MHP'nin ideolojisini nasıl buluyorsunuz?

MHP'nin ideolojisi hakkında fikirleriniz nedir? hakaret etmeden cevaplayan herkese teşekkürler

0|0
12|18

En İyi Kız Görüşü

• Çok seksiler bence

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• MHP iyi bir parti bence. Milliyetçi olmaları ve bunu vurgulayıp korumaları güzel ama yeterli değil bana kalırsa. Olan şeylere biraz sessiz kalmayı tercih ediyorlar gibi. İyi hoş ama beni pek tatmin etmiyor. Oyumu o yüzden CHP ye vermeyi planlıyorum. Kemal Kılıçdaroğlunu bilemiyorum ama milletvekilleri acayip kaliteli kültürlü işini bilen konuşmasını bilen insanlar. Öyle işte :)

0|2
    2|2
  • Türk-İslam sentezi... Alparslan Türkeş'in de düşündüğü gibi: Türk halkının çoğunluğundan oy almak için İslam sentezi gerekiyor.

0|5
    3|6
    • Bide en iyi cevap seçmişler... Ekleme arkadaş filan =(

• aşırı olan her şey gibi sorunlu buluyorum

0|1
    0|1
  • püskevit gibi, reis.

1|1
    0|2
  • Milliyetci zihniyet bana gore degil

0|1
    1|0
  • beğeniyorum da lideri rakamlardan fal tutuyor.o bana acayip göründü

0|0
    0|1
  • bilmem

0|1
    0|0
  • Şu an için gayet iyi buluyorum

0|0
    0|0
  • bilmem ki

0|0
    0|0
  • Irkçı bir yapıları var türk doğmasa ne yapacaklardı çok merak ediyorum:) insanlar seçemediği özellikleriyle sınıflandırılmamalı çok basit bir düşünce.

1|2
    2|2
    • Ama ırkçılık bu değil ki? Irkçılık bana göre bir insanın sırf başka milletten olduğu için yaşama hakkını elinden almak gibi zorbalık etmek olabilir. Yoksa herkes milliyetçidir, Amerikalısı da,Fransalısı da, İngilizi de.. Asıl Hiçbir şeye sığınmamak fikri bana ütöpik geliyor. Olmuyor öteki de. Elbette durduk yere kimseye zarar vermemeli ama biri de sana zarar verirken oturup bekleyemezsin ya?

• zarar illa madden verilmez

• Iyi buluyorum hatta tam bana göre ulkucu bir babanin kiziyim :) böyle bir parti olmalo zaten biz turkuz bence bizim partimiz bu ama maalesef Bahçeli pek iyi bir lider degil:/ kimsede irkci demesin irkcilik bu degil çok Afedersiniz irkcilik doguda ne mutlu türküm yazisini kaldiranda adamlar okkadar nefret ediyorki kaldirirkende alkisliyolar hayir hiyarlar burasi turkiye Atatürk de ve ülkeyi kurmada çok emek verdi ulu önder onun sözü bir de kimse laf atmasin bu konuda çok iyi konusurum herkes haddini bilecek ben senin kürtlüğüne mi karisiyorum ee o yüzden sen de beni türklüğüme karisma herkes özgür olsun ama burası da Türkiye olarak kalsın

1|2
    0|2

Erkekler Ne Diyor 18

• Her siyasi ideolojinin doğruları ve yanlışları vardır esasen fikir bazında hepsi birbirinin aynısıdır.

Zor gelir bir MHP liye TKP li ile temelde aynı olduğunu kabul etmek ya da tam tersi.

Her siyasi partinin temelinde yazılı olan Bağımsızlık, Eşitlik, Hak ve Hürriyetler vs. vs.

Ancak ülkemizde siyasi ideoloji değil partizanlık yapılmaktadır.

Kendi partisi yaptığında alkış tutup savunduğu değerleri iki sene sonra başka bir parti yapsa vatan hainliğine kadar suçlamaktan geri kalmıyoruz.

Siyasi ideolojinin olmadığı yerde bu soruya doğru bir yanıt verilemez.

Faşizme karşı en sert tutumu sergilediğini söyleyen SOL kitle dahi kendi ideolojilerini faşistlik ile savunmaktan çekinmez.

1|0
    0|0
  • Fena bulmuyorum,sonuçta görüşüm olur.

Gelsin eksi yağmuru :(

2|5
    1|1
  • MHP, SATMA üzerine kurulmuş bir partidir. Türkeş'in DAVAYI ve ATSIZ'ı satması üzerine kurulmuştur. TÜRKÇÜ çizgiden, İslamcı çizgiye geçmiştir OY UĞRUNA... Şu link güzel açıklar:

link

0|1
    0|0
  • Hem nalına, hem mıhına partisi...

Daha katı bir Türkçülük anlayışı gereklidir...

2|3
    1|2
  • zamanında ülkücü olan ateist biri olaraktan açıklık getireyim...

islam dininde milliyetçilik asla olmamıştır ümmetçilik vardır. ancak mhp de milliyetçilik hep ön plandadır. yani turan denen olay la. yanı turk ve ıslam bırlıgı denen olayla ıslam kesinlikle zıt düşmektedir. eger islam birliği diyorsan buna birde türklük ekleyemezsin. bu islamın görüşüne aykırıdır. türk olanlar bizlerle turk olmayanlar ne halınız varsa görün diyemezsiniz. türk ırkını üstün bir ırk olarak görmek islama göre göre hatadır. hz muhammet arabın aceme acemin araba karşı bir üstünlüğü yoktur. üstünlükk ancak takvatadır demişdir. görüş olarak yanlışlık bence burada

olaya şahıslar olarak bakacak olursak görüşü ne olursa olsun siyasetle ilgilenene gençleri her zaman takdir ederim ben. çünkü bir hedefi bir amacı bir davası vardır. ancak ne yazıkkı bu ülkücülerin çoğu bilgisiz insanlar. vatan millet sakarra hurraaa tipler. geneli asosyalliğin dibine vurup toplumda yer edınme derdinde olaraktan bu gruplar içersinde bulunur. genelleme yapmıyorum tabıkı davasına ınanarak calışarak destek olanlarda var ama iki lafı bir araya getirip konuşamayan ancak bön bön kızlara bakan ayarlayamayan bu yuzdende okulda el ele bırını gorunce uyarı mahıyetınde tehdıt edenlerde yok değil:) yok neden top sakalın var neden keçi sakalın var felan vardı benım zamanımda. hıc unutmama lisede ocaktan bı arkadaş küpe taktı diye ortaöğretim başkanı kulagına bozkurt rozeti taktı çocugun küpe deliğine bir hafta oyle gezdırdı çocugu :)

0|0
    0|1
    • Çok doğru yazmışsın arada tek tük kültürlü bilinçli olanlar var ama büyük çoğunluğu hayatında bir kitap yüzü açmamış. Takım elbise ve yumurta topuklu ayakkabıyla gezip. Etrafa "gardaş la". Diye bağırıp. Yengeç gibi yürüyüp. Birde toplum içinde bir kaç sünepenim ensesine tokadı patlatınca kendilerini ülkücü sanıyorlar. Ülkücülüğe hakaret şimdiki ülkücü gençlerin yaptıkları

• MHP'nin tabanına sorsan türk-islam sentezi olduklarını söylerler ama mhp'de islamcılık yönü hep eksik kalmıştır.Alparslan Türkeş hayattayken açık açık söylemiştir.İslamcılık diye bir davamız yoktur diye.merak edenler araştırıp youtube'dan bu videoyu izleyebilirler.Muhsin Yazıcıoğlu'da bu nedenle açık açık tepki göstermiştir zaten yazıcıoğlunu mhp'den koparan en önemli etken türkeş'de eksik kalan islami yöndür.türkiye'de türk-islam sentezini en iyi temsil eden siyasi parti bbp'dir bu arada.

0|1
    0|1
  • İdeolojisinde milliyetçilik olan her partiye karşıyım.İster akp olsun ister mhp olsun.Öncelikle insana verilen deger onun hangi milletten olduguna bakılmaksızın ona verilmelidir.Bunun içinse bir ırkı Yüceltip digerini alçaltmanın mantıgı yok.

1|0
    2|2
    • peki bunu nasıl sağlayacağız yani ütopik gelmiyor mu? Herkes milliyetçi İngilizi Amerikalısı tüm düğnya .. Ve sen bir yere yakışmazsan bu sefer sana anana babana ucu geliyor. Mp liyim filan değil ama sadece düşünceni sorguluyorum. Cevabını merak ettim.

• dikkat edersen ırkçı diyorum.Millet sevgisi her insanda vardır.Dogdugun ülkeyi ,vatanını tabiki seveceksin.Benim lafım bu sevgiyi abartıp ülkeyi tamamen homjen bir yapıda gören ırkçalarıdır

• insanlığa aykırı buluyorum

1|1
    3|3
  • Alparslan türkeş baktıki sade türkçülükle olmuyor islamıda kattı oy alabilmek için . Türkeş gibi adamlara sonsuz saygım var. Ama devlet bahçeli ülkücü hareketin önüne geçti ve ocakları pasif hale getirdi . 20 yıl önce gezi olaylarına benzer olay olsa en önde ülkücüler sokağa dökülürdü. Bahçeli CIA in adamı. Bariz birşey ve bu adam baya uzun yollardır takip ettiğim bir adam. Başkent akademiden beri. Yani bu haldeken mhp den bişey çıkmaz

0|1
    1|0
  • Kürtçe bir afiş yazdıran bilmem ne başkanlarını disipline gönderdiler bu ırkçılıktır.Türk olmasalardı ne hale düşerlerdi bilemiyorum biz karışık bir ülkeyiz ve milliyetçilik bize fayda getirmez.Bu ırklar arasında bağı sağlayan tek şey İslamdır.Milliyetçiler dediysem de Sözde tabi :)

0|1
    1|0
  • sadece belilri bir kesime hitap ettiği için pek bir şey yapamıyor. kanatimce ya parti tabanını değiştirecek ya da tabanı ile birlikte adını. başka türlü iktidar olması zor gibi görünüyor.

0|1
    0|1
  • link

Ben doğru buluyorum.

0|1
    1|1
  • demode buluyorum

1|1
    0|3
  • Turklukle islami savunan bir parti bu yonunu seviyorum ama cok asarim keserimli bir psrti bu yonunu sevmiyorum

0|0
    0|0
  • Tek sorunu Devlet Bahçeli bence..

0|1
    0|1
  • baythomasanderson a katılıyorum

0|1
    0|0
  • Mhpliyim partim fikrimdir net,en dürüst partide her zaman mhp olmuştur.

1|0
    1|3
    • kominizm sonsuza kadar ve devamlı sürer, ama milliyetçilik 50 yılın sadece 10 yılında tavan yapar, o da savaş çatışma olursa

• MHP SIKINTILI CHP KIRITIK AKP GÖTÜRÜR GENE AMA BEN CHP TARAFTARIYIM MUHALİFİYET ŞART

0|0
    0|1
Yükleniyor...