İntihar Edince Dinden Mi Çıkılıyor?

İntihar Edince Dinden Mi Çıkılıyor? Yalan yok bir kere düşünmüştüm :D Ama dinden çıkılıyor ömür boyu cehennem diyorlar dogru mu ?

0|0
9|12

En İyi Kız Görüşü

• Ebu Hureyre (r.a.) Resulullah sallallahü aleyhi ve sellemin şöyle dediğini rivayet etmiştir:

“Kim kendini bir dağdan atar da intihar ederse o Cehennem ateşinde kendini hep ateşe atıp durur. Sonsuza dek böyle devam eder. Kim zehir içerek intihar ederse Cehennem ateşi içinde zehiri elinde onu içer durur. Sonsuza dek böyle devam eder. Kim bir demir parçasıyla intihar ederse demir parçası elinde Cehennem ateşi içinde onu ha bire kendine vurup durur. Sonsuza dek böyle devam eder.” (Buharî, Edeb 44, 73, Tıp 56; Müslim, İman 175, 177; Tirmizi, İman 16, Tıp 7)

“Kendini boğarak intihar eden Cehennemde de boğar. Kendine bir şey batırarak intihar eden Cehennem ateşi içinde de onu batırır. Kendini yüksekten atan Cehennemde de yüksekten atar.” (Buhârî, Cenâiz, 83)

yeterlidir umarım :)

0|0
    0|0
    • Korktum :D

• ama iş bir tek intihar etmemekle yetmiyo oda ayrı

• olsun 500-600 yıl cehennemden sora en azından cennete giriyoz gene :D

Kızlar Ne Diyor 8

• Bir canı yaşatan bütün canları yaşatmış gibidir.

Bir cana kıyan bütün canlara kıymış gibidir.

Canı ancak yaratan alabilir,ne sen ne bir başkası alamaz,alanlarında cezası belli :)

0|0
    0|0
  • Intihar eden rabbin verdigi cani kendi katlettigi icin dinden cikar dinsizlik en kotu dinde olmaktan daha kotudur bu yuzden sonsuza dek yanacaktir ..

0|0
    0|2
  • onu bilmiyorumda mesela kendını astın diyelim. öbür dünyada hep o acıyı cekeceksın hep kendını asacaksın. bunu bılıyorum. nası intihar edersen aynısını olacak

0|0
    0|0
  • Evet, allahın verdiği canı ancak allah alır.

0|0
    0|1
  • sen et bir git bak bakim nasıl oluyo haber vermeyi unutma ama

0|0
    0|0
    • yok eskidendi artık yok öyle bir niyetim

• Hayır.

0|0
    1|0
  • hayır çıkılmıyor

0|0
    0|0
  • Dinden çıkıp çıkmayacağını tam olarak bilmiyorum ama birini öldürmek kadar kendi canını Allah almadan senin Alman çok büyük günah.Affedip affetmez mi onu bilemem.Kimi zaman herkes bunu sıkıntılıyken düşünür.Burada şeytan insanı etkilemeye çalışır.Önemli olan şeytana uymaman.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Denemen gerekiyor.

cut.

0|0
    0|0
  • Dinden çıkma olayları gerçekten ince bir çizgi fakat allahın verdiği cana kıyarsan müslüman olarak ölmüyorsun onu biliyorum.

0|0
    0|1
  • hayır dostum imansız gitmezsin intihar edince

0|2
    0|0
  • aynı soruyu nihat hatipoğluna sordular oda dinden çıkmayacağını ama intiharın çok günah olduğunu cezasını çektikten sonra affedileceğini söyledi yani öyle sonsuza kadar cehennemde yanmayacakmış

0|0
    0|0
  • dinden cıkarmı cıkmazmı bilemeyiz tabi ama rivayetler o yönde

yalnız söyle dusun intaar edince illa öleceksin diye bir kavram yok el ayak muhtacı olarakta yasayabilirsin geri kalan hayatı

yani yoksa kaderinde ölüm intaar etsende bir işe yaramıyor

eger varsa saten sen intaar ettiğinde ölcegin zaman intaar etmedende öleceksindir

neden bu yukumlulugun altına giresin ki?

0|0
    0|0
  • Böyle bir şey yok.

0|1
    1|0
    • nası oluyor olay

• İntihar etmek bu sınavı kaldıramayıp pes etmektir, yaratıcıyı inkar etmek değildir. İnsanı dinden çıkaran durum yaratıcıyı inkar etmektir.

• evet çıkılıyor

0|0
    0|1
  • Uzun zaman kalınıyor. Sürekli olsa iman edenle firavunun ne farki olur ki !!!

0|0
    0|0
  • Bi' şey olmaz rahat ol

0|0
    0|0
  • :D:D He dinden çıkılıyor :D:D ASDFADFA hahaha :DD ASDFASDFADFASDF Efsane :D

0|0
    1|0
    • e nasıl oluyor olay?

• olay şu Eğer İntihar edersen dinde yerin yoktur Şöyle bir şey Var Allah sadece Allah o canı alır ordan yola çık Yani öbür tarafta hiç yerin olmaz

• eğer intihar edersen sonsuza kadar cehennemliksin ..

ama git şeriatın olduğu bir ülkeye bir suç işle seni idam etsinler biraz cehennemde yanar sonra cennet şansı bulursun belki ...

0|0
    0|0
  • tabiki sorgusuz sualsiz cehennem

0|0
    0|0
    • öylede güzel değil hem cehennem sıkılırım ben

• :D

Yükleniyor...