Şehzade mustafa neden öldürüldü ?

Arkadaşlar şehzade mustafa gerçekte neden öldürüldü ? ve öldürülmeseydi osmanlının seyri nasıl olurdu ? var mıbilgisi , ön görüsü olan

0|0
6|3

En İyi Kız Görüşü

• Osmanlı için kırılma noktası

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Rüstem ve Hürrem Şehzade Mustafa'nın mührünü çalıp, onun ağzından ihanet içindeymiş gibi mektup yazdılar ve bunun üzerine iftira nedeniyle Şehzade Mustafa katledildi...

0|0
    1|0
  • muhsem yuzyildanmi esinlendin :) hic ilgi alanim dgl

1|0
    0|0
  • Aslında tarih deneylenebilir bir sey olmadıgından dolayı bilemeyiz

0|0
    0|0
  • osmanlı selimle çok büyük bir hata yaptı beyazıt veya mustafa tahta geçseydi şuanda osmanlı hala devam ediyor olurdu. Baba oğulun arasına girip evlat kadlini uygun görenler cehennemde diri diri yanacaklardır :)

0|1
    0|0
  • Filmi izlemedim hiç ama Osmanlı da Saray entrikaları çoktu taht kavgaları vs..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• süleyman han'ın tahtını utanmasa mezera kadar götürme hevesi mustafanın kendi ya da etrafının gazına gelip bende sıra bende ben geçmeliyim tahta artık zamanaı geldi diyip hesap kitap yapmadan ikidebir öne zıplması etrafındaki entrikalara ikisininde gaza gelmesi baba oğul ve sonunda babasının aldığı gaz sayesinde devlet töresi gereği yönetime isyana karşılık alınan bir evlat başı... konunun kaba amiyane tabiri bu.

1|1
    1|0
    • Bunun temeli fatihte kardeş katli olarak atılmışdı sanırım ilk

• devletin bekası için bile olsa evlat katli acı bir olay

• yapacak bişey yok TÜRK töresi böyle ! beğenmeyen kimliğini değiştirir.

• yabancılar destekliyo diziyi dizide ne kadar gercegi dogruyu anlatıyo belli degil dizi izliyolar ama cogu boşa izliyo dizide izleyiciye bişeyler anlatmaya calışıyorlar adam gibi tarihi dizi zor türkiyede her kafadan ayrı ses cıkıyo kime inancaz bilmiyoz bazı şeyleri çarpıtıyorlar

0|0
    0|0
  • Kanuni devletin bekasını önde tutarak böyle bir risk durumunda kendi evladından vazgeçebilme fedakarlığını gösterdi.Bu ne kadar acı ve garip gelsede devletin menfaati için yapılmış bir olaydır.Diziyi hiç sevmem.bu bölüme rastgeldim ve izledim.Bana göre Osmanlı algısıyla oynuyor yanlış gösteriyor.Bu olayı günümüz mantığıyla yorumlamak doğru olmaz.Fatih de menffati düşünerek bu kararı almıştı.

0|0
    1|0
Yükleniyor...