz nedir?

0|0
4|5

En İyi Kız Görüşü

• kaç yaşındasın

0|0
    0|0
    • 19, sagopa kajmeri tanırmısın?

• sagonun en ilgi çeken yanıdır aslında koyu karamsar tonlar :)

• ben sevmem ölüme meyilli insanları

Kızlar Ne Diyor 3

• Dinlemediğim bir müzik türü ama şunu söyleyebilirim ki gelişme gösteriyor. Umarım diğer müzik türleri gibi yozlaşmaz.

0|0
    0|0
  • Rap sevmiyorum heleki arabeks rap dedikleri

0|0
    0|0
  • 16-17 yaşlarımda hep kolera dinlerdim.artık hoşlanmıyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Rap'e müzik demeyi müziğe yapılmış bir hakaret olarak görüyorum.Yarın bir gün uzaylılar gelse,biz de Dünya'da bunu dinliyoruz diye rap kayıtlarını göndersek,uzaylılar o an bizim tüm galaksi için tehlikeli bir tür olduğumuza kanaat getirip,hepimizi yok ederler.

0|0
    0|0
    • T28 reklamı vardı sanırım aynı konseptte.

• Rap denilen şeyin bir seviyesi yok iken mertebe atlamasını beklemek yanlış.Neyse,siz seversiniz,ben sevmem.Kendi düşüncem doğrultusunda yazıyorum.Aynaya bakmaya gidiyorum.Haydi rastgele.

• işte sagopa kajmer ile bu sınırın yıkıldığını ve türkçe rap müziğin bi seviyesi olduğunu düşünüyorum. Sana 2. Tavsiyem eskice bi şarkı baytarın sözlerini anlam arıyarak oku. Veya hayat arabamla 2005 mil

• kesinlikle katılıyorum.ancak henüz yeterli sayıda işinin hakkını vererek rap yapan sayısı çok az.işin pirlerinin yetenek avcılıgı yapması lazım.dışarda iyi yerlere gelebilecek çok sayıda arkadaş var.

0|0
    0|0
  • bahsettiğin eğer Sagopa ise evet ama değilse diğer adamlardan bahsediyorsan ben bir fark göremiyorum hepsi isyankar style rap yapıyor Sago onların tüm şarkılarındaki sözlerin tek bir parçasında kullanıyor şarkısında olduğu gibi Sago tam bir Cümle mühendisi diğerleri genelde isyankar ergen profilinde

0|0
    0|1
  • Rap müzikten haz duymuyorum ve hiç dinlemem nedense.Ama söz sanatı açısında olumlu bakar saygı duyarım.Sonuçta işin içinde sanat var.Bunu da yapan pek kimse yok zaten, bildiğim kadarıyla da en iyi sagopa kajmer yapıyor bunu.

0|0
    0|0
  • Bu her neyse, işte bu şeyin sorumlusu ergenlik değil. Tamamen varoş kültür... Bu tür çalışmalarda, tema hep aynı yalnız. Kıza cıvıl cıvıl elbiseler alamayan, son model arabası olmayan cebinde 3-5 kuruş çay çorba parası olduğunu iddia eden fakat sürekli cigara, bali takılan, kısacası sevdiği kıza bi skim vaad etmeyen geri zekalı kardeşlerimizin aşk acıları. Hayır yani kız esrar keş ile birlikte olmadığı için neden kahpe oluyor anlamadım. gerçi öyle bir kızın varlığı dahi şüpheli.

(amma kafa yordum durduk yere ben bunlara yaa, şimdi durduk yere bu şarkıya konu olan kız olduğumu falan düşüneceksiniz ama değilim hocam erkeğim ben neyse bitti)

0|0
    0|1
    • senin dediklerin arabesk rapçilerinde . ayrıca bu soruyu soran arkadaşında raple pek bilgisi yok belli sago diyor ya. oysa ceza , fuat , sansar öylemidir. adamlar gerçekleri sokakları anlatır. mesela şu şarkıyı dinle link duygu var parçada anlatabiliyor muyum... benim favorimdir Joker.

Yükleniyor...