Öldüğünüz zaman nasıl defnedilmek istersiniz ?

Doğum gibi ölüm de doğal bir şey.Bundan kaçış yok.(Belki de şimdilik) Öldüğünüzü varsayalım. Nasıl defnedilmek isterdiniz ?

Ankette yapıştırdım soruya bir oy sallayın sizde :)

• Gömülmek
    61% (22)86% (18)70% (40)Oy Ver
  • Yakılmak
    25% (9)5% (1)18% (10)Oy Ver
  • Mumyalanmak
    6% (2)0% (0)4% (2)Oy Ver
  • Gök yüzüne gömülüş (Çin-tibet tarafında ölülerin akbabalara yem edilmesi)
    6% (2)5% (1)5% (3)Oy Ver
  • Diger.
    2% (1)4% (1)3% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
26|19

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 25

• Yaksınlar abi beni.Küllerimi de denize serpsinler.Çok film izliyorum sanırım :D

1|1
    0|1
  • Yaksınlar.

Mantıklı yani.. Börtü böcek yemesin.

0|0
    0|0
  • Islami sartlara göre gömülmek

1|1
    1|0
  • yaksınlar yaa beni :D

1|1
    0|0
  • biri üzerime toprak atsın

0|0
    1|0
  • Yanlış oy verdim B diyecektim!

0|1
    0|1
  • kazıkların üstüne atıp iyice öldüğümden emin olsunlar daha sonra bütün etimi lime ilme edip yaksınlar. küllerimi de toprağa gömebilirler

1|0
    1|0
  • Bi kitapta vardı ölüleri her 30 yılda mezarından çıkarıp bir eve taşıyorlarmış ev dolunca evi yandırıp küllerini karıştırıp toprağa serpiyorlarmış ._. oyh ^^

0|0
    0|0
    • Bende bilim teknik dergisinde okumuştum.Ölüleri belirli bir zamanda çıkarıyorlar mezarlarından giydirip süsleyip makyaj yapıyorlar sonra tüm köyü gezdirip tekrar mezara koyuyorrlardı :D

• Ölüyü mezardan çıkarmak bile ona eziyettir. İslama göre böyle şeylere inanacğınıza dinimizi öğrenin

• din özgürlüğü denen bişey var biliyosun değilmi.?

• Önce gerekli tüm organlarımı alsınlar bağışlanmak üzere sonra da yakıp beni bir ceviz ağacının altına gömsünler.

1|0
    0|0
  • Beni yaksinlar eger ruhum gelirse kotu seyler olur :P:))

1|0
    0|0
  • Gökyüzüne gömülüş ilgimi çekti.

0|0
    0|0
  • Yakılmak.

0|0
    0|0
  • Müslüman olduğum için gömülerek tabii ki

0|0
    0|0
  • yakılarak...

1|0
    0|0
  • Gömülerek.

0|0
    1|0
  • Yakılıp küllerimden ağaç yapılmasını isterdim.

1|0
    0|0
  • yakılmak isterdim

1|0
    0|0
  • Gömülmek .

0|0
    0|0
  • Gömülmek

0|0
    1|0
  • Kadavra olmak istiyorum.

0|0
    0|0
  • Gömülerek

0|0
    0|0
  • Gömülmek isterim

0|0
    1|0
  • A: Gömülmek

0|0
    0|0
  • islama göre yani gömülmeyi isterim

0|0
    1|0
  • Gömülmek

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 19

• İSLAM’da insan yakmak caiz değildir, insan yakılmaz defnedilir. Bütün semavi dinlerde bu böyledir. Yahudilik’te, İslam’da, Hıristiyanlık’ta insanlar toprağa gömülür. Bir Müslüman ölmeden önce “Beni kabre koymayın, yakın” dese de bu vasiyet kabul edilmez. İSLAM’da insan yakmak caiz değildir, insan yakılmaz defnedilir. Dinimize göre cenazelerin yıkanıp kefenlenmesi ve toprağa gömülmesi gerekir. “Kur’ân-ı Kerim’de bu işlemin insanoğluna Allah tarafından öğ­retildiği, kardeşinin cesedini ne yapaca­ğını, bir karga­nın hareketlerinden öğrenen Hz. Âdem’in oğlunun, “Yazıklar olsun bana, şu karga kadar olup da kardeşimin cesedini göm­mekten de mi aciz kaldım!” dediği an­latılır. (Maide, 5/31) Başka ayetlerde de ölünün gömülmesi gereğine dolaylı olarak işaret edilmiştir (Tâhâ 20/ 55, Mürselât 77/25-26; Abese 80/21-22) Ölünün toprağa tevdi edilmesi çevre temizliği, sağlık, insanın saygınlığının ko­runması ve ölümü hatırlatma türünden birçok hikmetler taşımaktadır.Gömülmek en hayırlısıdır.

0|0
    0|1
    • Soruda gomulmek mi gerekir yakilmak mi gerekir ? Dini aciidan aciklayiniz deseydi dogru cevapti.Lakin soru sadece nasil defnedilmek istedigini soruyor.Senin.ki gomulmekmis.tesekkurler.

• beni normal gömsünlerde ayaklarım çok üşür lan benim ayaklarım sıcak olsun yeter

0|2
    0|0
  • Beni kesip etlerimi kasaba satsınlar parasını da hayır kurumuna bağışlasınlar öbür tarafta ateşin altını biraz kısarlar belki

0|1
    0|1
  • La nasıl defnediyorlarsa defnetsinler yanıma şekerlemelerimi koysunlar da yoksa sıkılırım. Ben zaten öteki taraftan tanıdıkla konuştum soğu pek sevmiyorum sıcak yere alacaklar beni sağolsunlar bir çorba parasına garantiledik. Hatta torpilim sayesinde klima bile taktırabilirim sıcak sıcak üfürsün yanmak yetmez..

0|0
    0|0
  • topraktan geldik donus yıne oraya,yuzum kıbleye donuk olsun yeter...

1|0
    1|0
  • İslami sartlara uygun gömülmek istiyorum.

0|0
    0|0
  • defnedilmeninde fantazisi bu olsa gerek

0|2
    1|0
  • Ölümü rihanna yıkasın, liv tyler gömsün ama taşıma işini tayyip Erdoğan yapsın.

0|0
    0|0
  • müslümanım ama bir uçağın tepesinden okyanusa atmalarını isterdim beni... balıklar faydalansın benden:D

suyu denizi çok severim de..

1|0
    0|0
  • gömsünler yakılmaya karşıyım

0|0
    1|0
  • gömerken mezara en sevdiğim oltamı da koysunlar isterim.beşer şaşar cennete mennete girerim.levreği oradada kovalamak isterim.şimdi diyecek olan vardır cennete girdiğinde olta istersen orada verirler diye.bende uğurlu oltamı istersem ne halt edecekler?diye sorarım ona.

0|0
    0|0
  • SARI KIRMIZI herhangi bir şeye sarsınlar hiç fark etmez

1|0
    0|0
  • Bir müslüman gibi gömülmek tabiki

0|0
    0|0
  • Digeri sectim cunku olmusum :) bedenimi yeseler nolcaaak gomseler nolucak :D

0|0
    0|0
  • cenazemde my dying bride dan black god şarkısı çalsın ama imam da olsun ...

0|0
    0|0
  • Yakılmak isterdim ancak din gömülmeyi emrediyor.

0|0
    0|0
  • Okyanusa atsınlar cesedimi

0|0
    0|0
  • Neden denize atılmak yok ankette beni denize atsınlar belki orda yüzme öğrenirim .

0|0
    0|0
  • kıçım yukarda

0|2
    0|1
Yükleniyor...