Ateıstlık neden bu kadar çogaldı

ateıstlık neden bu kadar çogaldı herkez neredeyse allahı ınkar eder olmus muslumanlıgı yobazlık olarak degerlendırıyorlar cok uzucu :(

0|0
9|26

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanların çoğu kafirdir ( Nahl 83 )

Çoğu fasıktır (Maide 49)

Çoğu müşriktir (Rum 42)

Çoğu inkarcıdır (İsra 89 )

Çoğu gafildir (Yunus 92 )

Çoğu yalancıdır (Şuara 223)

Çoğu zanna uyar ( Yunus 34 )

Çoğu nankördür (Furkan 50)

Çoğu şükretmez (Bakara 243)

Çoğu iman etmez (Bakara 100)

Çoğu haktan hoşlanmaz (Zuhruf 78)

Çoğu ALLAH' a ortak koşar (Yusuf 106)

Çoğu KURAN' dan yüz çevirir (Fussilet 4)

Çoğu akıl etmez, kafası çalışmaz (Maide 103 )

Çoğu Rızkı ALAH' ın verdiğini bilmez (Sebe 36 )

ama şu bir gerçektir ki MEVLA o kadar sabırlıdır ki iman etmeyenin rızkını bile rahmetin büyüklüğüyle veriyor burada hem sabrının hem rahmetinin ne kadar sonsuz olduğu açıkça anlaşılıyor VESELAM...

5|0
    1|3
    • en iyi cevap için teşekkür ederim

bu ara beyinsizler de boş durmamış..

Erkekler Ne Diyor 25

• Hertürlü pisliği kadını da erkeği de namazını kılanlardan, orucunu tutanlardan, kurban kesenlerden, başını örtenlerden hatta kara çarşafı ı da tercih edenler den DE çıktığı için .

Ateist değilim şuanda Deist im.

Yaşanan İslamiyet e ister Türkiye ister diğer ülkelere bakıyoruz hepsi farklı . Mezhepler çoğaltı. Önüne gelen herkes kendini tarikatini kuruyor. Bir tariket lideri de Allah tan mesaj almış hem de bilgisayarından :) Son teknolojik tarikatlerden :D ...

Hertürlü pislikleri yaparlar bu tarikatlerde her türlü sahtecilik ve din istismarcılığı heryerde var.

Arapça ve Arap kültürüne sevdalılar anlamaktan uzak şekilci olmaları hatta şekilciliği bile dejenere etmeleridir.

Velhasıl, aşgıda dejenere edilen bir İslamiyet yaygınlaşmaktadır.

Bir de diğer dinlerde de benzer şeyler var ama en kötüsü malesef Müslümanlarda. Batı Hristiyan Alemin deki pislikler hiç olmazsa kendi içlerinde birşekilde açığa çıkabilmekte ama aynı pislikler İslamiyet te var. Örnekler çok .

Ateistlik ten çok bana göre Deizm çoğaldı.

Ayrıca diğer düşünce sistemindekiler de vardır :Agnostikler vs...

0|0
    0|0
  • ateistlik, kendinden daha büyük bir varlığı egosuna yediremeyip kabul etmeme durumu ise

nedeni belli.

iki balık aralarında konusur

tanri yok hayir der diğeri tanri var hani nerde ozaman yok işte tanri der

ve diger balık:)

peki tanri yoksa bu akvaryumun suyunu her gun kim degişttiriyor der.

bunun uzerine ilk balik derin duşuncelere dalar:)

ölüm halinde olan insanın direnci yukselmeye baslar hep.yobaz konusuna gelince insan düşündüğü beslediği duyguları baskasına bakarak görebilir yalnızca kendini

2|0
    0|1
    • Ama bilim o akvaryumun suyu nasil degisiyor acikliyor.

Siz Müslümanlarin isi gercekten zor. Islamin yanlis oldugunu kabul etmek ayni zamanda Islam adina yapilan cinayetlerin ve Cihad denilen savaslarin gercekte Katliamdan haric baska birsey olmadigini gösterir.

Kadinlari taslamak, kirbac cezalari.

Islam yanlisa bu Müslümanlari Insanlik Tarihin en büyük katil toplumunu yapar. (Gercek öyle cünkü Allah yok)

Allahin olmadigi anlamak icin Kurani okumak yeterli, sana tavsiye ederim ;)

• benny66 allah yoksa kuranı kım yazdı ?

• ona göre muhammed kafasından uydurarak yazdı .

• Bence muslumanim diyen kimselerin kendilerini gösterdikleri gibi olmayisindan ne demis mevlana ya oldugun gibi ya gorundugun gibi olacaksin belkide bu kimseler madem allah var bu pislige neden dur demiyor diyorlardir durmadigi icinde dogal olarak allah yok dusuncesi ortaya çıkıyor yani sadece gormek isteyen görür

0|0
    0|0
  • İnsanların artık bilgiye ulaşması daha kolay.Sorgulayan birey sayısı arttıkça ateist birey sayısı yükseliyor.Birkaç yüzyıl sonra dinler can çekişiyor olacak umarım.

0|2
    1|0
  • Merhaba.

Sadece olan seyler inkar edilebilir. Allah olmadigi icin onuda Inkar edemezsin. Allahin olmadigini anlamak icin Kuran okumak yeterli, Kurani okuyan ve anlayan zaten Dinden cikar.

Ve evet Müslümanlik yobazliktir. Bunu kanitlamanin bircok yöntemi var.

1. Muhafazakarlar genelde yobaz oluyor.

2. Toplumu Müslüman olan ülkeler en geri kalmis en cahil ve en siddet icinde olan ülkeler.

3. Müslümanlar 9 yasindaki kiza tecavüz eden bir Adamin Peygamber oldugunu düsünüyor.

Ama neyse bunlar senin soruya bir Cevap degildi.

Soruyu Cevaplayalim. 1970lerden beri Sudi Arabistan dünyayi Vahabilestirme cabasinda.

Bunun etkisi Türkiyede vuruyor.

Halk Dindarlastirilmaya calisiliyor, bunun sonucuda zaten insanlarin Islamlan ilgilenmesi.

Akilli olan bunun sonucu olarak Ateist ya da Deist oluyor.

Cahil olanlar zaten okumadan ve sorgulamadan inaniyor.

Iyi aksamlar.

0|1
    1|1
  • Kıyamet alameti deyip susuyorum. :)

1|1
    0|0
    • benim söylediğimle senin yazdığının hiç bir alakası yok.. yanlış anladığın için saçma bulmuş olman mümkün.

• ne soyledın sen britomartis?

• o işte senin sandığın gibi olmuyor ateist arkadaşlarım var ve neden böylesiniz diye sorduklarımda hep aynı sorun ortaya çıkıyor aileleri yeterince bilinçlendirmemiş çocuklarını ve bilinçlenmek istediklerinde de kapalı insanların dini iyi bildiğini düşünüyorlar ve öyle bir hayat istemiyorlar. halbuki müslümanlığın şartı 5dir yani. neyse bu konu çok tartışılır. iyi eğlenceler sana da.

• Bn de deistim ama eskiden gece namazına bile kalkan Müslümanken. Çok araştırdım da kara verdim. Pişman mıyım hyr değilim.

0|2
    2|0
    • Böyle dindarlarin gercekleri bulmasi beni hep sevindirir. Nekadar DIndarsan dogru yolu bulmak okadar zor oluyor.

Zor bir isi basardin tebrik ederim.

• Ama tanrı var ateism tam Bi saçmalık. Adam akıllı bir peygamber gelseydi dine inanırdım.Fakat peygamberin olsun önemli sahabelerin olsun yaşamları aşkı memnudan beter.Hele peygamber ölür ölmez birbirleriyle kanlı bıçaklı olmaları (cennetle müjdelenen!) hiçbir Müslümanı şüphelendirmiyor içtihad meselsidir her iki tarafa şehidtir deyip araştırmıyorlar bile.Kuranda da bazı içinden çıkılmaz çelişkiler var onlara girmedim.Ama Müslümanlara akılsız yobaz cahil demem.SaidNursi gibi sğlam alimler de var

• Said Nursi bir delinin tekidir arkadasim.

• Körü körüne inanmayın. Baskasindan da dinlemeyin kuran okuyun, ama türkçesini, anlayarak! çünkü daha çok ateiste ihtiyacimiz var.

0|2
    1|0
  • Kimse kusura bakmasın ama Atesitlik yediğin ekmege aldıgın oksijene ihanet gibidir yanlış..

3|0
    2|1
  • islamiyet doğudan gelse hepiniz müslüman olurdunuz -necip fazıl

:))

0|1
    0|1
    • Batı olmasın o!

• ben de diyodum şu sonradan dönme adamın bir sözünü kim ne zaman paylaşacak diye.. klişeyi bir kez daha tamamladığın için sağol @RacullCLAY

• yanlıştan doğruya geçmek "sonradan dönme" demek?

• insanlar artık eğitim öğretimden daha çok faydalanıyor hayata bakış açıları değişiyor ve bu da insanları sorgulamaya itiyor.sorgulayan insan mantıklı olanın farkına varıyor gerisi de gördüğünüz gibi işte bilim herşeyin açıklamasıdır.

0|1
    3|1
  • Benim anlamadığım insanların Allaha inanıp o kadar günahı nasıl işledikleridir, bunun bir ateistin namaz klımasından hiç bir farkı yok o kadar saçma

cayırt

0|0
    0|0
  • Allah Allah diyen Allahsızlar yüzünden bunlar hep. İnsanları zorla bir şeye yönlendirmeye çalışırsan, insan doğası gereği direnir ve baş kaldırır.

0|0
    0|1
  • Herkesın ınancı azalıyor bazı seylerden sonra , her şeye. .

0|0
    0|0
  • din yok

allah yok

peygamber yok

0|2
    3|3
  • Buda bir kıyamet alameti olabilir tabi... ama zafer islamın olucak bigün .)

0|0
    0|0
  • Herkes kendine yapıyor. Bize bir zararı yok. Kendilerine var.

0|0
    0|0
  • Eee cehenneme odun lazımmm

0|0
    0|0
  • Kıyamet yaklaşıyor.

0|0
    0|0
  • sana oyle gelıyoo ya da yaşadın yer ateıst dolu urfa gıbı yerde mılyonda 1 var

0|0
    0|0
  • Bencede bayağı çoğaldı ya.

0|0
    0|0
  • Osmanlıdan sonra Türkiyenin yanlış zihniyette kurulmasına bağlıyorum.Kurana safsata diyenlerin askeri olunca böyle oluyor.

0|0
    0|0
  • Ülkedeki dindarların vatana millete hainlik,yolsuzluk yapmasını,çocuk tecavüzcülerine ses çıkarmamasını adaletsizliğin daniskasını yaptıklarını gördükten sonra dinin bir önemi olmadığını gördüm.dini zamanında okulda bize böyle anlatmamışlardı

0|0
    1|0
  • sapkinlar cogaldi maalesef

1|0
    0|1
  • Yolunu şaşırmış delilere ne yapsan boş, salıver gitsin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• İslam ilahiyatında iman "taklidi iman" ve "tahkiki iman" diye ikiye ayrılır. Bizim ateistlere bakınca, onların inkarının "tahkiki" değil, "taklidi inkar" olduğunu görüyorum. Kimisi Batılı türdeşlerine bakarak, kimisi çağın modası olduğunu düşündüğü için, kimisi aldığı pozitivist eğitimin iğva ve desisesine kapılarak "ate" oldu. Zaten bu ateizm modası "tahkiki inkara" dayansaydı, ya Beşir Fuat gibi intihar ederler, ya da Nietzsche gibi delirirlerdi.

Bu ülkenin kayıp yıllarının ve kayıp kuşaklarının öyküsü. Bu ülkedeki ateizm modasını "entelektüel züppelik" olarak adlandıran kimdi, şimdi ismini kesin hatırlamıyorum. Fakat kaba ve kırıcı olsa da doğru bir tesbit bu. Bu ülkedeki ateizmin taklidi olmasının nedenlerinden biri de, tepkisel doğumuna sebep olan "taklidi İslam" idi. Hasmına çekmek, tepkiselliğin kaderidir.

DEVAMI : link

ateistçiklere sesleniyorum : özünüze dönün, bu modaya bir son verin.

0|1
    0|1
  • ergenlik dönemleri bitmiyor bir çoğunun da ondan. her şeye isyan edesileri var. hava sanıyorlar.

0|0
    0|0
  • Kıyamet yaklaşıyormuş gibi çok korkutucu her yeri dinsiz yani şeytanlar sarıyor Allah'ım sen yardımcı ol bize amin ...

1|1
    0|1
  • dini başka türlü kullanan insanlar yüzünden dinden soğuttular da ondan :)

0|0
    0|0
    • Kölelerden ilk önce müslüman olan “Bil�l-i Habeş�” idi. Bu zat müslüman olunca, görmediği eziyet kalmamıştır. Müşrikler bu muhterem zatın boynuna ip takmışlar ve onu çocukların eline vererek sokaklarda ve kızgın kumların üzerinde dolandırmışlardır. Onu bayıltıncaya kadar dövmeye devam etmişlerdir. Fakat Hazret-i Bil�l: “Allah birdir, Allah birdir,” diyerek dininde direniyor, bu eziyetlere katlanıyordu. Ve ben bu yazıyı okudukdan sonra, senin yorumunu aşırı derecede saçma buluyorum.

• Hayır aslında yanlış anlamadım benim kurduğum bağlantı şu idi.

Bu kadar çekilen eziyetleri bildikden sonra insanların dini, artniyetleri amacı ile oyuncak gibi kullanmasına dinden soğumayıp tam tersi dine daha çok bağlanması gerekiyor.

Beni öyle aşırı dini bir kişilik olarak görme, fakat düşündüğümde fikirlerim bu yönde.

İyi eğlenceler.

• İnsanlar beyinleri yerine başka yerlerini kullanmaya basladılar cunku

1|2
    0|1
  • bende anlamiom cok dini duskun biri degilim ama ateist de degilim

deprem olsun allah neymis anlarsiniz

0|0
    0|0
  • Özentilik nedeniyle

0|0
    0|0
  • Allahın adını kullanıp çalan çırpanlar yüzünden. Hep vebal altına giriyorlar.

0|1
    0|1
  • eden kendine eder

0|0
    0|0
Yükleniyor...