Bir Toplumun Gelişmesini Önleyen Faktörler

Kendi bakış açınıza göre değerlerinizi sıralayabilirsiniz...Hangi değerlerimizi kaybetmemiz toplumsal felaketimizdir...

0|0
3|15

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 14

• Sevgimizi kaybettik herşeyin başında artık kimseyi gönülden ve içten sevmiyoruz, Örfümüzü kaybettik eş dost nedir bilmiyoruz.. Ananelerimiz vardı bir zaman artık büyüklerimizi saymıyoruz.. Dilimiz vardı bir zamanlar artık pekte önemsemiyoruz..

Gelişmemizi önleyen en büyük faktör maalesef hala daha umut vaadetmeyen eğitim sistemimiz.

1|0
    0|0
  • Aile kavramının dejenere edilmesi

Kültürel emperyalizme maruz kalmak

Dini ve milli duyguları gelecek nesile verememek.

1|0
    0|0
  • İslam en büyük değer. En yüce makam Allah'a kul olmak. Bizi biz yapan şeydir din. İslamdan uzaklaşmak, mirasyedilik yapmaktır felaketimiz, vesselam.

1|0
    0|0
  • her şeyin başı eğitim. ve eğitimde aile de başlar. ama aile yapımızda sorun olduğu için hep birşeylerden geri kaldık.

1|0
    0|0
  • herşeyin başı eğitim ne olursa olsun sen çocuğunun yanında 1000 kere söversen çocuk sövünce birşey deme hakkın yok çocuklar en başta aile büyüklerini örnek alırlar yani okuma yazma oranı 100 de 100 olmalı cahil toplumlar kaybetmeye mahkümdur okullarda yeteneğine göre ayrılmalı çocuklar güzel sanatlar olsun matamatik olsun el işi olsun japonyada ilk okulda saat yapmayı öğrenen çocukla bizim çocuğumuz nasıl bir olsun herşey eğitim

1|0
    0|0
  • edep ya hu!

edep olsa toplumda gerisi de olur.

1|0
    0|0
  • Cahillik. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan cahiller maalesef.

1|0
    0|0
  • ilber ortaylının izinden gitmek lazım :D

son günlerin fenomeni adam.

link

0|0
    0|0
  • Dini para aracı kullanmak,özgürlükleri kısıtlamak kendi lehine çevirmek,fakirlerin imdadına koşmamak,zengini daha da zenginleştirmek,her müslümanı müslaman sayıp yanımızda tutmak,kendini akıllıyım diye geçinen bazı zihniyetleri el üstünde tutmak ve son birşey daha bizler ilerleyeceğimize cahiliye dönemine kendimizi geri döndürmek...

0|0
    0|0
  • Dinin olduğu toplum gelişemez.

Bkz. İran ve Japonya

cayırt

0|0
    1|1
  • eğitimin önüne engeller konulması.eğitimli bir işsiz eğitimsiz bir işsizden iyidir...

0|0
    0|0
  • deneyimsiz liderler , teror , yetersiz egitim vs ...

0|0
    0|0
  • baska ülkelerin galeyanına gelip türk kürt ayıran insanlar toplumun gelişmesine zarar veriyor

0|0
    0|0
  • soruyla detayı arasında pek bir bağlantı kuramadım ama bir toplumun gelişiminin önündeki en büyük sebep kapalı kültür olmasıdır...

dışarıdaki gelişmelere kapalı kendi yüzyıllar boyunca süregelen kültürüne takılıp kalmasıdır ...

bir toplumun felaketi de yine kendi kültüründen kopmasıdır..

bu denge öyle bir kurulmalıdır ki süregelen kültür gelişime engel olmamalı ona destek olmalıdır..

arabistan da yaşayan insanlara bakarsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız...

0|0
    0|0
    • Soru ve detay arasındaki tezat nedir?

Bu arada bu soruya gizli cevap vermek neden tercihiniz ?

• bağlantıyı ben kuramamış olabilirim

içimden böyle geldiği için gizli yazdım

• Peki diyelim

Kızlar Ne Diyor 3

• eğitimsiz olmak bence değerlerimizi kaybettirir

0|0
    0|0
  • Ön yargılar

0|0
    0|0
  • Namusumuz

1|2