Orhan Gencebay hakkında düşünceleriniz...

Arkadaşlar aslında size anormal bi soru gibi gelebilir... Ama gençliğimden beri Orhan Gencebay'ın müziğini dinlediğim için çok eleştiri aldım... ya kopamadım da... onun gibi (bana göre) müzik yapan görmedim... Arabesk diyenlerin yanıldığını düşünüyorum... ikincisi Orhan Gencebay kişilik olarak da idol birisi bana göre...

Sizin düşünceniz nedir?

0|0
4|4

En İyi Erkek Görüşü

• Orhan Gencebay Türkiye'nin gördüğü gelmiş geçmiş en donanımlı, yetenekli ve bilgili müzisyenlerden biridir. 67 yıllık yaşamına 1000'e yakın beste sığdırmıştır. Bestelerinin stüdyo aranjelerinden tutun, notaya alınmasına kadar hepsiyle kendi ilgilenir. Aynı zamanda önde gelen bir bağlama virtüözdür. Eserlerinin konservatuvarlarda ders olarak okutulduğunu, incelendiğini ve tartışıldığını duyuyorum bazı arkadaşlarımdan. Yaptığı müzik, "arabesk" değildir, kendisi de müziğinin bu kavramla tanımlanmasını kabul etmemektedir. Onu müziği, başta Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği'nin bir sentezi olmak üzere, Klasik Batı Müziği, Akdeniz Müziği (Yunan, Latin, İspanyol), Hint Müziği, Arap Müziği gibi etnik türlerin, Jazz ve Rock etkilerinin de yer aldığı nevi şahsına münhasır bir tarzdır, Serbest Türk Müziği demek daha doğrudur.

Evet benim de müzik menümde Orhan Gencebay olmazsa olmazdır :))

1|1
    0|0
    • Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Müdürü Prof.Dr.Hakan Cevher'in bir konuşmasında sarf ettiği sözler: "Orhan Gencebay'ın yaptığı müzik ile arabeskin bir alakası yoktur." Bir akademisyenin ağzından bunu duymak önemli. link

Daha çok sayıda gösterge var da, uzun iş, bilen bilir. :)

Kızlar Ne Diyor 4

• kopma zaten bende arabesk olarak görmüyorum sesinde de yorumunda da farklı seviyorum orhan gencebay ı bende topraktan bir canım senin gibi :))

0|2
    0|0
    • çiğnesen farkeder yolun gibi...:)

• ya ona bakarsan ben metallica da dinlerim sagopa da muazzez ersoy da... ama orhan gencebayın hissettirme şekli farklı... şarkılarında da mana var yani yüksek derecede... son iki albümünü saymazsak tabi:))

• katılıyorum sözlerinde mana var düşündürüyor :)

• zevkler tartışılmamalı bence

0|1
    0|0
  • kişiliğini bilmiyorum dinlemem de ama batsın bu dünyayı severim :D

0|1
    0|0
  • bence de orhan gencabay çok iyi şarkıcı oyuncu ve adam gibi adam

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• dinlemem ancak adamin cizgisi isine olan emegine saygi duyuyorum.

0|1
    0|0
  • bu siteye pek uyan bir profilin yok gibi dostum !

0|0
    2|1
    • sitenin kriterleri neden bir

ikincisi seninde bunu gizli kullanıcılıktan çıkıp söyleyecek kadar cesaretin yok... cevap vermeyecektim de... neyse... seni kendine bırakyıroum

• neyse ne dediğini bilmiyosan benim diyeceğim bişey yok...

• @gizli kullanıcı sitenin bu tarz insanlara hizmet verilir gibi bi kuralı yok zaten güzel olan taraf ta bu her türden insanın bulunduğu ortamda hertürden fikirle kendi fikrini karşılaştırıp yeni düşünce biçim leri geliştirebiliyorsun ayrıca senin tarzın olmayan bişey hakkında bilgi edinme avantajı yakalıyorsun saygılar :)

• Favori sanatçım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...