En beğendiğiniz yerli yönetmen kim?

en beğendiğiniz yerli yönetmen diye sorsam dizi film farketmez

0|0
30|33

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaşlar Türkiye'de sinema sanatı diğer ülkelerle karşılaştırıldığında daha çok gerilerde. Bakın özellikle sinema sanatı diyorum, film demiyorum. Sinema bir sanattır ve sanat ciddi bir disiplindir. Bizde bu işten anlayan adam yok. analar gibi olan var. Acizane hayatını bu konuya adayan birisi olarak şunu söyleyebilirim ki biz drama sanatı bilmiyoruz. Sinemanın altyapısını oluşturacak felsefî bir dayanağımız yok. Bu yüzden sanat filmi yapanlar minimalist film yapıyor.Eğer amaç para kazanmaksa ya melodram yapıp ağlatıyorlar yada güldüyorlar. Onlar zaten değerlendirme dışıdır. Biz ciddi filme bakacak olursak. En önemli yönetmen olarak NURİ BİLGE CEYLAN'ı görürüz. Türkiye'nin 1 numarası odur. Soran olursa sebeplerini açıklarım. Ama bunun yanında Derviş Zaim iyidir. 2 numara diyebilirim. Semih Kaplanoğlu iyidir. Ezel Akay iyidir.Zeki Demirkubuz zorlar. Yani bunlar yönetmendir. Belki bu listeye 1-2 kişi daha ekleriz. Gayrisi yönetmen bile değildir. Ha yeri gelmişken üstad yönetmenimiz Lütfi Akad'ı da rahmetle ve saygıyla anarız.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 30

Erkekler Ne Diyor 32

• New yorkdaki 5 minare filmini indirdime pişman oldum ne iğrenç bir film. Mahsun en kötü yönetmen, en iyisi ise şu Behsat Ç. nin yönetmeni kimdi o adını unuttum.

0|0
    0|0
  • Çağan Irmak,Nuri Bilge Ceylan birde rahmaetli Ertem Eğilmez.

1|1
    0|0
  • Başta Hababam Sınıfı olmak üzere dönemim pek çok güldürü projesinde yönetmenlik yapan Ertem Eğilmez'i (Ruhu şad olsun) ayrı bir yere koymak lazım kanımca. Nuri Bilge Ceylan, Sinan Çetin, Çağan Irmak, Ferzan Özpetek ve çok fazla projede yer almasa da özellikle "Kabadayı" filmiyle Ömer Vargı.. diyebilirim. Tek isim vermek yanlış olur çünkü hepsinin birbirinden değerli projeleri var.

0|0
    0|0
  • Ertem Eğilmez

0|1
    0|0
  • Serdar akar ve Onur ünlü. Karar veremiyorum.

1|0
    0|0
  • osman sinav

0|1
    0|0
  • zeki demirkubuz, masumiyet-kader

0|0
    0|0
  • çağan ırmak veya nuri bilge ceylan

0|0
    0|0
  • çağan ırmak

0|0
    0|0
  • Tabiki '' OSMAN SINAV ! ''

0|0
    0|0
  • ertem egilmez

memdüh ün

nuri bilge ceylan

0|0
    0|0
  • Kartal Tibet

0|1
    0|0
  • zeki demirkubuz

0|0
    0|0
  • çağan ırmak

0|0
    0|0
  • nuri bilge ceylan özellikle bir zamanlar anadoluda filmi ile başarısını perçinledi...

0|0
    0|0
  • yılmaz güney ,fatih akın ,zeki demirkurbuz bazı filmleri güzeldi

0|0
    0|1
  • Çağan Irmak

0|0
    0|0
  • osman sınav

1|0
    0|0
  • Nuri Bilge.

0|1
    0|1
  • Recep İvedik 1 deki o yönetmen işte ;)

0|0
    0|1
  • Bi kaç filmi hariç Abdullah Oğuz derim. Ferzan Özpetek çok yerli sayılmaz o yüzden söylemiyorum

0|0
    0|0
  • film beğenirim ben yönetmen beğenmem. herkesin her işi aynı lezzeti vermez

0|0
    0|0
  • Kartal Tibet :(

0|0
    0|0
  • onur tan (kurtlar vadisi yönetmeni)

0|0
    0|0
  • Nuri Bilge Ceylan