Okuduğunuz bir kitabi tekrar okudunuz mu ve neden yaptiniz ?

Okudugunuz 1 romani bir süre sonra tekrar okudunuz mu ? O romani okumustunuz neden tekrar okudunuz ? Ben 1 roman okudum 1yil once, ama tekrar okumak istiyorum. Cunku canim istiyor o bildigim romani tekrar okumak. Bu normal mi sizce. ?

• Okudum
    77% (17)62% (8)71% (25)Oy Ver
  • Okumadim
    23% (5)38% (5)29% (10)Oy Ver
  • Diger
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
25|26

En İyi Erkek Görüşü

• Okudum. Sebebi ise o romandaki karaktere aşık olmamdı.(aslında uzaylıdı ama insan vücudunda.)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Tekrar okudugum cok olmustur ikinciye daha iyi anliyorum :) arkadasim ben sana cok begendigim bir kitabi onereyim Zülfü LİVANELİ'den Kardeşimin Hikayesi adli roman . Hem türkcenede katkisi olur edebi bir romandir :)

1|0
    0|0
  • sonucta bazi kitaplar vardir ki her okudugunda farkli birseyler ögrenirsin ondan okuya bilirsin bir sorun yok benimde okudugum böyle kitaplar var.

0|0
    0|0
  • Küçük Prensi i elime aldığımda ,ilk olarak çocuklar için yazıldığını düşünmüştüm.Daha önceden okuyanların yorumlarını da okumuştum.Okumam ile birlikte ,tadı damağımda kaldı ,Küçük Prens in çocukluk dönemimiz ile iç konuşmalarımıza ve şuan bulunduğumuz yaşamımız hakkında fazlasıyla bilgi içeriyordu.

Kısa bir süre sonra tekrar okudum ve ilk o okurken ki hızlı geçişlerimde ,bazı yerleri atladığımı, resimlerde farklı kareler oldugunu farkettim .

0|0
    0|0
  • kitap okuyanı bulduında çift dikiş okuyanı arıyorsun dafsdfsdf

0|1
    0|0
  • watchers of poseidon isimli ingilizce bir hikaye kitabı vardı.7-8 defa okudum.lise zamanında hazırlık okurken reading diye bir dersimiz vardı.yazılıda bu kitaptan soru soracaktı öğretmen okudum işte yalan olmamak için sınavda.

0|0
    0|0
  • E normal tabiki, izlediğin filmi tekrar izlemek, gittiiğin yerlere tekrar gitmek, beğendiğin tatlıyı tekrar yemek nasılki sana keyif veriyor ise okuduğun kitabıda tekrar okumak sana keyif veriyor ise okunabilir tekrar ;)

0|0
    0|0
  • Normal.Sevdiğin bir kitapı okumak tekrar aynı anıları yaşamak gibidir.Sen bir müziği nasıl sadece bir kere dinlemiyor izlediğin hababam sınıfı bir kaç kere izliyorsan kitabıda ikinci bir kez okursun.

0|0
    0|0
  • Üstünden uzun zaman geçince bilgileri tazelemek için okuduğum oluyor.

0|0
    0|0
  • Bu normal mi diye saçma bir soru olabilir mi ? Normal ne sana göre ? Saçma sapan sorular günü herhalde bu gün.

1|0
    0|0
    • Sana gore ola bilir. Bana gore degil. Cunku cevabi bulamiyordum, tekrar okumamin sebebini. En iyi cevabdaki gibi ben o karaktere asik oldum onun icin. Birde turkiyede yasamadigim icin dusun celerimi yalnis anlatmis ola bilirim

• Normal mi diye sormana saçma dedim. Bana göre yanlış olan başkasına göre doğru olabilir. Çoğunluğun onayladığı şeylere normal diyoruz. Neye göre diyoruz saçmalık tamamen. Okuyabilirsin bende izlediğim, sevdiğim filmleri defalarca izlerim.

• Aslında sen haklısın. Soruyu yalnış koydum. Normal derken sebebini sormak istemiştim. Özür dilerim.

• Kuranı-ı kerimi bir kez okudum. Türkçe mailini. Bir kez daha okumayı düşünüyorum. (: sebebini bilmiyorum.

1|0
    0|0
  • Okudum

belkı kaçırdıgım ince noktalar olmustur dıye

0|0
    0|0
  • 3 silahşörleri okuduktan sonra kitap okumada jübile yaptım...

0|0
    0|0
  • Okudum çünkü zevkliydi

0|0
    0|0
  • Normaldir. Okumadım ama normal karşılıyorum. İzlediğin bir komik videoyu tekrar izlemek gibi.

0|0
    0|0
  • nutuk ve kavgamı 2 kere okudum sanırım bir kaç tanede klasik.

0|0
    0|0
  • evet bence normal çünkü aynı hazzı tekrar almak istiyor insan ben ince memedi tekrar okumuştum

0|0
    0|0
  • Roman ın ismini bizimle de paylaşırsan sevinirim..

(:

0|0
    0|0
  • birseyi dönup okumak için önce onu bir okumak gerekir

ben hep burada kalıyorum.

0|0
    0|0
  • aytunç altındal kitaplarını onlarca kez okumak bile adamı doyurmayacaktır :)

0|0
    0|0
  • Okulda sözlü olcak tık 3 defa okudum içine sı*tımın kitabını

0|0
    0|0
  • romanı çok seversen 3 kerede oku 5 kere de okumaktan zarar çıkmaz :)

0|0
    0|0
  • Roman değil de başka iki kere okuduğum yerler var

cayırt

0|0
    0|0
  • okumadım bı tanesını bos kaldım dıye okumaya calıstım okuyamadım arkadas olmuyo

0|0
    0|0
  • kitap her yaşta farklı gelir insana okudugun bir kıtabı gençliğinde farklı algılarsın yaşlılığında farklı

0|0
    0|0
  • kitap gibi bir sevgilim olsaydı ömrümün sonuna kadar her gün aynı kitabı okurdum ... hemde bir süreden sonra ezbere okurdum ..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 25

• Tom sawyer küçük yaşta okumuştum yıllar snra kitabı bulunca tekrar okudum. Birde kasabanın en güzel kızı kitabını küçük yaşta okumuştum büyüyünce ve kitabı bulunca tekrar bir okudum

0|0
    0|0
  • romansa bir kere okudum ama her iki okuduğumdan aynı sonuca varmadım.çünkü ilgimi çekmeyen romanlarda ilgisizlikle okuyunca okuduğun yeri atlıyorsun tekrar okuyunca ilginç gelen kısımlar oluyor sanki hiç okumamış gibi :)bilgi içerikli kitaplar çok okudum ama.

1|0
    0|0
  • okudum tabiki hemde bir kez değil yanlış hatırlamıyosam 3 kez falandı :D çünkü komik bir kitaptı ve aradan zaman geçince tekrar okumak istedim

0|0
    0|0
  • Elimde ki bütün kitapları belli bir zaman sonra bir daha okudum. Çünkü kitaplarda hayat buluyorum ve orada ki herhangi bir karakteri benimsiyorum. Oku derim. Keyif alacaksın yine heyecanlanacak yinr üzülecek yine mutlu olacaksın :)))

0|0
    0|0
  • okudum hemde birçok kitabı defalarca. bir kitabın bende hissettirdiği duygulardan etkilenmişsem aynı duyguları tekrar hissetmek istediğimde okurum. benim için okuduğum kitabı kaç defa okuduğum değil o hisleri kaç kere hissetmek istediğim daha önemlidir.

0|0
    0|0
  • Bazi romanlar insanda bir etki birakiyor. Ben mesela ucurtma avcisini okumaktan hic bikmam. Cunku bende yeri bambaska.

0|0
    0|0
  • Evet okudum,ilkinde fark etmediğim bir çok şeyi farkettim ikinci okuduğumda. Kesinlikle bir romanı ikinci kez okumak çok şey değiştiriyor.

0|0
    0|0
  • okuduğum kitabı bir daha okumam. tenten'in maceraları hariç, dağıtırım gider

1|0
    0|0
  • Evet okudum birini küçükken okumuştum o anki hissettiğim duygularla şimdi okuduktan sonrakileri karşılaştırdım kitaba bakış açın değişiyor daha farklı hissediyorsun ikinci okuduğunda.

Tabiki normal neden normal olmasın

0|0
    0|0
  • evet çok normal.ben defalarca okuyorm.Aysel isimli romanımı kaç kez okudum ve okuyacağm hiç bilmiyorm

0|0
    0|0
  • Okumadım.

Sıkılırım ben.

0|0
    0|0
  • beğendiğim bir kaç roman var.. bir kaç defa okudum..

0|0
    0|0
  • okurum.

0|0
    0|0
  • "Gurur ve önyargı" kitabını belli dönemlerde okurum ve sayısını hatırlamıyorum

0|0
    0|0
  • Okudum.Çok seviyorum ve etkilendim.Tekrar tekrar okuyabilirim.

0|0
    0|0
  • Okudum. Genelde çok etkisinde olduğum filmleri, kitapları tekrardan izlemek, okumak hoşuma gidiyor.

0|0
    0|0
  • Hayir sıkılırm ayni seyi yapmaktan zaten farklı kitap farkli konu

0|0
    0|0
  • okumustum ılgınctı... jack london ademden once ... ilgimi cekmıstıokudm normal yani..

0|0
    0|0
  • Genelde hep öyle yaparım.

0|0
    0|0
  • Franz kafka- dava

2 kez okudum. Cunku; farkli yorumlara acik bir kitapti.

0|0
    0|0
  • Ben aradan aylar geçince okuyorum bazı kitapları..2. okuduğumda tepkim daha farklı oluyor nedense :)

0|0
    0|0
  • okurum tekrar ^^

10 yıl önce okuduğım kıtabı tekrar okumak istiyorum bende bu ara..

0|0
    0|0
  • Bi' kere okuduysam, tekrar okumam.

0|0
    0|0
  • A: Okudum

0|0
    0|0
  • Okudum neden okuduğumu hatırlamıyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...