Dizilerin niteliksiziliğini biz mi belirliyoruz?

Zamanımızın çoğunu çalmaya aday yığınla dizi var ekranlarda, bir baktığınız zaman gerek konuları gerekse karakterleriyle neredeyse birbirinin aynısı. Sonuçta dizi sektörü de bir arz talep meselesi; benim merak ettiğim şu: Dizilerimizin çok da nitelikli olmadığı bir gerçek, o zaman benzer yapıda yığınla niteliksiz dizi çekilmesine biz mi sebep oluyoruz?

0|0
1|2

En İyi Kız Görüşü

• Dizi izlemiyorum hatta tv izlemiyorum.İnsanlar da inanılmaz derecede dizi hastalığı var.Çoğu kişinin en az 1 ya da 2 takip ettiği dizi var.Aşk,entrika,ensest,aldatma...bu tarz konuların işlendiği diziler rağbet görüyor.Aynı senin dediğin gibi arz talep sonucu dizi furyası var tv lerde.

0|3
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• aynen. biz bu saçmalıkları izledikçe onlar daha çok saçma dizi çekiyor.

ben tarih öğrencisiyim. özellekle cumhuriyet sonrası dönemle ilgili senaryo yazıyorum. ve bu konuda diğer senaristlerimizin de yazmasını isterim.

kurtuluş savaşı dönemi, cumhuriyet ve ikinci dünya savaşı dönemi ya da sonrası ne derece bi,liniyor. yeni nesil bundan ne derece haberdar? bunları b,linmesi gerekiyor.

cümlemi şu sözle bitiriyorum: " tarihini bilmeyen milletler hafızasını kaybetmiş insanlara benzerler."

0|1
    0|0
    • Gerçekten haklısınız, özellikle yakın tarihimiz konusunda, gençlerde bilgi hak getire ama en gereksiz ünlüyle ilgili en gereksiz soruyu sorun, küçük bir destan yazarlar.

• rica ederim

• sabah gördüm, spor programı. uzun süredir dikkatimi çekiyor. çok fazla spor programı var ülkemizde. neredeyse her ulusal kanalda var. hatta kimisinde 2 den fazlası var. bunlar da çok saçma.

• Elin oğlu yüzüklerin efendisi olayındayken biz sihirli annem çekiyorduk..

Bak %90" ı Köy ağasının okumuş oğlu memlekete dönüyor yüklüğün dibinde manitayı kıstırıyor öteki kız ona uyuz oluyor tırt vırt işler..

0|1
    0|0
Yükleniyor...