Ankarayi sevmeme nedenleri:))

ankaraya ne zaman gelsem hayat enerjimi somuruyor sanki :) hayatimda bu kadar soguk, gri ne bileyim sin city (gorunus bakimindan) tarzinda bir sehir gormedim. İstanbul'dan sonra ankaraya gidince insan kendini kotu hissediyor ankaralilar alinmasin varmi benim gibi dusunen:)))

0|0
6|22

En İyi Erkek Görüşü

• İstanbullu ve İzmirlilerin gizli nefretidir Ankara üvey evladı gibidir :D

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Bende tam tersini düşünüyorum. Genel bir yargı oluştu Ankara ile ilgili gri şehir diye halbuki en basit şekilde istanbuldaki sanatçıların yarısından çoğu ankaralıdır ya da Ankara konservatuar çıkışlıdır , Ankara DT çıkışlıdır. İstanbul'da 5000 tane bar vardır ama sonuç olarak bardır hepsi bu bir renklilik ya da çeşitlilik değildir. Ankarada herşeryden yeteri kadar vardır hepsi kendine munhasır yerlerdir. İstanbul aşırı kozmopolit bir şehirdir bana göre herşeyi araklama bir kültürdür. Şuda istanbula ait diyebileceğiniz kayda değer birşey yoktur. Sultanahmet ayasofya boğaz vs olmasa kupkuru bir şehirdir. Sarraflar çarşısı vardır zır dini içerikli kitaplar satılır. İstanbullu kültürel aktiviteyi kuruçeşmedeki saçma bir konser ya da sırf kiralar ucuz diye tarlabaşında açılmış çakma bir entelin sergisinden ibaret sanır. İstanbul bir imaj üzerine kuruludur ama içi boştur. Pier loti tepesi meşhurdur ama zamanınızın yarısı oturacak bir masa kapma maratonu ile geçer. Kışın adalarda şöyle bir gezeyim dersin ankarada 10 liraya satılan kazağa 80 lira fiyat çekerler İstiklalde meşhuur profiterol yemek (yıkılmış gerçi orasıda) için salak gibi sıra beklenir. Ankarada sıra bekleten mekan bir sonraki ay kapanır. İstanbulluda genel bir mazoşizm var galiba. Sırf populer diye kimse herhangi bir mekanın kapısında kuyruk oluşturmaz ankarada adam gibi hizmet bekler. AOÇ'de 20 yıl önce soslu hamburgeri tutumadığı için kaldırdılar satıştan ama size onu ıslak hamburger diye kaktırıyorlar şimdi. Genel bir ucuzluk var istanbulda belediyecilik sıfır ha Ankara Gökçek çok mu iyi değil elbette ama ankarada adam gibi asfalt atmazsa o belediyeyi yıkarlar. Ankarada belediye çukuruna düşüp ölen yoktur. Kabir azabı gibi bir ulaşım sistemi yoktur bineceğiniz her araç merkeze çıkar. İnsanları sanıldığı gibi soğuk değil değildir ankaranın saygılıdır. Olması gereken de budur tanımadığı bir adamla aynı bardag*tgöte oturmak istemez nefes almak ister mesafe ister cıvık cıvık yılışıklıkla samimiyeti birbirine karıştırmaz ankaralı. Bu yüzden ankarada cafelerde masalar arasında "yeteri" kadar mesafe vardır her zaman. Ankarada birşey olmadığı için değil neyin nerede olduğunu bilmediğiniz için zevk alamazsınız. Ankarayı birçok kişi anıtkabir atakule kızılay üçlüsünden ibaret sanır halbuki türkiyenin ilk inşaat partileri ilk underground partileri ilk rap radyosu vs gibi sayabileceğim birçok şeyin ilki ankaradadır. Daha çok uzatabilirim bu örnekleri istanbulun 3 avantajı var boğaz gece hayatı ve çeşitlilik ama üçününde boku çıkmış vaziyette kalite yok herşey yapay bir imaj üzerine kurulu görüntü ile ses uyuşmuyor en azından Ankara net bir şehir basit bir şehir aradığın herşeyden var yeteri kadar var düz ayak bir kakafoni yok.

2|1
    0|0
  • emin ol istanbulun %70 i daha beter İstanbulun tadını çıkartan elit bir kesim dışında hiç çekilmez özelliklede paran yok ise

1|2
    0|0
  • Bir şehir bu kadar mı güzel ifade edilir :) Aynı fikirdeyim, hayat enerjisi diye bir şey yok burada.

cut.

0|0
    1|0
  • Ankara'yı sevmemem için bir tek nedenim olmadı. İrlanda aromalı havasını, sırf sululuktan uzak oldukları için "buz gibi" denilen (aksine gayet de sıcakkanlı olan) seviyeli insanlarını (tahsili düşük olanda bile bir kalite gördüm açıkçası), düzenliliğini severim. Çok şeyin olduğu ve de karmaşadan uzak olabilen tek şehir. İstanbul gibi pahalı da değil.

Gelmiş geçmiş en matrak belediye başkanı da var, daha ne olsun?

1|1
    0|0
  • Ben aynı fikirde değilim ankarayı seviyorum hemde çok nedense beni kendine çeken bazı noktaları var.

0|0
    0|0
  • su an memleketteyim sıkıldim Ankara yi ozledim.ne kadar koyu de olsa hareketli bir sehir hosuma gidiyo.

0|0
    0|0
  • Doğma büyüme ankaralıyım. Ankara dertli şehirdir sokakları pis ve tehlikelidir. Ama ankaraya alışan kopamaz.

1|0
    0|0
  • bi ankaralı olarak güzel bir şehir ama sosyal imkanları ve aktivite alanları kısıtlı olduğu için bide istanbula göre eğlence mekanları aktif değil. gezecek eğlenecek düzgün bir yeri yok fazla ya da ailenle kız arkadaşınla felan sizde onun için negatif bir şehir olarak gelmiştir ama istanbuldada yaşanmaz sadece gezmeye ve eğlenmeye gidilir okadar o yönden seviyorum istanbulu

0|0
    0|0
  • şair boşu boşuna söylememiş ; sormuşlar bir gün ankaranın en çok nesini seviyorsunuz diye cevap vermiş"istanbula dönüşünü " diye

0|0
    1|0
  • Yoo aksine ben Ankara'yı çok seviyorum. Ankara'da yaşamıyorum ancak yılda 4-5 kere gidip gelirim.

1|0
    0|0
  • Askerliği orda yaptım,askeriye dışında severim o memleketi :D

0|0
    0|0
  • Ben ankarayı sevmem.çünkü bana, pavyonları doğan görünümlü şahinleri rüşveti kayırmayı ihaneti çağrışım yaptırıyor.

0|0
    1|0
  • hiç gitmedm ama istanbuldan snra garip geleblr istanbula çok gttim çok güzel ama ben gördğm kadaryla ve arkdşlarmn olması nedenyle sevyrm ankarayı :D

0|0
    0|0
  • ankara eski sevgili gibidir. görmeyince özlersin ama görüne de neden terk ettiğini anlarsın demiş birileri ama hatırlayamadım :)

0|0
    0|0
  • Var var olmaz mı hiç :)

0|0
    0|0
  • Memur şehri işte pek hareketli değil, denizi de yok kışın soğuğu yazın da sıcağı çok fena oluyor

sebepler bunlar

cayırt

0|0
    0|0
  • Icimi okumussun :) deniz yoksa bizde yokuz ;)

0|0
    1|0
  • aynen birincisi zonguldak ikincisi ankara

0|0
    1|0
  • kendine ait bir kultürü var

0|0
    0|0
  • Nalet sınavların hepsini orada yapıyorlar.

0|0
    0|0
  • Ben cildim hassas sogugu bana yaramiyor :)))

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Ezelden beri Gri Şehir diye anılmasının bir sonucu aslında bu görüşün. Ama bu önyargından kurtulup bir kez öyle bakmaya baslarsan işte o zaman şehrin sana göz kırptığını görürsün. Başka bir yer Ankara Türkiye'de yaşanılacak belli başlı şehirlerden, seviyorum ulan:D

1|0
    0|0
  • 4 yıl ankarada okudum şu an tekrar dönmek için uğraşıyorum o kadar seviyorum.

0|0
    0|0
  • Bakış açısına göre değişiyor. Ben güzel görüyorum, çok severim. Sessiz sakin utangaç şehir burası. Üstelik tiyatroları da çok fazla.

0|0
    0|0
  • sin city mi hahaha. bende okumak zorunda olarak ankaradayım maalesef...

0|2
    1|0
  • Sevmeyen gelmesin biz gayet memnunuz sevmek için illa deniz falan şart değil. Ankara başkadır.

0|0
    0|0
  • sevyirum güzel kent :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...