Kitap okumayanlara devlet ceza verse okuma alışkanlığı yaygınlaşır mı?

Bazen çok saçma bulduğumuz , hatta haberimiz olmadan kesilen cezalar oluyor. Böyle bir ceza verilseydi.

Hatta cezanın affı da bir kitap okumaktan geçseydi ..

0|0
9|7

En İyi Kız Görüşü

• bence çok güzel olur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Insanlar canlarını hice sayıp cezasına rağmen emniyet kemeri takmamanın bir yolunu buldu eminim onunda bir yolunu bulurlardı

0|0
    0|0
  • Cezayla falan okuma alışkanlığı kazandırılmaz.

0|0
    0|0
  • neden bu okumak iyidir mantığı? zorla güzellik olmaz.

0|0
    0|0
    • Neden mi? Almanya ve Japonyayı yakından incelemeni tavsiye ederim o halde. Neden biz bu haldeyiz? Almanya 2 savaş geçirdi Japonya'ya atom bombaları atıldı ama nedense bunları biz yaşamış gibiyiz, onlar ise bizleri çoktan geçti.

• dur tahmin ediyim.. kitapsızlıktan :p

• yok artık devletn karışmadığı bir o kalmıştı

0|0
    0|0
  • Sanmıyorum yaygınlaşacağını.

0|0
    0|0
  • İnsanlar istemediği için istemeye istemeye okurlardı ve pek fark olmazdı.

0|0
    0|0
  • belki

0|0
    0|0
  • hayır yaygınlaşmazdı. insanlar alkol içmesin diye hep vergilerle alkol fiyatları arttı fakat son 10 yılın alkol alımında %30 luk bir artış var. insanlar yapmak istediklerinden vazgeçmezler.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Okunacak kitap aşk romanı olmasın en azından.

0|0
    0|0
  • Yetmedi mi insanların hayatımızı kendilerine gore bıcımlendırmesi.

Okumak ısteyen okusun okumak ıstemeyen okumasın.

0|0
    0|0
  • İnsanın ne okuduğu da önemli. Tek kitaplı insan olduktan sonra 1000 tane okumanın da anlamı yok. İnsanlık çoğunluk olarak tek kitaplıdır. Okumak sadece perdeyi kalınlaştıracaktır.

0|0
    0|0
  • yok kardeş yaygınlaşmaz ama kesilen ceza paralarıyla devlet bütçesi katlar kalkınırız..

0|0
    0|0
  • Kitap okumayanlara ömür boyu ne cezalar çektiklerini anlatsa birileri.. Belki o zaman okuma oranı artar.

0|0
    0|0
  • bunu bende düşünüyorum... tiyatroya, spor salonuna gitmeyen, belirli sayıda sosyal aktiviteye katılmayan ve kitap okumayan kişilere ceza yağdırırdım heralde ülkeyi ben yönetecek olsam :D Acaba sende mi benim gibi koç burcusun merak ettim? :D

0|0
    0|0
  • okumak isteyen okur okumak istemeyen okumaz kitap okumamak kötü sonuçlar vermedikçe böyle birşey gerçekleşmez.

0|0
    0|0
Yükleniyor...