Toplu tasima aracin Kuran-i Kerim okumak?

Ornegin karsmda biri var acmis Kurani Kerim okuyor. Acaba gercektem okuyor mu? Yoksa butun yolculara hav mi atiyor; bakin benboyle muslumanim diye. Amaci nedir?

0|0
68

En İyi Kız Görüşü

• doğru aslında toplu taşıma araçlarında kitap okuyan hepimiz hava basıyoruz ona buna.

0|2
    2|0
    • Ne alaka yaa :(( kime neden hava basalım? Yaa kusura bakmayın ama cehaletin bu kadarı! Bu yorumlarınızla kitap okuyan bikaç kişiyi de sindirin. Bravo!

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 5

• Benim de telefonumda var kuranı kerim uygulaması bende okurum bazen yolda. Ama bir anormallik yok. Milet otobüste ders çalışırken roman okurken sıkıntı yok da asıl doğru bilgiyi öğreneceği kitap okuması mı tuhaf olsun?

1|0
    0|0
  • ben nerden bileyim hava atmak için mi gerçekten istediği için mi.. karsımdakinin günahını alamam ne yaparsa kendime ben kafamı çeviririm banane

0|0
    0|0
  • onu sen bilemezsinki hava mı atıo gercekmi okuyo diye ancak allah bilir orasını hem kuranı kerim heryerde okunabilir toplu tasıma araclarında kuran okunmaz diye bir yazı görmedim ben

0|0
    0|0
  • Insanlar istedigini istedigi yerde yapar. Kitapda okur kuranda. Niyet onemli niyet

0|0
    0|0
  • ben cep telefonundan Kuran okuyorum. kimse anlamıyor :)

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Tanımadığı insanlara neden böyle bir şey yapsın ki ? Ayrıca onun Müslüman'lığından kime ne ?

1|1
    0|0
  • hayrıda ibadetide bu kadar ortalıkta afişe ederek yapmak güzel değildir lakin herkesin kendi bileceği iş tabi niyetinide bilmemiz mümkün değil ama o insana farklı gözle bakmak yanlış olur olumlu veya olumsuz birşeyler düşünmemiz gerekir tabi benim kendi anladığım düşündüğüm ulema da değilim yani

0|0
    0|0
  • Nasıl bir hava atabilir ki? Sen okumuyosun diye kafir mi oldun? Bir laf vardır; Paranın ve imanın kimde olduğu belli olmaz.

1|1
    0|0
    • para iman konusunda bir baglanti kuramadim. Sadece sunu sordum, Toplu tasima arCinda Kurani Kerim okuyan biri riyakar midir.

• bağlantı için demedim ki ben; bu söz ikisi beraber kullanıldığı için ayırmak istemedim. Yani ikiside hiç umulmadık kişilerden çıkabilir. Adam görürsün helal olsun namazında niyazında dersin. Ne hortumlar yapıyordur. Adam vardır; şerefsizin teki dersin ama 5 vakit namazındadır. yani göstermekle olmaz bu işler, yukarıdaki ile senin aranda!

• O tarz yerlerde okumak doğru değildir. Ayakta duran kişiler olduğu için Kur'an-ı Kerim bel altında kaldığını için çok büyük saygısızlık oluyor. Birde ille okuyacağım diyorsa telefona yükler kulaklıkla dinleyebilir. Öyle okuması çok doğru değil bence

0|0
    0|0
    • Dostum mevzu o değil, mevzu toplum içinde Kuran-ı Kerimi Resmen Bütün İnsanlara "Bakın Ben Kur'an okuyorum" gibi bir tarz ve edayla bu hareketi yapmış olması.. Ben şuna inanırım; Ne okursa okusun, toplu tasıma araçlarında okunan kitapların bir hava basma edası içerisinde okunmasına inanırım..

• Namaz kılarken bile adamın 20 metre ötesinden önünden geçenlerimiz de var :) Halbu ki Sütre mesafesi denen birşey var.. Dediğiniz gibi mantıksız şeylerle saygıyı gösteremeyiz.. Söz konusu ayakların altında okumaksa "somut" olarak hata yapmış oluruz. Çarpıtmayalım durumu benim kastım toplum içinde inancının geregini yerine getirmesini gözünün içine soka soka yapmaya dayanmaktadır :)

• Bir önceki yorum zigan içindi.

• Bunu hava atmak için okuyacağını sanmıyorum. Gösteriş için namaz kılan var ama gösteriş için Kur'an okuyan var mı bilemem. Ama otobüstekiler tanıdık değilse bunu gösteriş için yapıyor olmaz .

0|0
    0|0
  • okumak seni rahatsızmı ediyor. hava atıyorsada günahı onun boynuna

1|0
    0|0
  • Onu sadece Allah bilir hakkında yorum yapmak haddimize değil ve dinden bile cikartabilir

0|0
    0|0
  • sanmam neden hava atmak için tasısın o kitabı

0|0
    0|0
Yükleniyor...