Emekli olunca köye yerleşmeyi düşünen var mı?

Büyük ve küçükbaş hayvanlardan oluşan, arada bilimum kümes hayvanlarının bulunduğu, domatesini biberini vb. sebze meyveni yetiştirebileceğin arazisi olan sessiz sedasız bir köyde yaşamayı hayal eden var mı?

0|0
7|6

En İyi Kız Görüşü

• En büyük hayalim bu. Toprak bir evde oturup, sobada çay demleyerek, tüm elektronik cihazlardan uzakta sadece kuş sesleri içinde yaşamak...

Terasta başladığım organik tarım faaliyetlerine ayaklarım toprağa değerken devam etmek. dalından domates koparmak ya da uzanıp gülümseyen kiraz dalına merhaba demek:)

Çardak altında bir sabah kahvaltısı, kuzuların sevimli yüzü, ördeklerin ardarda paytak yürüyüşleri...

Bir dere ya da göl kenarı olsun istiyorum ama turistik bir ilçe ya da köy değil...

Su sesini dinleyebileceğim,tulumba kuyulardan su çekebileceğim, topraktaki her tülü canlıyla yakınlık kurabileceğim bir dünya hayalindeyim.

Bitkiye böceğe topraga çiçeğe aşığım zaten...

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Köy değil ama insanlardan uzak bir yerde bir arsa alıp sadece sevdiğimle başbaşa kalıp, kendi seramı oluşturabileceğim, 1 köpeğim ve 1 kedimin olacağı, elimde kahvemle bahçe keyfi yaparken güllerin, toprağın ve çimenlerin o taze kokusunu içime çekebileceğim bir ev planım var..

Artık bu ev bir orman içinde mi olur, dağ başında mı yoksa sahilde mi bilemem..

Hatta mümkün olursa suni bir havuz içinde birkaç balık beslemeyi de istiyorum..

Hayali bile güzel..Şimdiki evimi de kapatmayıp senenin 3 ayını burada 9 ayını da o küçük şirin evimde geçirmeyi planlıyorum..

Mümkün olabilse de plan kısa sürede gerçekleşebilse...Çünkü büyük şehrin gürültüsü, trafiği, kuralsızlığı,kalabalığı ve keşmekeşliği çileden çıkartmak üzere beni..

0|1
    2|0
    • arsayı ayarla öyleyse:) norveçin köyüne yerleşirsin artık .

• benim öyle bir hayalim yok çünkü hayalini bile kurma fırsatı bulamadan kendimi bu gerçeğin tam ortasında buldum. hayalim olan şey ise hareketli bir yaşam, bu değil.

0|1
    0|0
  • Şehirlere, insanlara, gürültüye alıştıktan sonra öyle yerlerde yaşamak zor olur diye düşünüyorum. Sadece kısa tatiller için çok güzel olur, rahatlatır ama kalıcı yaşamak sıkar insanı, sanırım...

0|1
    0|0
  • her daim şehirde yaşamak isterim

0|1
    0|0
  • Ben hep derim, dünyayı dolaşayım, ama yaşlandığımda Ege'de küçük bir sahil kasabasına yerleşeyim...

0|1
    0|0
  • ben koyde yasayamam :D

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• olursa ıyı olur:?

0|1
    0|0
  • samsun bafraya yerleşicem cennet.

0|1
    0|0
  • Valla emeklilik rüya gibi. Emekli olabilirsem torosların yaylalarında yerim hazır üstadım ;)

0|1
    0|0
  • Köyde ekip biçebileceğin toprağın olmazsa zor abi.

*Çok isterim..

0|1
    0|0
  • evet şehirden uzak cennet bodruma gitmeyi orda huzurla kalmak hayalim=//

0|1
    0|0
  • hayvan beslemeyi kolay sanıyorsunuz heralde ...

0|1
    0|0
    • kolay zor ne ise bakarız artık.

• ya bir hayal kurduk hemen gerçekleri vurdun yüzümüze.tamam tavuk, ördek, hindi ,kaz falan besleriz bizde.

• :))

Yükleniyor...