Kapalı bayanlara neden karşılar veya karşısınız?

bazı aileler kapalı kızları gelin olarak almamasının sebebi nedir ?

Güncellemeler:
birinden duydum cocuk diyodu kapalı kızı eve gelin diye götürsem evdekiler yüzüme bakmaz diyodu ?

0|0
7|4

En İyi Kız Görüşü

• Kapalıyım benim gururum. Ön yargılı insan çok var. Birde şu var sadece başı kapalı altta diz üstü etek streç pantolanlar badana gibi makyaj vs vs...Bunları görenler kapalılara ön yargılı davranabiliyor ki bence haklılar...Tesettür dikkat çekmemektir. Bende giyimde bazı hatalar yapıyorum ama düzeltmeye çalışıyorum. ...

Sadece kapalılara açık kesim önyargıyla bakmıyor kapalılarda açık olanlara ön yargılı davranabiliyor. Bu çok yanlış imanın kimde olduğu bilinmez. Çok kıymetli açık ve kapalı tanıdıklarım var insan yeterki insan olsun ahlakı düzgün olsun...Tesettürü zamanla sever insan içinde iman varsa...

1|3
    0|1
    • herkes görmek istediğini görüyüor. işine öyle geliyor çünkü.

ben gayet hanım hanımcık kapanan kadınlar görüyorum etrafta.

g*tünü başını açıp kafasını kapatanları türbanlı statüsüne sokmuyorum zaten.

baş örtüsünden çok ahlak örtüsüdür türban.

Kızlar Ne Diyor 6

• Kimisi ssadece onyargı.Düzgün kesime kesinlikle demiyorum hatta en yakın arkadaslarımdan ikisi kapalı ama soyle bir kesim var cok klasik ve en nefret ettigim : Acıtasyon meraklısı, cıktıgı erkekle el ele tutusmayı bırak(ki bu bile basının acık olmasından cok daha büyük günah.Evet malesef ılımlı islamdan nefret ediyorum) dudak dudaga öpüsen , bir degil bircok erkekle yetinen, agzından küfür eksik olmayan, milletin giyimine laf atıp o bas ortusuyle makyaj yapmaz mı ? Bir insan daha ne kadar iticilesebilir.Siz de bıkmadınız mı gercekten bu tiplerden?

2|2
    0|0
    • benmde en nefret tip o başta başörtü parklarda milletin kucağında ! ben genel anlamda kapalı deyince bir duraklayan kişiler için diyorum

• Hayır yok.Dedigim gibi oyl olsaydı en yakın arkadaslarım oyle olmazdı.Kapalıyken bunları yapmak bikiniyle namaz kılmak gibi oldugu için dedim.

• tamam . cok teşekkürler

• kapalılara yobaz diyenler onlar. asıl kendileri öyleler

2|3
    0|0
  • Dine uygun şekilde kullananlara saygım sonsuz.

2|0
    0|0
  • O türbanı hakkını vererek takmadıkları için.

2|0
    0|0
    • konu hakkını verememek değil. birinden duydum cocuk diyodu kapalı kızı eve gelin diye götürsem evdekiler yüzüme bakmaz diyodu ?

• Katılıyorum kolalı

• Kapalıyım diye rahatsız olacaklarsa verdiğim rahatsızlıktan gurur duyarım

1|0
    0|0
  • topuklu ayakkabı ve tayt giyen türbanlılara karşıyım :)

0|1
    0|0
    • onları bizde karsıyız :) ben normal türbanlılar için soruyorum :)

Erkekler Ne Diyor 4

• geri kafalılıktır bu. herkes dinini istediği gibi yaşamalı.

kimseye kafası kapalı mı açık diye yaklaşmadım.

insan olsun önce.

1|3
    0|0
    • Ama bu zihniyette insan çok az ön yargılı çok...Kesinlikle katılıyorum size

• Kardeşim başta karşı olmak diye birşey yok osmalıda osmanlı milleti türkmü olalım arapmı olalım batılımı olalım düşüncesine girince kişiliği dağıldı ATATÜRK te islam bütünlüğünü yıkmaya çalışanlişilerin zorunluluğuyla hilafeti kaldırdı atatürk ün Yapısı milliyetçi türkçülüktü T:C cumhuriyeti kuruldu şimdide Türkmü olalım Batılımı olalım başladı MHP BBP HEPAR HAKPAR türkçü olalım SADET arap olalım AKP CHP batılı olalım BDP devrimci olalım diyor bu türbana karşı çıkanlarda AKP CHP çünkü amaç batılı olmak fakat türkçü olsalar mili bütünlük olacak ve milletin iradesiyle din özgürlüğü başlıyacak

0|1
    0|1
  • namıssız olanları var ondan istemiyorlardır.

0|0
    0|0
  • Benim ailemde açığı kabul etmez etselerde yani ben seviyorum istiyorum diye kabul edebilirler,bende eşimin kapalı olmasını istiyorum ama gerçek kapalı olacak yarı açık yarı kapalı değil

0|1
    0|0
Yükleniyor...