Gülen cemaatinin havasını solumayan , bir gün bile dershanesine gitmeyen,yurdunda kalmayan var mı?

Cemaat evlerinde kalan , yurdunda kalan ,okulunda okuyan, sohbetine giden ,fem dershanesinde veya başka bir isim almıs haline giden kaç kisi var

Ben Gülen cemaatinin egitimi ele gecirdigini ve bu ortamlarda bulunan kimselerin devletin de özel kurumlarında her yerinde bulunduklarını dusunuyorum

Dikkatinizi çekerim Akpli demiyorum , o mesleği elde ederken cemaat soluğu solumuşları diyorum

Güncellemeler:
Ben ne soylenirse soylensin Gülen cemaatinin müthiş ozverili bir egitim sistemi oldugunu dusunuyorum , cok da basarililar bu konuda ve kimseyi dine zorlamiyorlar

Sadece insanlar ornek alıyor , bana bu kadar iyilik yapan insanlar yanlıs yolda olamaz deyip dine samimiyet baslıyor

Bence tamamen akıl karı isler icindeler

Asla akpye oy vermem ve koyu cemaatci degilim ama ekmegini yedigim yere de ihanet edemem

Haklarını helal etsinler , onların sayesinde geldim bu gunlere

0|0
9|15

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 15

• Koyu Fethullah Gülenci olarak olaya ayağımı basarım arkadaş :)))

İlk önce cemaat olayları siyasi bakmadığını belirtmek isterim. Zülme karşıdır. Yıllardır içerisindeyim kimseye karşı birşey yaptıklarını görmedim duymadım. Eğitimde neden önde cemaat? Çünkü eğitim ile çözülecek nesil ile çözülecek diyor. Eğitimde onun için önde. Farkederseniz ki paralel devlet deniliyor. Eğer paralel devlet vs olsaydı her vilayete adam konulurdu. YURT DIŞINA GÖNDERİLMEZDİ!. bir çok iftira var. Ben cemaatin doğru yolda olduğunu düşünüyorum. Müslüman müslümana zulm etmemeli. Hükümet şimdi bunu yapıyor. Bİr çok olayı kapatmaya çalışıyor.

Kardeşim diyeceğim şey şu. MADEM CEMAAT SUÇLU PARALEL DEVLET VS. O zaman Yasal yollardan gereğini yapın.

Yapamazlar. Çünkü herşeyimiz yasal...

0|0
    0|0
  • Ben varım daha bulaşmadım çok şükür.

2|1
    0|0
  • Ben gittim orda vakit de gecirdim ama cemaatci degilim.

0|1
    0|1
  • ben cemaatin hiçbir etkinliğini bilmem katılmadım da arkadaşlarım vardi dediğin gibi zorlama vs yok cokta iyi biryer diyorlar. fakat son olaylardan snra antisempatik bir durum besledim ceamaate karşı nedeni ise hocanın son zamanlarda yaptığı yanlisliklardir. ülkesini seven birisi olarak ülke zararına birsey yapan babam olsa silerim.

0|1
    0|0
  • ben ben ben ben :)

1|2
    0|0
  • ben hiç bir kurumlarında bulunmadım hem onların bir dönem için de olup şimdi alakası bile olmayan insanlar da tanıyorum.

ama dediğin doğru hemen her mevki ve yapının içinde cemaatten yetişme insanlar var

0|0
    0|0
    • Kaliteli nesil yetistirmek ve devleti boyle ele gecirmek , ückağıttan torpilden daha dogru bence

• hadi tamam eğitimlerini ve yetiştirme tarzlarını beğenbilirsin ama devleti ele geçirme sence doğru mu ya da devlete faydalı insanlar yetiştiriyorlar diye yaz bari

• Haklısın , dogrusu onemsemeden yazmisim farkinda degilim

• ben ne cemaatciyim nede akp li cemaat ve akp li olmadan dinime bağlı olabilirim unututlmasın ki tarihimizde islamı cemaatciler değil TÜRKLER yaymıştır.

0|0
    0|0
  • sen akp cimisin cemaat akp kavgasi buraya da mi sicradi.

1|0
    0|2
    • Hayır bu konu eğitim sistemi

• Yok ben kizlar soruyorda 0 arkadas takiliyorum

• arkadas olmaya gerek yok aslinda.mesajlari ac bana da at bir mesaj ordan konusalim bu konu hakkinda

• Neden zeki,akıllı kişileri seçiyorlar,yetiştirdikten sonra bırakmıyorlar,içlerinden evlendiriyorlar,bu olayları yapanlar kimler?... ve ve ve

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Ben asla gitmedim, bulunmadım. Beynini yıkatanlara acıyorum

0|1
    0|1
  • Ben gitmedim. Gitmekte istemiyorum açıkçası

0|0
    0|0
  • selam size bişey sormam lazm.çok önemli.yardımcı olurasanız sevinirim

0|0
    0|1
  • dershanesine gittim evindede kaldım :D

0|1
    1|1
  • Yok ben varım gitmedim daha.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Gitmiştim. Ama bence cemaat falan tamamen ticari işler içindeler. Maddiyata çok onem verdikleri bir gerçek. Üniversite dönemimi onlarla gecirdim, her seylerini biliyorum. Benimle bu konuda kimse tartışmasin. Tesekkurler :)

0|0
    0|0
    • Ben 2 yil kaldim unide 3.yilim arkadasimin dedigi gibi sadece ticarethane gibi o abi dedigiz adamlar sirf ekmek parasi icin ordalalar sozlerinde durmuyolar zorla gazete aldiriyolar yalan yanlis haber yapiyyolar goz boyama ve bu son zamanlarda yaptiklari dindarip diyip tayibe inat chp ye oy vericem diyen abiler var celiski kendi gazetelerinde kanallarinda salliyolar ulan hoca efendipegamberimizi goruyomus goren kisi ben gordum diyemez ve peygamber bu ya senin dunyavi islerinle mi ugrascak

• bulaşmadım allah da bulaştırmasın

1|1
    1|0
  • gitmişliğim var

0|0
    0|1
  • 7. sınıftayken dersanelerinde sınava girmiştim bir kere.

saylanmaz ama :(

0|0
    0|1
  • Hiç birinde bulunmadım.

0|0
    0|0
    • Ben cematte abilik yaptim yurdunda belletmenlik yaptim milleti kullaniyolar ve dersaneler insallah kapanir olmasi gerekende bu zaten bize dersaneler kapatilmasin diye zorla birgun boyunca twit attirdilar cakma hesaplardan sonsuz 123..15diye her isleri boyle bunlarin cokca sahit oldugum gibimulakatli kpss de hep torpil ve bu torpili dine dayandiriyolar

• Evet gitmiştim.

0|0
    1|1
  • Sahtekarlar yaa

0|0
    0|0
  • Hiç gitmedim kalmadım vs vs

2|0
    0|0
Yükleniyor...