Araplarin Turklere bilmem kacinci ihaneti..

Turklerin karninda altin var olayi ve bunun gibi bircok olaylardan dolayi araplari hic sevmiyorum defalarca Turklere ihanet etmisler nerede din kardesligi felan bize dusman gibi davranmislar.siz ne dusunuyorsunuz bu mesele hakkinda

0|0
4|17

En İyi Erkek Görüşü

• Arapların Osmanlıya ciddi manada bir ihaneti olmamıştır.Ortadoğu petrollerinde gözü olan ingilizler lawrance gibi bölgeye birçok casus göndererek arap milliyetçiliğini körüklemeye çalışmış ancak arapların isyanı kendisine arap krallığı vadedilen şerif hüseyin'in etrafındaki birkaç aşiret ile sınırlı kalmıştır.Şerif Hüseyin'de 1.dünya savaşından sonra pişman olmuştur zaten batılıların peşine takıldığına.Araplar ile ilgili efsaneler cumhuriyetin ilk yıllarında toplumu islami köklerinden koparmak için yürütülen politika çerçevesinde üretilmiştir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Din kardeşliği de nedir ? asdfghjkl

0|0
    1|0
  • haklısın yemende, trablusgarpda , kudus ve mısırda ingilizlerle bir olup yüzbinlerce anadolunun öz tebası türk çocuğuna lanetli ot bitmez çöllerinde şehit ettiler.. araplara sempati duyanlara sadece ecdat düşmanı ve zavallı gözüyle bakıyorum.. din kardeşliği falan onlar için hikaye.. anadulada onlarca yemen türküsü vardır çocuğu damadı babası geri gelmeyen gelenin ise sakat döndüğü ya da 7 yıl askerlikten sonra insanlıktan çıktığı zamanları unutmadık..anadolu halkı kinini ve acısını türkülerine yazdı o yüzden asla unutulmayacak ve affedilmeyecek..

link

link

0|0
    0|2
  • devletler arasında dostluk olmayacağını bilecek kadar büyüğüm hatta günümüzde insanlar arasında bile dostluk yok herşey çıkarlarının kesişmesiyle doğru orantılı ondan bu konularda birilerini tukaka etmek yersiz ki bizimde din kardeşlerimize ne yaptığımız çok belliyken tüm bunlardan ihaneti hoş gördüğümüde anlama ama büroksi böyle birşey ve sadece bizim başımıza gelenlere kızarken bizim yaptıklarımızı görmezden gelmekte mantıklı değil ama sadece bu altın var olayını nedenlerinden ayrı düşünürsek bir insanlık suçu

0|0
    0|0
  • Arapları sevmem.Özellikle 1. dünya savaşında gidip kafirlerin tarafında yer alıp bizim askerlerimize kurşun sıktıklarından ötürü çokta nefret ederim onlardan.Din kardeşliği falan hep hikaye onlar din falan bilmezler zaten gerçekten dine önem veren insanlar olsalardı kendi kanlarından insanları katletmezlerdi senelerdir.

0|1
    0|1
  • bunu tek nedene bağlamak yanlış olur. ayrıca bunlar yönetimsel konular. halkın bir çoğunun bununla alakası yok.

en basitinden , ilk dünya savaşında bize ihanet eden şerif hüseyin ve yanlılarıdır. tüm arap halkı değildir. araplarda sorun var mı var. ama bunu hepsine maletmek yanlış olur.

0|0
    0|0
  • Yönetimlerin hatalarını halkla bütünleştirmek haksızlık olur.Çanakkaleye gittiğinizde beyrut,kahireden şamdan nice kişinin orda yattığını görürsünüz.ailenizden biri cinayet işlese siz de mi katil olursunuz?

Türkiye cumhuriyetine baktığımızda bizimde yüzyıllarca yaşadığımız insanlara nasıl sırtımızı döndüğümüzü görürsünüz.

0|1
    0|0
  • Maalesef müslümanlığı arapça olmadan yaşayamayan türkiye türklerinin eseri. Ülkenin büyük bir çoğunluğunu oluşturan her sınıftan insanı barındıran milliyetçi ve muhafazakar kesim arapları ve arap kültürünü demirbaş olarak istemeden tutmaya devam ediyor...

Sonumuzun acilen suriye gibi olacağının idrakı ve benim gibi düşünenler için özerk ve laik ege bölgesi için çalışmalara başlanması temennilerimle...

0|0
    0|1
  • Müslümanlıkla ilgisi yok. Kültürle ilgisi var. Örneğin bir mısır arabıyla libya arabı çok farklıdır.

Kendi ülkemizde bile çeşit çeşit toplumlar var iken onlarca arap ülkesini bir tutup türklere ihanet etmişler demek yanlış olur.

Müslümanlık da bir yorum meselesidir. Örneğin cami onunde dilenen insanlar kimileri için muhtaç, kimileri içinse dini duyguarla ibadetini yapmaya gitmiş insanları duygu sömürüsü ile sömüren insanlardır.

0|0
    0|0
  • bizimkiler her allah diyeni müslüman sanıyorlar tıpkı tayyipde oldugu gibi

0|2
    0|1
  • Ben anlamadım 5-6 gündür din mevzusu aldı başını gidiyor. Araplardan ziyade bizim ne alıp veremediğimiz var?

0|0
    0|0
  • ben karnındaki kız mı erkek mi hamile kadınların karınlarını kesiyorlar diye ermenilerin yaptığını biliyorum tarih dersinde hocamız anlatmıştı.

0|0
    0|0
  • Araplar değil Arap yönetimleri

Arabistan'a gittiğinde tanıştığın insanlara Türkiye'den geldiğini söylediğinde çok sıcak davranırlar bence.

Arap halkı değil onları yönetenler de sorun var.

0|1
    0|0
  • Amerikanın oyunu der susarım.

0|0
    0|0
  • İstedikleri kadar ihanet edebilir sorun yok zamani gelecektir herseyin

Ama ingilizuhabbetleri bunlar

0|0
    0|0
  • araplara hiç bir zaman güvenilmez

0|1
    0|1
  • ilginçmiş way hain arablar:/

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 4

• Ingilizlerin kiskirtmasi ve bagimsizlik saltanat vadetmesi uzerine bize ihanet eden yoneticiler oldu. Halki da yalan ve iftiralarla turklere karsi kiskirttilar. Zaten ozaman osmanlida ittihatcilar zulmediyordu araplara cunku ittihatcilar irkciydi. Ittihatci valiler yöneticiler uvey gibi davraniyorlardi yargilamadan kursuna dizilenler vardi düşünün. Ingilizlerin fitne calismalari da suruyordu. Meshur ajan Lavrens i iyi arastirin anlayacaksiniz.

Buna ragmen osmanliya karsi isyan ve ihanet furyasi surerken buna karsi cikan araplar da vardi. Ismini hatirlayamadim birazdan googleden bakarim ama buyuk ve sivil halk onderleri ihanete engelolmaya calistilar. Osmanliya yardim topladilar.

Her ne olursa olsun muslumanim diyorsan diger muslumanlari kardesin gibi gormelisin islam bunuemreder.

"Kendin icin istedigini musluman kardesin icin de istemedikce ve sadece Allah rizasini gozeterek birbirinizi sevmedikce gercek iman sahibi olamazsiniz" diyor peygamberimiz

0|0
    0|1
  • ben inanmıyorum uluscu anlayısa sahibim zaten ümmetçi değil

0|0
    0|0
  • aynı şekilde düşünüyoruym çok bencil ve hain

0|0
    0|0
  • Gelde ümmetçilere anlat bunu. Adamlar bildiğin Arap aşığı

Soruna 5 yıldız

1|1
    1|3