Lisans eğitimi süreleri değişiyor mu?! (İşletme 2, tarih 3, mühendislik 5,diş hekimliği 6 yıl mı olacak)

YÖK Yasa Taslağı’na eklediği bir madde ile üniversitelerde okutulan bölümlerin eğitim sürelerinde değişiklik !

4 yıl okutulan işletme, turizm ve otelcilik, bankacılık, sigortacılık gibi bölümlerin 2 seneye;

coğrafya, sosyoloji, tarih, psikoloji gibi bölümlerin ise 3 seneye indirilmesi planlanıyor.

Değişiklik yapılırsa,

mühendislik ve eczacılıkta eğitim süresinin 5, mimarlık ve diş hekimliğinde ise 6 yıla çıkarılması gündeme gelecek.

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• Hepsine ok... Zaten işletme mümkünse 2 yıl olsun yani.. Nedir 4 yıla yayıyorlar ! Olmasa da olur bölümlerden..

1|0
    0|0
    • Bir de ingilizce işletme okuyorum diye kasılıyorlar.

-Ne okuyorsun sen?

-Ben İNGİLİZCE İŞLETME okuyorum

-Kaç binden alıyo o?

-300 BİN

-300000. ingilizce biliyo mu ya? Şaşırdım ingilizceyi öğrenmiş, türkçeyi öğrenememiş :D

• ahahahahha :D

Aynen aynen.. 2 yıllık önlisanlardan tek farkı bir kaç ders fazlası..Nitekim ya bankacı oluyorlar ya da + eğitim vs.. ile satış sorumlusu vs...

Erkekler Ne Diyor 4

• arkadaş ülkemizdeki sistemi b,ir anlayab,ilsem

0|0
    0|0
  • işletmeye 2 yıl yeter de artar bile :)

0|0
    0|0
  • değişiyor ama tam net değil dahaaa

0|0
    0|0
  • Hiç bilgim yok.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• 2 değil ama 4 yıllık lisans eğitimini 3 yılda alabilirsin. Yani süre zorunluluğu kalktı, Önceden 4 yılda alınan dersler 3 yılda tercihe ve isteğe bağlı olarak alınabiliyo.

Mühendislerin pratik ders çeşitliliğin artması faydalı olabilir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...